Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Másnak is vannak ilyen érzései...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Másnak is vannak ilyen érzései egy házasságban vagy együtt élésben?

Figyelt kérdés
Volt pár kapcsolatom, elvált is vagyok jó pár éve, ennek ellenére mindig kerestem a férfit, akivel leélhetem az életemet. Jelenlegi páromat örültem hogy megtaláltam, nagyon szerettem és szerintem szeretem most is, az ő otthonában élünk. Gyerekeink nem közösek de már kirepültek. Annyira jól indult minden, összeillőnek gondoltam magunkat. A baj, egyre inkább érzem nem vagyok boldog. Hiányzik a régi szabadságom sok mindenben. Teherré vált a jelenléte ha sokat vagyunk együtt, az együtt alvás, a szex, a főzés rá. Lassan boltba menni is jobban szeretek egyedül. Szeretem őt de azt érzem a dolgok amiket teszek vele, ahhoz nincs is szükségem társra. Igaz már gyakran vitatkozunk, bár az én hibámból legtöbbször. A kezdeti kikapcsolódásos programok minimalizálódtak. Azt megértem hogy a mindennapos munka és otthoni teendők közt nem is lehetséges. Viszont teljesen bedarál a napi rutin, egyre inkább azt érzem nélküle jóval több szabadidőm lenne amikor azt teszek amit akarok, és jóval kevesebb kötelesség minden téren. Gondolkozom talán jobb lenne egyedül, bár középkorúként félek is az egyedülléttől például egy tartós betegség esetén. Nem is akarnám megbántani páromat a szakítással és nem is vagyok biztos benne hogy ezt akarnám hiszen szeretem. De nem vagyok boldog. Lehetséges hogy valamiért alkalmatlan vagyok egy kapcsolatra, vagy lehetséges hogy férfi és nő mégsem annyira összeillő hosszú távon? Ti benne maradnátok ilyen érzésekkel egy kapcsolatban, vagy szakítanátok azzal a bizonytalansággal hogy minden férfiben van hiba, minden férfi munkával jár, és az egyedüllét sem biztos hogy hosszú távon boldoggá tesz?
2019. jan. 7. 08:49
 1/7 anonim ***** válasza:
68%

Házas ugyan még nem voltam, de megoldást találni miért nem opció?

32/f

2019. jan. 7. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
56%

Nekem voltak ilyen erzeseim. Elvaltam

Nincs veled gond, csak valaki olyat kellene talalnod aki megelegedne az osszejarassal es nem akar osszekoltozni es allsndoan egyutt lenni

2019. jan. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
....pedig azt gondolná az ember, ha kirepülneka gyerekek, visszatér a nyugi meg az újra felfedezés öróme.....
2019. jan. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az a tapasztalatom az a férfi aki nem akar összeköltözni az általában önző és nem is tud igazán szeretni. A másik, nekem például hiányzik a gyerekem bár kétségtelen ezen a téren nagyobb a szabadság. De arra az önzetlen szeretetre nem vagyok képes egy férfi iránt amit a gyerekem felé érzek.
2019. jan. 7. 09:37
 5/7 A kérdező kommentje:
Ezenkívül mit lehet újra felfedezni valakin akinek már előre tudom minden mozdulatát, minden reagálását a dolgokra.
2019. jan. 7. 09:38
 6/7 anonim ***** válasza:

Itt nem azzal van a baj, hogy kapcsolatban vagy, hanem hogy nagyon nagyon rossz férfit választottál. Nem segít semmiben??? Ki kell szolgálni mint egy kisgyereket??? Ilyen férfivel nem szabad együtt élni. Ha segítene a házimunkában sokkal több időtök lenne egymásra, vagy magatokra. Nem a kapcsolattal van a baj, hanem a párod teljesen alkalmatlan együtt élésre. Egy normális férfi nem jár munkával.

Az én párom segít mindenben. Szerintem egy felnőtt embernél alap dolognak kéne lennie, hogy ellátja magát. Ha látja, hogy rossz napom van vagy fáradt vagyok akkor megcsinálja magának. Így én is sokkal kiegyensúlyozottabb vagyok, abszolút nem érzem kötelességnek a házimunkát. Neked ezt kéne a pároddal megbeszélned. Hogy ha ezt a kapcsolatot folytatni akarja, akkor igen is vegyen át a kötelezettségekből, mert így nem vagy boldog mellette. Nagyon sok férfi cseszi el így. Fel vannak háborodva, hogy a párjuk már nem törődik annyit velük, vagy kevesebb a szex. De abba nem gondolnak bele, hogy ha csak minimálisan segítenének a párjuknak és levennének pár terhet a válláról akkor sokkal szivesebben törődne velük, hiszen nem hullafáradt és nem betegszik bele a rutinba.

Egyébként meg kapcsolatban is el lehet, sőt el is kell járkálni egyedül. Szerintem tök természetes, hogy vannak külön programok is.

2019. jan. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha már kirepültek a gyerekek, akkor elgondolkodhatnátok rajta, hogy kevesebbet hajtsátok a "mindennapi teendőket" és több szabadidőtök legyen, amit programokkal tölthettek.

Szerintem meg kezdj el utazgatni, ha megteheted. Először barátnőkkel. LEhet, hogy ez önmagában feldobja majd a kapcsolatod.

Kicsit ki a mókuskerékből.

2019. jan. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!