Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ez tényleg így van, íratlan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez tényleg így van, íratlan szabály?

Figyelt kérdés

Férjem szerint, mivel ő jelentősen többet keres (én most itthon vagyok és a kisbabánkkal) ezért ő neki semmi dolga a háztartással. Szoktam kérni ezt - azt pl vásárlás, vagy itthon elmosni két tányért, teregetni, ilyesmi, takarítani nem kérem. Ilyenkor azt mondja, hogy akkor menjek dolgozni és hozzak haza annyi pénzt, amennyit ő. Pontosan tudja, hogy én nem tudok annyit keresni, ő csinált egy vállalkozást két éve, mostanra indult be szépen, hogy már keres is vele. Tény, hogy rengeteget dolgozott érte. De én nem tudnék annyi pénzt keresni, mint ő. Nem tudom ez más családoknál hogyan működik, de nekem kezd elegem lenni, hogy ő most azt hiszi kiskirály lett, én meg elé kell tegyem a reggeli - ebéd - vacsorát, ő evés után feláll, otthagy mindent, elmegy feküdni. Nagyon durva, még maga után sem pakol el. Ruháiról nem is beszélve.

Nálatok hogy működik? Egyszerűen, amikor ezt vágja a fejemhez, hogy menjek el dolgozni, keressek annyit mint ő, akkor segít.. Semmi sem jut eszembe ilyenkor, inkább elszégyellem magam, mert igaza van. Mostanában tényleg jól élünk. De ettől függetlenül úgy érzem, ez így nincs rendjén. Én nem azért vagyok itthon a picivel, hogy közben férjem teljeskörűen kiszolgáljam, hanem azért, hogy a babát ellássam (amit 100%osan megteszek) sajnos, a gyed összege elég kevés.

Mit mondjak neki?


2019. jún. 17. 20:54
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
93%
Azt, hogy jó, de szüljön ő kisbabát és maradjon akkor ő otthon, és ő vigye a háztartást.
2019. jún. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
26%
Különben nem élhettek OLYAN JÓL, ha nincs havi 2x 3000 Ft-otok egy bejárónőre!!
2019. jún. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A legrosszindulatúbb ***** válasza:
32%
De ti ugyebár igazi férfiakkal jöttök össze, egy igazi főnyereménnyel, akivel évtizedekig lehet előre tervezni, mert olyan marha jó az érzéketek hozzá, no comment...
2019. jún. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
89%
Ez egy tapló. Régebben is ilyen volt?
2019. jún. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
79%

Gyerek nélkül jogosnak gondolnám valamilyen szinten. De így egyáltalán nem az. A gyereknevelés pontosan kitesz egy munkahelyet. Nem azért nem dolgozol, mert nem akarsz, hanem mert gyereket nevelsz.

Illetve én itt nem az anyagiakat emelném ki első sorban. Az ember nem azért pakol el maga után mert nincs aki megcsinálja, egy normális embernek ez alap dolog és igénye van rá, hogy legyen tiszta tányér és ne retekben éljen.

Ugyan ez a gyereknevelésre is. Egy normális apa nem azért foglalkozik a gyerekkel és gondoskodik róla mert anya éppen elfoglalt, hanem mert természetes neki és van rá igénye, hogy foglalkozzon a saját gyerekével.

Én a helyedben válnék. Ez nem fog változni. Valószínűleg eddig is ilyen volt, hozzá se kellett volna menned.

2019. jún. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
94%
Nincs igaza. Alapvető lenne, hogy ha már te takarítasz, ő tiszteletben tartja a te munkádat azzal, hogy elmossa maga után a tányért, leveszi a cipőjét mielőtt bemegy stb. És mint kedves férj, egyszer egyszer bevásárolhatna vagy kiteregethetne. Így te ki fogsz égni és nem lesz kedved szexelni vele. Én elbeszélgetnék vele erről normálisan, hogy ha nem becsül meg lelépek és fogadhat dadát a gyerekhez, házvezetőnőt meg szakácsot. (Mondjuk a gyereket nem hagynám ott, de hadd gondolkodjon már egy kicsit)
2019. jún. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
100%

A KÖZÖS gyereketekről gondoskodsz. Ő azért tud dolgozni, mert te ezt megteszed.

Neki ugyanis ugyanúgy kutya kötelessége ellátni, mint neked.

Úgyhogy csere! Mosolyogva fogadd azzal, hogy találtál egy jó állast, igaz kicsit messzebb, ezért utazni is kell, illetve túlóra is lesz. DE jól fizet. Úgyhogy két hét múlva kezdesz. Reméled, nem lesz gond addig a gyerekkel otthon, de tudod, hogy megoldja.

Egyből nem lesz természetes a mosolya.

2019. jún. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:

Tévedtek, nem volt ilyen. Amióta jól keres, azóta lett ilyen kiskirály.

Szerintem itt nem a bejárónő a lényeg. Szeretem magam csinálni a dolgokat wc - t, fürdőt, nem bízok senkiben. De az, hogy kvázi plusz munkát csinál nekem, mert őfelsége sz@#&rik arra, hogy míg a baba alszik én főzök, takarítok, pakolok, mindig találok munkát. Világ életemben szorgalmas, dolgos voltam, előfordult, hogy két helyen is dolgoztam... Nem kellett itthon vitáznom, hogy miért nem pakol el maga után.

Sajnos úgy tűnik elveszi az eszét a pénz, nagyképű lett, és már flegma is velem.

De most ti mit válaszolnátok, ha azt mondja, hogy menjek dolgozni és keressek havi 1 milliót? A bértábla szerint 160 ezer a nettóm. De még gyeden vagyok...

2019. jún. 17. 21:10
 9/34 anonim ***** válasza:
85%
Ha lenne egy feleségem és megtisztelne a bizalmával hogy szül nekem babát, mindent szó nélkül én csinálnék ha a munka mellett éjjel 11-ig kellene takarítani, akkor is örömmel csinálnám és büszke lennék rá hogy családom van és kivehetem a részem a nehéz időszakban, ezzel is könnyítve az anyai terheket.
2019. jún. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:
Már mondtam neki, hogy elhagyom, mert én nem akarok cseléd lenni. Azt mondta: ezt a munkát (főzés, takarítás) más elvégzi 3000 Ft - ért, ennyit érek, 3000ft - ot.. Úgyhogy mehetek nyugodtan....
2019. jún. 17. 21:11
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!