Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek milyen az ha csak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek milyen az ha csak a férjem vezetéknevét veszem fel de a kereszetnevem marad? Mennyire népszerű ez?

Figyelt kérdés
Sokan mondják, hogy olyan úgy mintha testvérek lennénk úgy... Viszont se a né se a kötőjeles verzió nem tetszik a mi esetünkben. Sokkal szebb lenne a nevem az új vezetéknévvel, mint most.

2019. júl. 1. 11:03
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Függetlenül attól, hogy én nem választanám ezt a formát, szerintem teljesen megszokott dolog. Pl. határon túli magyaroknál tapasztaltam, hogy ott ez a szokás. Illetve külföldön is sok országban csak ez az egy verzió van.
2019. júl. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
38%
Nálunk ez volt. A nejem nem akart "né"-ként olyan lenni mint egy tartozék.
2019. júl. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
A nyugati világban ez a leggyakoribb, megszokott. Máshol -né utótag ugye egyáltalán nincs, a két vezetéknév kötőjeles vagy kötőjel nélküli összekapcsolása pedig csak elvétve fordul elő. A legtöbb országban a leggyakoribb tényleg az, hogy a nő simán felveszi a férje vezetéknevét, amikor hozzámegy feleségül.
2019. júl. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem eredetileg a kötőjeles változat volt a legszimpatikusabb. De beláttam, hogy a férjem nevével kombinálva túl hosszú lett volna, plusz nehezen kimondható is. Úgyhogy végül csak simán felvettem az ő vezetéknevét, amikor hozzámentem. Nem bántam meg. Jól hangzik, rövid, egyszerű leírni, bemutatkozásnál könnyű megjegyezni. És nem, eddig még senki sem hitt testvéreknek minket. :)
2019. júl. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem három ilyen ismerősöm is van, aki a férje vezetéknevét vette fel. Szerintem ha ezt akarod, csináld ezt. Semmi gond nincsen ezzel, ha ez tetszik.
2019. júl. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Tapasztalatom szerint elég népszerű ez. Volt kolléganőm, nővérem, volt osztálytársam... akik csak így hirtelen eszembe jutottak, és a férjük vezetéknevét vették fel. Én is így fogom. Mi külföldön élünk, itt nincs is annyi verzió, mint otthon. Összvissz 3. Megtartod a sajátod, felveszed a férjedét, vagy kötőjeles. De külföldön a legtöbben felveszik a férjük nevét és esetleges válás után is megtartják azt.
2019. júl. 7. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!