Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A házasságnak mi értelme van?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A házasságnak mi értelme van?

Figyelt kérdés

Tudom, ez sokaknak furának tűnhet, de én sose értettem, hogy mi szükség van arra az egész felhajtásra, esküvő,papírmunka, stb... Ha két ember szereti egymást,akkor minek van szükség a papirra? Én már 30 éves elmúltam és továbbra sem látom értelmét ennek az egésznek. A házasság az én szememben inkább szól üzletről, mint a kapcsolat elmélyítéséről,mint ahogy azt sokan mondják. Akik megházasodnak mi készteti őket erre? Így biztosra akarják maguk mellett tudni a partnerüket? De ha a házasság annyira normális és természetes dolog, akkor miért végződik annyi válással és gyűlölködéssel? Tudok nagyon durva eseteket is, de inkább nem kezdek bele... Persze a válóperes ügyvédeknek is meg kell élniük valamiből.


Nekem ez valamilyen szinten jó is, hogy így van, mert anyukám is válóperes ügyvédként dolgozik, csak egyszerűen nem értem, hogy miért jó egy embernek, ha teljesen függővé teszi az életét egy másik embertől? Anyagilag, érzelmileg, és minden téren a másikhoz rendelni magunkat szerintem nem jó dolog. Persze ez csak egy vélemény, lehet én látom rosszul a dolgokat és a házasság a legjobb dolog a világon.:) Minden véleményre kíváncsi lennék ezzel kapcsolatban.



2015. szept. 27. 21:36
1 2 3
 1/30 Clark Kent.. ***** válasza:
95%

Ha vallásos vagy, akkor sok értelme van, főleg teológiai vonatkozásban.


Ha ateista vagy akkor meg... Lényegében semmi, mert csak egy papír. Kivétel ez alól, ha romantikus alkat vagy, és klassz dolognak tartod, hogy két ember összeházasodik.

2015. szept. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
96%
A házasság felelősség, megadjátok egymásnak a bizalmat. Nem mindenki alkalmas rá.
2015. szept. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 MolotovPunk ***** válasza:
8%

Én sem látom sok értelmét...

Egy élettársi kapcsolat bőven elég manapság.

2015. szept. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
86%
Első házasoknak jár havi 5 rugó támogatás.
2015. szept. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
Hát, nekem az a havi 5 rugó nem érne annyit az biztos.:)
2015. szept. 27. 21:51
 6/30 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk az az értelme, hogy így nemcsak érzelmileg, hanem az élet többi területén is közösséget vállalunk. Nem csak szeretjük egymást, de minden értelemben, beleértve a társadalmi, jogi viszonyokat is, társakká válunk, egymás hozzátartozói leszünk.

Ezen túl nekünk vallási jelentőségei is van.


"Anyagilag, érzelmileg, és minden téren a másikhoz rendelni magunkat szerintem nem jó dolog."

Szerintem meg jó dolog, nálunk működik.

Az, hogy társulunk egymással, semmiképp nem jelenti, hogy függünk is egymástól.


De ez egyéni világnézet és ízlés kérdése. Van, akinek nem számít és nem is való a házasság.

Szerencsére semmi nem kötelező.

2015. szept. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
31%

Van kivel szexelni!

:-)

2015. szept. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
85%
Szocpolhoz kell
2015. szept. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
87%

A kapcsolat pont olyan lesz utána is, mint előtte. A kapcsolatmentőnek szánt esküvők után jön egy éven belül a válás. Valami vagy működik, de akkor fog működni esküvő nélkül is, vagy sem, de akkor nincs az a ceremónia, ami összetartaná.


Ettől függetlenül mi pl. össze fogunk házasodni, már csak a leendő gyerek miatt is. Felhajtás meg nem lesz, az nem kötelező, bemegyünk a legszűkebb családdal és aláírjuk, aztán esetleg csinálunk egy pikniket közösen vagy valami egyszerű vacsorát megeszünk együtt. Kb. akkora "buli" lesz, mint egy közös karácsonyi ebéd.


Ettől még pont annyira fogok vagy nem fogok függeni a másiktól, mint eddig. Az állásom azért megmarad, attól, hogy összeházasodunk, még saját jövedelmem, megtakarításom lehet. Nem értem, miért értelmezed ezt függésként. Érzelmileg meg papír nélkül is nagyon szorosan kötődöm hozzá (habár amúgy megvannak a saját baráti köreink, a külön hobbik, egyebek).

2015. szept. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
87%

Ha azt vesszük, tényleg nincs sok értelme, mert nagyon sokáig nem érzelmi alapon házasodtak az emberek, hanem kit kinek rendeltek a szülők, aztán egy ehhez képest aránylag rövid ideig létezett a holtodiglan holtomiglan érzelem alapú házasság, de nem sokáig, mert manapság már az emberek mindent megtesznek, hogy ezt a képet lerombolják.


A házasság lényege, ha a vallási szempontot kihagyjuk, egyfajta elköteleződés lenne, hogy kijelented a világ felé, hogy igen, ti összetartoztok. Nem csak éppen éltek egymás mellett amíg jó, hanem ti tényleg EGYMÁSSAL képzelitek el az életeteket, nem terveztek már szakítani. Viszont mivel nem különösebben bonyolultabb válni mint egy élettársi kapcsolatot felbontani... Akit nem úgy neveltek, hogy ennek van értelme és nem is lett közben hirtelen vallásos, annak számára nincs értelme. Aki viszont felnőve azt látta, hogy a házasság egy TÉNYLEGES elköteleződés, mert a szülei meg a családtagjai is házasok és még együtt vannak, azt tanulta meg gyerekként, hogy ez örökre szól, annak rosszul esik, ha valaki nem hajlandó vele összeházasodni, mert "az csak egy papír", mert számára többet jelent, ő komolyan gondolja, és nem fog igent mondani / megkérni a másik kezét, ha nem gondolja komolyan.


Én például szeretnék házasodni, de csak akkor, ha úgy érzem és racionálisan is úgy látom, hogy ez működni fog, és nem fogunk elválni. Ha úgy fogom érezni, hogy benne van a pakliban, hogy elválunk, akkor semmiképpen nem. Erre való számomra az élettársi kapcsolat. Most jó együtt, de ki tudja mi lesz 10 év múlva. Ha valakivel összeházasodok, azzal azt jelentem ki (magam felé, a párom felé és a világ felé is), hogy nem aggódok, hogy mi lesz 10 év múlva, mert biztos vagyok benne, hogy nem lesz baj, együtt fogunk maradni. A problémák arra valók, hogy megoldjuk őket. Viszont mivel sokan nem így látják, a házasság is elveszítette sokak szemében ezt a tulajdonságát, és így érthető, ha sokan nem így tekintenek rá.

2015. szept. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!