Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mi értelme van a házasságnak?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi értelme van a házasságnak?

Figyelt kérdés
2019. máj. 10. 22:36
 1/7 anonim ***** válasza:
62%
A társadalom vagy az egyén szempontjából?
2019. máj. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
az egyén
2019. máj. 10. 22:42
 3/7 anonim ***** válasza:
77%
Erről olyanokat kellene megkérdezned, akik elkötelezett házasságpártiak. De szerintem még köztük is mindenkinek más és más. Van, aki jogilag és anyagilag érzi biztonságban magát. Másnak az a fontos, hogy a közösség előtt is fölvállalják egymást. (Ezt konkrétan mondta nekem valaki, de ez nem azt jelenti, hogy én egyetértettem vele, csak mondom, hogy ilyen is van.) Megint mást jó érzéssel tölt el a holtomiglan-holtodiglan ígérete. De mondom, ez egyénenként változik. Viszont, kérdező, ha neked kétségeid vannak, egyáltalán NEM KELL, hogy számodra bármi értelme is legyen. És ezzel kapcsolatban teljesen fölösleges, hogy azokkal, akik számára van értelme, bármi ezzel kapcsolatos dologban közös nevezőre akarjál jutni. Semmifajta ilyen kötelezettség nincsen. Ha viszont valaki a környezetedben kijelenti, hogy a házasság a társas együttélési mód egyetlen járható útja, arra rá kell hagyni. Mindenkinek joga van elmeroggyantnak lenni.
2019. máj. 10. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem szívből jön, akkor semmi.


Nálunk ez a legfontosabb kötelék, a családunk alapja. Ha mi nem lennénk házasok, nem születtek volna gyermekeink, nem lennénk annyira biztosak egymásban, cél nélkül éldegélnénk. Nem a papír, hanem a fogadalom miatt.

2019. máj. 11. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
62%
Adókedvezmény egy darabig. Meg könnyebb a gyerek dolgait intézni ha házasok vagytok.
2019. máj. 11. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
62%
A gyerek. Minden mást el tudok képzelni házasságon kívül is. Igazából a gyereket is, csak nem olyan egészséges.
2019. máj. 11. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az égvilágon semmi - ezt feleségként mondom... sokaknak kell ez a “biztosíték” (xD), mert enélkül nem érzik totál biztosnak a kapcsolatukat, nem mernek gyereket vàllalni, stb... azt hiszik, h a papír mindenen felül áll, és egy-két éves kis “kapcsit” képesek mások 5-8-10 évig tartó kapcsolata fölé helyezni, csak mert aláírták azt a papírt... én azért vagyok házas, mert a férjemnek is - vmi érthetetlen oknál fogva - fontos volt ez a parádé, merhogy akk jogilag is egymáshoz tartozunk meg minden... részemről tökmindegy volt, belementem. ;)
2019. máj. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!