Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért fontos egy papír,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért fontos egy papír, emiatt jobban szeretik a párok egymást? Miért fontos egyeseknek a házasság azaz egy papír?

Figyelt kérdés
2019. máj. 17. 07:57
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
96%
Ha neked csak egy papír, akkor neked nem fontos. De miért fontos mások véleménye?
2019. máj. 17. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
98%
Mert sokaknak az egy papírnál jóval többet jelent.
2019. máj. 17. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
2. És úgy miért nem jó hogy amit például az egyik barátom csinált hogy csak kimondták hogy szeretik egymást, egymásnak megesküdtek, megünnepelték, de semmi papír anyakönyvvezető és társai
2019. máj. 17. 08:12
 4/19 anonim ***** válasza:
71%

Az esküvő a teremtő Isten előtt tett eskü és áldásának kérése a kapcsolatra. Akik hisznek, azoknak fontos ez. A polgári házasságkötés valóban szerződés, papír, jogi vonzata van. Van aki be akarja biztosítani magát anyagilag vagy érzelmileg. Ill. Még mindig ott tartunk, hogy ciki egy idő után ha nem kap úgymond rangot a nő, nem feleség. A barátnő nem több egy házicseléd-ingyenk.rvánál sok esetben. Nincs bármilyen kötelezettség egyik részről sem. Olyan feelingje van, mintha nem akarnák felvállalni egymást, nem lennének biztosak egymásban.

Ha szereti két ember egymást, miért probléma, hogy házasságot kössenek? Tönkre fogja tenni a kapcsolatot?

2019. máj. 17. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
95%
neked nem kell rendben van. de miert zavar ha mas igenyt tart ra. mondjuk EN hosszu tavon nem eltem volna egyutt senkivel aki nem vesz felesegul es nem vallaljuk el a vilag elott is hogy hivatalosan is osszetartozunk. nem lettem volna ingyen takaritono meg szereto se nem szultem volna hazassagon kivuli gyereket. ha nem vagyok jo felesegnek akkor nem vallalom a feleseg kotelessegeit sem. ugyanis a kotelessegek melle jogok is jarnak. de ez egyeni velemeny ugyanugy mint a tied. en is egyutt eltem mind a ket ferjemmel 1 evig a hazassagkotes elott de tudtuk hogy meg fogunk eskudni. ha nem igy lett volna vagy ki kellett volna kenyszeriteni az eskuvot akkor befejeztem volna a kapcsolatot legkesobb 2 ev utan.
2019. máj. 17. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
90%

Tudod, ez nem csak egy papír.

Ez egy kötelezettségvállalás.


Ha te nem akarod vállalni ezt a kötelességet, akkor ne szerezz papírt.

De akkor ezt idejében mondd meg a lánynak, ne hitegesd.

2019. máj. 17. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
94%

Először is, ez sokaknak nem csak egy papír. Számomra ez egy életünk végéig tartó elköteleződés, vállaljuk annak a felelősségét a szeretteink előtt is, hogy mostantól minden körülmény között kitartunk egymás mellett. Egy hagyomány, egy gyönyörű ceremónia, és szeretném, hogy a családdal, barátokkal osztozhassunk ebben az örömben. Nem beszélve a templomi esküvőről, ahol Isten színe előtt megígérjük, hogy szeretni fogjuk egymást. Szerintem nem szükséges gyakorló hívőnek lenni ahhoz, hogy érezzük ennek a súlyát.

Másodszor meg azért az a "darab papír" elég fontos lehet anyagi, jogi szempontból.

Nyilván nem ezen múlik a szeretet, de el kell fogadni, hogy ez sok embernek fontos. Akinek nem, annak szerencsés olyan párt választani, aki hasonló véleményen van.

2019. máj. 17. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Mert számomra nem csak egy papír. Alapvetően nekem az egyházi esküvő a fontos, mert ott örök hűséget esküszünk egymásnak, ami felbonthatatlan. Kicsit nagyobb súlya van ennek, mint hogy "járunk" vagy "összeköltözünk", aztán kész. A polgári inkább papír, de azt sem tekintem csak annak. Ha már valakit a férjemnek mondok, akkor jogilag is mást jelent, mintha csak együtt élnénk. Ez a része is fontos.
2019. máj. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
78%

"Még mindig ott tartunk, hogy ciki egy idő után ha nem kap úgymond rangot a nő, nem feleség."


Ez nem ettől szól. Jogi vonzata van.

2019. máj. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
55%

Én inkább az erre rátelepedett iparágakat nem értem, gusztustalan, hogy egy amúgy szép dolgot hogyan lehetett olcsó fejőstehénné silányítani.


Gusztustalan az összes vőfély, vendéglős, pap, zenebohóc akik erre rendezkedtek be, hogy "majd a zesküvőkün jóúl mekszeggyük magunkat"


És még nagyobb baj, hogy a házasságot úgyis válás követi 3-5-10-20 év múlva és akkor majd az ügyvédek kaszíroznak és majd mehet a "mindent vagy semmit" játék, ahol a szemetebbik fél mindent visz, a másiknak meg irány az utca... Vagy a szülei lakása.

2019. máj. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!