Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogy védhetjük ki a buktatókat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy védhetjük ki a buktatókat, ha a feleség nem dolgozik?

Figyelt kérdés

A férjem vállalkozni kezdett, úgy néz ki, hogy beindult. A legkisebb gyerek 1,5 éves, a középső 10, a legnagyobb 14. Én 36 éves vagyok, 20 éves koromtól dolgozok.

A férjem azt szeretné, hogy a gyed után ne menjek vissza dolgozni, maradjak itthon a gyerekekkel.

Egyrészt jó is lenne, másrészt túl sok a buktatója.

Teljesen kiszolgáltatott helyzetben lennék, amit ugye mindketten vállalunk.

De nem kapnék később nyugdíjat. Magánnyugdíj pénztári tagságom van, a cégnél kötelező, de erre csak kemény havi 2500 ment eddig.

Ahhoz ragaszkodtam, hogy kössünk életbiztosítást. Ha lejár, akkor kapunk egy nagyobb összeget, ha vele valami történik, akkor is segítség.

Nem szeretnék örökké itthon maradni, csak amíg úgy érezzük, hogy szükséges. De ha újra munkába akarok állni, hatalmas hátrány, hogy 5-6 évet estem ki. Lehet, hogy évekig nem találok normális munkát.

Gondoltam arra, hogy itthon csinálok én is valamit. Ilyenre gondoltam, hogy kecske tartás (hely van bőven, hatalmas a telek), és tejet és sajtot bármennyit el lehet adni. De a férjem azt nem szeretné, mert sehová se lehet kimozdulni, reggel-este ott kell lenni az állatoknál, több napos nyaralás ki van zárva.

Gondolkodtam azon, hogy szempillát építek meg körmózök, de az akkor éri meg, ha nem csak 1-2 vendég van naponta.

Most leginkább arra hajlok, hogy 4-6 órában lenne a legjobb dolgozni. De akkor ugyanúgy ott a probléma, ami miatt azt akarja, hogy itthon maradjak: a nagyok vinnék a kicsit bölcsibe és később oviba, vagy fizetett segítség kell, és ha gyakran beteg, akkor vagy kirúgnak, vagy nem.

A vállalkozásában segíteni minimálisan tudok, nincs hozzá se szakértelmem, se érzékem, minden mást a könyvelő intéz. Nagy ritkán csinálok nekik egy-egy hirdetést, kezelem az e-mailt, és ennyi. Így meg haszontalannak érzem magam.

Napok óta ezen megy a vita, hogy mennék vissza dolgozni, de anyagilag nem indokolt, és egyedül nekem lenne jó.



#családfenntartó #klasszikus szerepek #hosszú távú tervek
2018. nov. 1. 07:05
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem a férjed picit manipulalni probal teged, mert o kitalalta, hogy igy jo, es igy legyen, es ezaltal azt probalja mutatni neked, hogy csak egy fajta megoldas van.

"De akkor ugyanúgy ott a probléma, ami miatt azt akarja, hogy itthon maradjak: a nagyok vinnék a kicsit bölcsibe és később oviba, vagy fizetett segítség kell, és ha gyakran beteg, akkor vagy kirúgnak, vagy nem." - ez egyaltalan nem lenne igy. A 2 nagyobb mar tud onalloan iskolaba menni es jonni, roluk le van a gond, a kicsit pedig siman tudod te bolcsibe vinni. Ezert van a bolcsi, oda nagyon sok esetben dolgozo nok gyerekei jarnak, akik egy kis beszoktatos idoszak utan mar normalis orakban hozzak es viszik oket. A munkajuk mellett.

Ha most otthon maradsz, akkor emellett a pasi mellett soha a budos eletben nem fogsz kijutni a hazbol a munkaeropiacra, ezt boritekolom neked.

2018. nov. 1. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
72%

Férfi vagyok, csak a miheztartás végett.


1. Erről nem vitázol senkivel kedves kérdező. Dolgoznod kell, mert önálló felnőtt ember vagy, saját magadért dolgozol, a férjed meg magáért, és megosztjátok amitek van a másikkal. A gondolatmeneted jó, nem tudom erről miért vitáztok egyáltalán, hogy vissza menj-e dolgozni.



2. A műköröm építésről meg annyit, hogy lehet hónapokba telik, de azért oda ki lehet építeni egy marha jó ügyfél kört, a nők mindig keresnek normális körmöst ahol van még időpont. Ez egy jó irány lenne, ha vállalkozásban gondolkodsz.



