Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A magyarok miért annyira...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A magyarok miért annyira fiatalon házasodnak össze?

Figyelt kérdés

Sok időt töltöttem be Magyarországon, és sok magyar ismerősöm van. Az én számomra nagyon furcsának tűnik a magyarok szokása már 22-26 évesen házasságot kötni. Sokan már egyetemi évek alatt nagyon stresszelnek arról, hogy vajon mi lesz, ha hamarosan nem lesz esküvő. És ha valaki mondjuk majdnem 30 éves és egyedülálló, nagyon durván sajnálják őt a háta mögött, hogy "jaj de nehéz van neki, mert még mindig nincs senkije".


Az én kulturális hátteremből (ami egy más európai országban van) ez nagyon fura viselkedés, hogy fiatal, ügyes, tanult emberek is úgy gondolkodják, mint 1930-as években. Légyetek szívesek, magyarázzátok meg nekem, miért annyira fontos egy ilyen őstörténelmi hagyománynak a fogalma? Szerintetek a leginkább gazdaságra, nemi szerepekre, vallásra vagy mire utalnak a fiatal magyarok esküvőpánikájaik?


(És említenem kell, hogy azért anonímán csodálkozok itt a chat-ben ahelyett, hogy simán kérdeznék a barátjaimtól, mert ők nagyon érzékenyek a témával és félek, hogy be fognak fejezödni a barátságjaink, ha én egy cseppnyit se kritizálnám az ő életjeiknek a legnagyobb döntéseiket...)



2019. febr. 18. 18:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Napi kamu... Köszönjük.
2019. febr. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
20%

Korai halandóság, rossz életminőség, társadalmi elvárások.

Én is igy nőttem fel, egy 24 éves nő már reg öregnek számít sőt egy 30 éves már vénlány aztán elmentem évekre külföldre és ott láttam hogy azért ez nem igy van.

A magyar embereket ha megnézed 40 évesen olyan le harcoltak mint egy másik európai 60 éves. A 20 évesnek olyan kiégett a feje, mint egy 35 évesnek. Rossz életkörülmények, étkezés, sok munka, pénzügyi gondok. A legrosszabb pedig hogy 30 éves korukra elváltak lesznek gyerekkel és újra kezdődik előről a történet.

2019. febr. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
92%
Nem tudom,hogy te kiket láttál,de én pont a fordítottját látom.Az elmúlt években már jócskán 30 év felettiek házasodnak, természetesen ha az etnikumot nem vesszük figyelembe,mert ők akkor már nagyszülők.
2019. febr. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
100%

3-as! Sírok az utolsó mondatodon!!!! :DDD

Egyébként én sem azt érzékelem a környezetemben, hogy fiatalon házasodnának a párok. Olyan 28-30 lehet az átlag (pasiknál még több).

Inkább Amerikában jellemző ez- összejönnek gimiben és a fősuli elvégzése után házasodnak, ott ez elég gyakori.

2019. febr. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Szergej55 ***** válasza:
100%
Inkább eléggé későn házasodik mindenki, sokan ki is futnak a gyerekvállalási időből az első gyerek után.
2019. febr. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Én se ezt vettem észre, bár ez persze függhet a környezettől, amiben mozogsz. Én 24 évesen mentem férjhez, nekem ez akkor esett jól, nem éreztem sem elsietettnek, sem pánikolósnak, egyszerűen így jött. Viszont az összes ismerősöm közül a nagyon ritka 1%-ba tartozok, aki 30 előtt házasodott (vagy egyáltalán tartós kapcsolata van ebben a korban), a legtöbben még karrierépítéssel, tanulmányokkal vannak elfoglalva, nem gondolnak még ilyesmire. De ez csak az én környezetem, nyilván láttam én is az ellenkezőjét, ezért is mondom, hogy ez nagyon függ ettől, milyen körökben mozogsz.
2019. febr. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt nem igazán vettem észre. A volt szakiskolai, vagy a középiskolai osztálytársaim többsége nem is házas, most már más a divat. Többségében szimplán összecuccoltak a párjukkal, esetleg csináltak pár gyereket is, aztán vagy együtt maradtak, vagy pár év után szakítottak. Nincsen sok házasság egyáltalán.

A férjem közvetlen baráti körében meg végképp nem. 5 alaptag és a párjaik. 30 -32 éves korosztály, rajtunk kívül konkrétan még senki nem házas a bandából. Férjem 30, én 33 éves vagyok (én vagyok a legidősebb köztük), mi viszont viszonylag fiatalon házasodtunk, ő 22 éves volt, én 25. Szóval egyáltalán nem gyakori fiatalon házasodni, se most se az elmúlt pár évben. A legközelebbi régebbi barátnőim is mind a négyen betöltötték a 33. évüket és szinglik, randiznak, buliznak. Bár keresik a nagy őt, még nem találták meg.

2019. febr. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

"a magyarok szokása már 22-26 évesen házasságot kötni"


Nem kell igaz. Az első házasság 30

korul köttetik a statisztika szerint.

2019. febr. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
En sem lattam ilyet sehol. Több iskolaba jartam, igy van kb. 70-80 volt osztalytarsam, meg par tucat volt egyetemi szaktarsam (23 ev koruli mindenki), de ebbol facebook alapjan senki sem hazas :D.
2019. febr. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Edesem, fel csaladom es emiaptt ismerosi korom kulfoldi, aki tori a magyart.


Eleg gagyira sikeredett a nyelvtani helytelensegek leutanzasa.


A titok, hogy a magyart idegen nyelvkent tanulok nyelvi hibaiban IS rendszer van.


De, ha szuaheli az anyanyelved, akkor bocsi :)

2019. febr. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!