Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A magyarok miért a jobb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A magyarok miért a jobb gyűrűs ujjukra húzzák a karikagyűrűt?

Figyelt kérdés

A jegygyűrű története


A karikagyűrű eredete a Nílus mentén létesült egyiptomi civilizációig nyúlik vissza. Krisztus előtt 3000-ben egy egyiptomi fáraó adott kedvesének karikát formázó gyűrűt szerelme jelképéül. Az egyiptomi hieroglifákban a kör az örökkévalóság szimbóluma, mert nincs vége, sem eleje.

"Az itt élő embereknek a Nílus volt minden szerencse és boldogság kulcsa, így az itt készült jegygyűrű mintázata is ezzel kapcsolatos volt.

A bal kéz gyűrűsujján hordták, mert azt tartották, hogy annak az ujjnak a vénája közvetlenül a szívhez vezet.

Innen jutott el Rómába is a jegygyűrű viselésének szokása, Nagy Sándor egyiptomi hódításai révén (i.e. 332-ben)."


Van valami történelmi oka, hogy másképpen viseljük?



2018. okt. 13. 09:23
 1/10 anonim ***** válasza:
87%

Na hallod...mind a mai napig azt hittem, hogy balon kell. A sztorit is ismerem :)

32/f

2018. okt. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Én is. Amikor házasodtunk akkor mondta (odasúgta) az anyakönyvvezető, hogy másik kéz. Nagyon jól mutat a videón. :D

Aztán visszacseréltük, mert furcsa a jobb kezemen. Amúgy is többet használom és csak jobban kopna.

2018. okt. 13. 09:49
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A férfin csatnak, fa sznak, kardnak bal oldalom van a helye. A nőnek jobb oldalon. Ezért a gyűrűt ami a nőt szimbolizálja itt kell hordani.
2018. okt. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

#3as :D

Azért van a jobb oldalon a nő, mert az emberiség nagy része jobb kezes. És a kard a bal oldalon van, ha elő kellett rántani úgy könnyebb volt. Viszont ha a nő a bal oldalon lenne és előrántaná a kardot, akkor végighasítaná a nőt.

Ezt ismertem és emiatt szinte minden ország illemkönyvében jobb oldalon van a nő.

Csak a gyűrű kérdést nem értem, hogy esetleg valami történelmi dolog áll a háttérben vagy csak aki kitalálta, hogy úgy legyen nem tudta melyik a jobb és a bal keze. :D

2018. okt. 13. 09:54
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én a vena cava superior-omon fogom hordani, ha egyszer megházasodom. Az tényleg közvetlenül a szívhez vezet.
2018. okt. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Rosszul mondtak az elottem szolok. Amikor eljegyzel egy not, a bal kezere huzod a gyurut, mert a sziveddel valasztasz. Amikor pedig elveszed, a jobb kezere huzod fel a gyurut, mert onnantol nem csak a sziveddel, hanem az eszeddel is ot szereted, tudatosan, megfontoltan, husegesen, nem csak langolo erzelmekkel. Ezt jelkepezi, hogy atkerul a gyuru a masik kezre.
2018. okt. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

#6 köszi. Akkor a magyarok az agyukkal házasodnak, külföldön nem? :D

Amúgy ezek tényleg szép dolgok, nem kötözködni szeretnék.

Csak azt hittem valami kézzelfoghatóbb magyarázata van.

2018. okt. 13. 12:39
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy egyes helyeken mások a szokások, de én korai megözvegyülés után 10 évvel újra férjhezmentem, és mind a kétszer a bal gyűrűsujjamra került a gyűrű.

Ma is ott hordom.

2018. okt. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a balon van, mert nem egyforma vastagok a gyűrűsujjaim és a jobbra nem is menne fel.
2018. okt. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Èn is valami ilyesmit halllottam mint a hatos. Hogy hàzassàgnàl nem csak az érzelmek szàmítanak màr hanem tudatos is. Őt vàlasztod! De amúgy mi pl mindkettőt hordjuk.

Mindkettőnknek lett eljegyzési gyűrűje lànykérés előtt. A férjemnek acél, nekem eredetileg köves ezüst volt( vagy annak àrultàk), de kezdett idővel elszíneződni, úgyhogy kaptam én is acélt;) örülök neki mert jobban hasonlítanak. Alspból jobb lett volna így. ezeket hordjuk bal kézen. Jobbon pedig az esküvő óta az arany karikàt.

2018. okt. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!