Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek mikor érdemes...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mikor érdemes házasodni? Elso időszakban, mikor még nem szállt fel a rózsaszín köd vagy néhány év elteltével amikor már nem olyan intenzív a szenvedély?

Figyelt kérdés
Hanem szeretetté, megbecsüléssé alakult át.
2018. aug. 25. 20:38
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
87%

Akkor amikor tényleg úgy gondolják, hogy együtt akarják leélni az életüket, törvényesen is egy családként, és erre a körülményeik is alkalmasak.

Mi a férjemmel 1,5 év után házasodtunk 25/22 évesen, mert úgy éreztük, és nem volt mire várni. Ennyi. Ha arra vártunk volna, hogy "átalakuljanak" az érzéseink, még most, összességében 8,5 év kapcsolat után se lennénk házasok.

Hallottam, olvastam már erről, de én ebben a szeretetté átalakulgatásban amiről írsz, egyáltalán nem hiszek, hülyeségnek tartom...Számomra a szeretet az amit szülők, testvérek, (házikedvencek pl kutya, macska), közeli barátok iránt érezhet az ember. A férjembe pedig szerelmes vagyok. Teljesen más érzések ezek, össze sem lehet hasonlítani. Az ember a párjába vagy szerelmes vagy nem. (szerintem legalábbis, és a férjem is így van ezzel)

Van aki egyébként egyáltalán nem alkalmas házasságra, annak akkor is válás lenne a vége, ha 8-10 év után megy az anyakönyvvezetőhöz, tök mindegy. Szóval ez nagyon egyéni dolog. 32/N

2018. aug. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
73%

A rózsaszín tenger után, mert addigra már nem veszi el az eszed a szerelem, hanem REÁLISAN látod a másikat.


Exem elvett volna 3 hónap után, jót nevettem rajta, aztán rá 1,5 évre kidobtam, mert amúgy tökhülye volt.

2018. aug. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
54%
minimum 3 év együttélés után.
2018. aug. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
86%

"amikor már nem olyan intenzív a szenvedély?

Hanem szeretetté, megbecsüléssé alakult át."

Ne alakuljon semmi semmivé. :D Minden maradjon meg szépen annak, ami. A szenvedély alakuljon át szépen másfajta szenvedéllyé, a megbecsülés alap, a szeretetnek pedig szintén megvan a kapcsolaton belüli maga kis evolúciója, vannak korszakok, amikor egy kicsit máshogyan szereted a párodat, mert más dolgokat éltek át. Ez az átalakulós történet számomra mindig annyira szomorúan hangzott.

Szerintem nem mindegy az életkor. Idősebb fejjel, főleg ha második házasság akkor fölösleges egymást évekig várakoztatni, de a rózsaszín ködös időszakot szerintem minden esetben jobb kivárni. Nem feltétlenül azért, mert juj de felelőtlenek és a házasság egy katasztrófa lesz, hanem mert ez egy tök jó korszak, gondtalan, felszabadult, a házasság pedig felelősség is. Minek ezt sürgetni? Fiatalabbaknak szerintem érdemes több évet várni, számot szándékosan nem akarok írni, mert helyzettől függ.

2018. aug. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Van egy ismerősöm, idén fejest ugrott egy kapcsolatba egy másik kapcsolatból. Tavaly megvolt a nagy lángolás a másik kapcsolatában, ami egyszer csak elmúlt, és jött más, akivel ugyanez a lángolás van. Neki például semmiképpen sem lenne szabad a rózsaszín köd idején házasodni, mert egyszerűen nagyon gyorsan megváltozhatnak az érzései, és egyszer még ezt szereti, aztán már mást. Többször válna, mint Ross a Jóbarátokban, mire megtalálja azt, aki mellett lecövekel.
2018. aug. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!