Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ha egy több éves házasságban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha egy több éves házasságban a párnak nincs gyereke, akkor valójában megromlott a kapcsolat, és ezért nem vállalnak gyereket? De akkor minek vannak együtt?

Figyelt kérdés

A baráti körben van 4 pár is, akik több éve házasok, még sincs gyerekük. Mi lehet az oka?


4, 5, 7 és 9 éves házasokról van szó. 30-32 éves korosztály.


Az egyik párnál akik 9 éve házasok rákérdeztem, ott azt mondták nem akarnak gyereket.

A másik pár 5 éve házas, ott a férfi azt mondta, hogy ez magánügy, nem tartozik rám és megkért, hogy ne hozzam fel többet. Miért kell ilyen bunkónak lenni, megsértődni? Csak egy kérdés volt.


Nektek nem furcsa, ha a környezetetekben valaki több éve házas és nincs gyereke? Mi értelme gyerek nélkül a kapcsolatnak? Ti rá szoktatok kérdezni ilyesmire a barátaitoknál?


2016. ápr. 28. 15:24
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%

A) Nem akarnak, nem is akartak sosem.

B) Még túl fiatalnak érzik magukat a gyerekvállaláshoz.

C) Még túl "szegénynek" érzik magukat a gyerekvállaláshoz.

D) Próbálkoznak gyerekvállalással, de még nem sikerült. (ezt nem kötik az orrodra)

2016. ápr. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy jól megvannak ketten. Lehet, hogy próbálkoztak, de nem sikerült - ezért lehetnek frusztráltak.

Én úgy gondolom, mindenkinek saját dolga, ezért nem kérdezősködök.

2016. ápr. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%

1. Nem akarnak gyereket

2. Nem lehet gyerekük


Valószínű, hogy az illetőnél valami nagyon fájó dologba tapostál bele, és nem ő volt bunkó, hanem te voltál tapintatlan.

2016. ápr. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%

Akiknél rákérdeztél és elutasító volt, nyilván gondjaik vannak a teherbeeséssel és ez fájdalmasan érinti. Azért az 5. lombik után már eléggé megkeseredett tud lenni az ember és érthető, ha elutasítóan reagál...


Egyébként a következő okok miatt lehetséges, hogy nincs gyermekük:

1. Próbálkoznak, de nem jön össze. Van olyan pár a környezetemben, akiknek 10 év házasság után jött össze, pedig nagyon vágytak rá.

2. Először szeretnének egzisztenciát teremteni és csak utána gyereket vállalni.

3. Tudatosan nem vállalnak gyereket. Attól még nagyon is van értelme a kapcsolatnak, az ember ugyanis attól még lehet szerelmes, érezheti jól magát a társával, hogy nincs közös gyermekük. Ismertem olyan párt, akik idős korukban találtak egymásra, mindkettőjüknek volt már gyermeke, de közösen nem lett. Példaértékű volt a kapcsolatuk. (Sajnos már mindketten meghaltak.)

2016. ápr. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%

Elképzelhető, hogy egy pár jól érzi magát gyerek nélkül.(Bár nekem van gyerekem, biztosan van ilyen.)

Lehet, hogy először az anyagiakat akarják renben tudni.

Lehet, hogy nehezen jön össze, vagy nem is lehet. És te pont beletenyereltél a témába. Azt hiszem nem illik ilyesmit kérdezni. Ne vedd személyes bántásnak, szinte mindenki megkérdezi.Pedig nem tudhatják, hogy nem-e szakítanak fel vele sebeket...

És igen, lehet e közt a 4 pár közt olyan is, akiknek megromlott a házassága. Akkor is marha sz.r.l tud esni egy ilyen kérdés.(Tapasztalat...csak épp én annak idején mosolyogva válaszoltam valamit, majd ha nem látták bőgtem egy jót...más meg "bunkó", ennyi.)

Szóval nekem nem furcsa, mert millió ok lehet a gyermektelenség mögött. Én nem kérdezek rá, mert szerintem magánügy, + nem érdekel, hogy védekeznek-e, ha nemi életet élnek. ;)

Egy kapcsolatot/egy párt sok-sok más dolog is összetarthat, mint egy gyerek. Az csak a megkoronázása a házasságnak.

2016. ápr. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%

Az úrnak igaza volt, ez a magánügyük, és valóban nem tartozik rád. Esélyes , hogy gondjaik vannak és nem szeretnek beszélni róla ami teljesen érthető.


Átérzem mert nálunk is ez van, külön "imádom", hogy egyébként tök jól megvagyunk kettesben, alapvetően már eszembe sem jut a téma mert évek óta tudjuk mi a helyzet, és nem foglalkozunk vele, de vannak olyanok mint te, akik egyenesen nekünk szegezik a kérdést, hogy nekünk mikor lesz. Egyrészt valóban semmi köze hozzá senkinek(ha nem lenne problémánk akkor is így gondolnám) másrészt nincs nagy kedvem az orrára kötni, hogy nagy eséllyel soha nem lesz, mert mindkettőnkkel gondok vannak, mindenféle kezelésekre pedig nem akar járni se a férjem, se én. Mi inkább a természetesség hívei vagyunk, vagy úgy, vagy sehogy és kész.


Amúgy meg nem mindenki akar gyereket vállalni. Attól még szeretheti egymást 2 ember, és leélhetnek boldogan együtt egy életet, hogy nincs gyerekük. Ha szerinted egy boldogan leélt életnek a szerelmeddel nincs értelme csak mert nincs egy harmadik, negyedik, ötödik személy az életükben, akkor csak sajnálni tudlak.


Nem szoktunk rákérdezni senkinél, mert egyrészt tiszteletben tartjuk a barátaink magánéletét, másrészt tudjuk milyen az, ha kellemetlenül érint egy ilyen kérdés és sebeket tép fel amik már gyógyulóban voltak. Egyébként a baráti körben nálunk is van olyanok akik ugyan nem házasok, de régóta együtt vannak. Nem kérdeztünk rá, a lány mondta magától, hogy nem akarnak gyereket, se házasodni. A mai világba .... szóval én azt is teljesen megértem aki kifejezetten nem akar.

2016. ápr. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem kérdezek rá, majd ő felhozza ha akar erről beszélni. Legjobb barátainknál pl nem lehet gyereke a férfinek, persze ezt nem sokan tudjuk. Állandóan nyaggatják szerencsétleneket, hogy mikor jön a baba, milyen önzőek stb. Nagyon bunkó emberek vannak.
2016. ápr. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
95%

és neked mi közöd van hozzá, hogy ők együtt vannak és nincs gyerekük? Ez talán fáj neked? vagy irigykedsz rájuk ,hogy gyerek nélkül is megvannak? szimplán csak ennyire sivár az életed, hogy a máséval foglalkozol?


Milyen alapon kérdőjelezed meg az együttlétüket, csak azért mert nincs gyerekük?

2016. ápr. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%
Amikor a párommal összejöttünk, megbeszéltük, hogy nem biztos, hogy lesz közös gyermekünk (nekem már van, neki még nincs). Nagyon szeretjük egymást, harmonikus a kapcsolatunk. Nem egy gyerektől lenne jobb.
2016. ápr. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%
Nem gondolod hogy esetleg (még) nem alarmak??? Vagy épp nem lehet vagy nem sikerül? Biztos van rá okuk lehetnél kevésbbé tapló.
2016. ápr. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!