Viszont munkát mindenképp vállalj. Nagyon rossz helyzetbe kerülhetsz, ha ne adj' isten viszony megváltozik köztetek...

2018. nov. 1. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
68%

nőként csak annyit tudok írni, hogy dolgozni KELL. nem tudhatod, hogyan alakul a jövőtök, nehogy a férjed kegyelemkenyerén kelljen élned.


ő nem tud egy 4 órás munkát kiszorítani neked a cégében?


az otthoni munka jó ötlet. az egyik ismerősöm géllakkozik és szempillázik egyszerre. ez az a 2 dolog, amire egy nő akkor is költ, ha a frontfoga hiányzik. megy is neki az üzlet, pedig nagyvárosban élünk.


szerintem vágj bele a tanfolyamokba, mire a pici ovis lesz, indulhat is a bolt:)


37N

2018. nov. 1. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
78%
A 3 gyerekből 2 már nagy, velük nem kell otthon maradnod. Ha maradsz is, csak a legkisebbel. Én a helyedben nem maradnék, totál kiszolgáltatott helyzet, meg hát egyszer eljön a nyugdíj is, még ha most messze is van. Akkor meg mihez kezdesz a minimálnyugdíjaddal? Arra sincs garancia, hogy együtt öregedtek meg, hogy a férjeddel nem történik semmi, hogy a vállalkozás nem megy csődbe, stb...garancia semmire nincs. Plusz a bezártság sem fog jót tenni. Én visszamennék folgozni, nem maradnék otthon. Hogy aztán házicseléd legyek, na hogyne...de te tudod.
2018. nov. 1. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
85%
egyébként ha kecskézni akarsz, akkor is meg lehet fogadni egy segítséget arra a pár napra, amíg elutaztok. biztosan találnál valakit, aki ért az állatokhoz, főleg az idősebbek közül.
2018. nov. 1. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

A bölcsibe járás azért problémás, mert vagy itt helyben, lakóhely szerintibe tudom vinni, vagy nem viszem. Az ovira ugyanez érvényes. Viszont a munkahelyem a városban van, ahova azért még be is kell jutni. Egyelőre arra van lehetőségem, hogy 6-14-ig dolgozzak, később talán lesz 8-14 kismama szak, se most nincs.

A bölcsi nem nyit ki 5.30-kor. Az ovi se. 7-nél előbb is csak a dadus van (De volt olyan is, hogy csak a takarító néni figyelt a kicsikre, mert késett a busza 🤐)

Így marad az, hogy nézek más munkát.

Vagy 3 éves korig maradok vele otthon, addig talán sikerül vendégkört kialakítani. Ha nem, akkor még mindig indulhatok másfele.

Esetleg egyéb ötlet, hogy mit lehet itthonról végezni, és pár hónapos OKJ kell hozzá?

2018. nov. 1. 07:39
 7/27 anonim ***** válasza:
12%

masszőz.


feltéve, ha a férjed engedi (irónia:))

2018. nov. 1. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
70%
Semmiképp se maradj otthon hoszabb távon. Várd ki míg nagyobb lesz a pici, aztán irány dolgizni, akár csak 6 órában is. Kellenek az ingerek, mikor felnőttek között vagy, különben te fogsz becsavarodni. Arról nem is beszélve hogy, csak olvasd végig hány ilyen kérdés van itt kiírva, mikor a nő kiszolgáltatottan így él a férjével és nem tud tőle szabadulni.
2018. nov. 1. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
38%

Kifogás, kifogás...ne a kifogást keresd, miért nem tudsz visszamenni dolgozni, hanem a megoldást. Maradj vele 3 éves korig, utána óvoda. A gyerekemet 6-kor adtam be az oviba, akkor nyitott. Dadus már bent volt. Később iskolába fél 7-kor, portás, takarító volt bent. Azok is emberek, rájuk lehrt bízni. Megoldás mindenre van. De az nem megoldás, hogy otthon maradsz kiszolgáltatott helyzetben.

4-es voltam

2018. nov. 1. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
36%
Nyugodtan maradj otthon! A gyerekek fejlődésére pozitív hatással van, ha minél többet látják az anyjukat. Ez az ideális családmodell. Nyugdíjat meg úgysem fogsz kapni akkor sem, ha dolgozol.
2018. nov. 1. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!