Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Érdemes vagy lehetséges-e...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Érdemes vagy lehetséges-e lelki sérülés nélkül fenn tartani így egy házasságot?

Figyelt kérdés
Rettenetesen el vagyok keseredve, párommal második házasságomban élek 1.5 éve. Jól indult minden, úgy éreztem ő az igazi, minden tekintetben csak jót tudtam volna mondani róla. Persze apró nézeteltérések nálunk is voltak, de az igazi gond (részemről) az együttélésünk kezdetétől fokozatosan egyre inkább nyilvánvalóbbá vált. Ez sajnos a szex gyakorisága, ami lassan-lassan megmérgezi kapcsolatunkat. Legalábbis részemről. Középkorú nő vagyok, nem tudom mennyire lényeges szempont a kor hogy én szeretném kevesebbszer. Hiszen ez régebben sem volt másképp. Tudom hogy nem segít rajtam, mégis nagyon érdekelne más ilyen korú nők-férfiak milyen gyakorisággal igényelnék az együtt létet, hiszen nem szeretném felrúgni a házasságomat, szeretem páromat, de az intim együttlét igényének különbsége úgy érzem lelkileg teljesen padlóra tesz. Senkivel meg sem tudom beszélni problémámat,hiszen mindenki engem hibáztatna, hogy ilyen normális emberrel mégis mi bajom van. Igen, beszéltem már erről vele, de ez nem segített.
2019. jan. 3. 16:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Kicsit zavaros ez a dolog, de ha jól értem te kevesebbszer kívánod a szexet mint a párod ugye? Ez egy nehéz szituáció és nehéz is okosat mondani, de több dolog is eszembe jut ezzel kapcsolatban. Először is az önismeret. Próbáld meg felkutatni magadban azt, hogy egyes szituációkban miért nem kívánod a szexet. Ha megvan rá a magyarázat azokat a tényezőket könnyebb kiküszöbölni. Másrészről a párodnak fontos megértenie, hogy az, hogy neked nincs kedved éppen hozzá az nem róla szól és nem azt jelenti, hogy miatta kívánod kevésbé. Az ő részéről nagyon fontos, hogy megértő legyen, hogy ezt fel tudja fogni. Másrészről a kompromisszum, nem mondom azt, hogy szexelj amikor nincs is kedved hozzá, sajnos én csináltam már ilyesmit többször is kényszerből, annak nincs jó vége. Viszont segíthetsz a párodnak abban, hogy kielégüljön egyéb módszerekkel.
2019. jan. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Én minden nap csinálnám legalább 2-szer(ha lenne kivel)de jó ha egy héten egyszer.36/N
2019. jan. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
41%
A feleségem 2-3 havonta megerőlteti magát egy 5 percesre. Én heti 2-3-at igényelnék. Mindenünk megvan, sosem gyilkoltuk egymást, de azt hiszem ez szép lassan megöli az egész házasságunkat. Már nem nézem nőnek, nem érdekelnek a dolgai, nem hívom, totál passzívvá tett. Nem szándékosan, de ezt váltotta ki belőlem. Én már sokkal jobban érzem magam egyedül mint a társaságában. Sőt, ha a közelemben van, gyomorgöcsöt és idegességet érzek. Ha én megtettem mindent eddig is, panasza nem lehetett semmire, akkor ő miért nem tud változtatni magán? Az összes párkapcsolati probléma mögött a szex áll, ráadásul pont ezt nem lehet megbeszélni. Most tényleg ekkora tragédia ágyba bújni azzal az emberrel, aki melletted állt hosszú évek, évtizedek alatt? Inkább vesszen minden?
2019. jan. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Azért probléma ágyba bújni azzal akit szeretek mert én úgy gondoltam és úgy szeretném hogy ez 2 ember szabad akaratából történjen. Még házasságban is. Ha megérzem a kényszert (mert azt érzem) akkor elmegy a kedvem tőle. Sőt, terhessé válik. Én hetente kb. 2-3-szor szeretném egyébként. De a kevesebbet is megérteném. Párom minden nap egyébként. Az ölelés, csók az más, azt természetesen bármennyit szeretem.
2019. jan. 3. 16:58
 5/12 anonim ***** válasza:
39%
Azt ne felejtsd el, ha a párod szeretné, és azért nem lesz szex mert te nem akarod, akkor te kényszerítetted őt. Akkor hol itt az ő szabad akarata?
2019. jan. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
5-ös tipikus férfi gondolkodás hogy semmi egyéb alternatívát nem tudtok az örömforrásra mint a szexet. Már bocsánat ha megbántottalak.
2019. jan. 3. 17:45
 7/12 anonim ***** válasza:
40%
Nyitott házasság
2019. jan. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Kérdező, nem az a kérdés itt, hogy ez kinél hogyan van, hanem az számít, hogy Nálatok eltér a Te igényed és a férjed igénye. Ha most azt mondom, hogy negyvennyolc éves nő vagyok, és minden nap szexelünk, akkor Te szívesebben bújsz ágyba a férjeddel az általa igényelt gyakoriság szerint? Ugye, nem?
2019. jan. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Kérdező, nem bántani akarlak, de nem írtad Te már ki ezt a kérdést kb. kétszer is? Van saját lakásod is, de ott a felnőttkorú gyereked lakik a párjával, ezért nem opció a válás Neked.

Ha Te vagy az, tényleg sajnállak nagyon. Én nem élnék így. Egyébként pedig olyan nőt nem talál a büdös életben a férjed, aki 20-30 éven át minden nap szexel vele, olyan nincs.

2019. jan. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én értem a kérdezőt. Az zavarja, hogy miért veszi a másik fél evidenciának, hogy minden nap lesz szex? Ez minden jóérzésű nőt taszítana egy idő után.

Középkorú nő vagyok, én sem szeretnék minden nap hancúrozni. Jól tud esni csak úgy összebújva megnézni egy filmet, vagy olvasni, este az ágyban egymás kezét fogva halkan beszélgetni. Ellenérzést váltana ki belőlem, ha amint testközelbe kerül velem, matatna, taperolna alanyi jogon, mert a testem az enyém. (Szerencsére a férjem nem ilyen.) De több kolleganőtől hallottam. Nekem sem tetszene.

Kérdező, de mi az, hogy nem érti? Melyik részét nem érti a férjed?

2019. jan. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!