Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Ok gyk, jussunk végre konszenz...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ok gyk, jussunk végre konszenzusra: ki mennyire hibás a megcsalasban?

Figyelt kérdés

Mennyire hibás a csalfa, mennyire hibás a csábító, mennyire hibás a pár megcsalt tagja.


Ha szükségesnek érzitek, külön vehtitek azt amikor a férfi csalfa, és azt, amikor a nő.


2020. febr. 18. 12:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem mind a hárman, hiszen a kapcsolat minősége eleve a benne szereplő két emberen múlik, a harmadik meg tisztában van a dolgokkal, mégis belemegy. Persze ezek a dolgok nem feketék és fehérek.
2020. febr. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
96%

Ez annyira de annyira szituáció függő hogy ennek a kérdésnek így konkrét példák nélkül értelme sincs, de szerintem ezt te is tudod.


Ha egy nőnek részeges a barátja és nem áll le többszöri kérésre sem akkor valamilyen szinten jogos a félrelépés de abban az esetben is inkább a szakítás majd aztán egy másik csávó...


Ha egy nő csak a pénzét akarja egy csávónak de semmivel nem teszi boldoggá, de elvárja a napi új ruhákat meg "ZSEBPÉNZT" akkor ott is érthető ha egy olyan lánnyal félrelép a csávó aki kedves vele meg vannak szép szavai is nem csak "Nem vesszük meg ezt???".


Még lehetne sorolni most két olyan példát mondtam amiket kicsit a valóságból merítettem.


De érted már miért nem jó a kérdésed?


Lehet hibás az is aki csábít úgy hogy egy jól működő kapcsolatba belerondít és nem bír magával, nem fékezi meg magát hanem direkt annál jobban rámegy az egyik félre. De itt is lehet hibás akár MINDHÁROM fél is!


Sorry hogy hosszú lett...

2020. febr. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
31%
A megcsalások legnagyobb részében mindhárman hibásak. Van pár dolog, ami árnyalja a képet, de a legtöbb esetre szerintem rásüthetjük.
2020. febr. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

A megcsalo a hibás a megcsalasban.

Ha valami gondja van, beszéljen. Ha nem megoldható szakitson.

A harmadik fél nem okolható, hacsak nem erőszakot követett el, de ugye akkor nem megcsalásról van szó.

2020. febr. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
84%
Szituációfüggő. A megcsaló mindenképpen hibás. A harmadik fél akkor hibás, ha tud arról, hogy nem független a másik és mégis belemegy, viszont ha nem tud róla, és úgy tudja, hogy függetlennel ismerkedik, abban az esetben ő is csak át van verve. Akit megcsalnak, az akkor hibás, ha tudja, hogy szar a kapcsolat, mégis foggal-körömmel ragaszkodik hozzá. De a megcsalt fél is lehet átvert, aki teljesen mást gondol a kapcsolatról és a párjáról, mint ami a valóság, mert a párja jól színészkedik.
2020. febr. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
87%
A megcsalas szerintem soha nem lehetne megfelelo okozata a kapcsolat rossz minosegenek. A megcsalas csupan szakitani gyava emberek mentsvara, akik azt gondoljak ez a fajdalomcsillapitas majd segit, mert a tenyekkel, hogy kapcsolatfuggok vagyunk, vagy a ket szek kozul nem akarunk a pad ala esni, nehezebb megbirkozni. Ugye ahogy irtak ez szituacio fuggo, de a szituk nagyon kis szazalekaban tudom elkepzelni, hogy a megcsalas ertheto okbol tortent, mert mindig jon a jogos kerdes, ha massal jobban erzi magat, miert marad benne egy mergezo kapcsolatban? Ha valakinek van egy olyan kapcsolata, ahol a masik fel nem hajlando a valtozasra es a fejlodesre legyen az barmileny nemu is, a megcsalassal csak jobban elmelyitjuk a mar alapbol szar helyzetet, ahelyett, hogy az eletunkon nem ilyen pitianer modszerekkel, keresztbe hugyozva a sajat moralis ertekrendunket valtoztatnank. A megcsalas es annak jogossagaval valo takarozas erzelmileg es erkolcsileg alultaplalt emberek eszkoze, mert egy olyan kapcsolat, ahol ez megjelenik, mar reg lepni kene, nem amitani magunkat egy hamis illuzioba. Persze ettol meg lehet nagy reszben hibas a megcsalt fel is, de szerintem aki felrelep az gyava vagy lepni. A harmadik ember meg abban az esetben hibas, ha tisztaban van a helyzettel es asszisztal hozza. Roluk kulon megvan a velemenyem, mert a szeretoi statusznal megalazobb es megalkuvobb nincs, es eleg alacsony ingerkuszobre vall, ha valakinek ez az allapot megfelelo.
2020. febr. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a hűség csak és kizárólag DÖNTÉS kérdése, ezért a hibás a megcsalt fél, kész és pont. Rossz kapcsolatot, kapcsolati hiányosságokat máshogy is lehet kezelni, nem kell a megcsalás mellett dönteni.
2020. febr. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

*ezért a hibás a megcsaló fél

javítva

2020. febr. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
93%

A megcsaló fél a hibás szerintem is. Ahogy korábban is írták, ha valami nem jó, beszélje meg a párjával. Senki sem gondolatolvasó, se nő, se férfi. Ami valakinek megfelelő, másnak lehet langyos f*s is, amibe nem akar belerohadni. Egy kapcsolaton dolgozni kell, közösen, és ehhez a legfontosabb a kommunikáció. Ha az elégedetlen fél képtelen erre, vagy a másik felet nem képes rábírni, vagy a megbeszélés kudarcba fullad, akkor szakítani kell, nem félremenni.

A megcsalt fél nem hibás, nem ő lépett félre. Bármilyen hibája is van, akkor sem kifogás.

A csábítót sem mondanám hibásnak, csak szimplán erkölcstelennek, gyenge jelleműnek és visszataszítónak, ha tudott a másik kapcsolatról. Az alól, hogy milyen nem menti fel, hogy "nem ő tehet róla".

2020. febr. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy összetettebb kérdés. Helyzettől függően, a kapcsolat tönkre menésében mind a két fél hibás általában (de vannak kivételek), de a megcsalásban, csak a csalfa fél a hibás. A szerető akkor ha tudja, hogy a másik fél kapcsolatban van.

Szerintem ez nemtől független.

2020. febr. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!