Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Milyen tapasztalataitok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen tapasztalataitok vannak arról, hogyha negyvenen felüli, házasságban élő emberekként kiléptetek a házasságotokból és új életet kezdtetek mással, megbántátok?

Figyelt kérdés
Szerelmes lettem...szerintem az életben most utóljára érzek ilyent, a házasságomból rég eltűnt a nő- férfi kapcsolat, de ugyanakkor békésen éldegélünk. Akibe beleszerettem hosszú idő óta napi rendszerességgel beszélünk, sokszor órákig.

2020. júl. 18. 16:13
1 2
 11/18 anonim válasza:
48%
Gondold végig, újra kezdés? Arról írsz, hogy szerelmes vagy,de békében élsz a házasságodban! A szerelem meddig tarthat? Gyerekek vannak nálad, vagy a nagy szerelemnél? Hozzájuk hogy viszonyulsz? Mert ugye tudod,hogy ott is el kell nyerned a bizalmat? A feleséged tud róla? Mi az hogy nő/férfi kapcsolat nincs? Nincs szex? Miért, mert te nem akarod,vagy a feleséged? Biztosan ezt akarod, mindent otthagyni,mindent előröl kezdeni? Van hova menned, mennetek? A házasság mellett kell döntened, arra fókuszálj!A szerelem el múlik ,de amid most van az később hiányozni fog!Tudom, átéltem,bármikor vissza mennék ha lehetne! Hozz rndbe mindent, ha van rá esély!
2020. júl. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:
51%
Gondolkodj!Biztosan ezt akarod?A te érzéseidről beszéltél,de a harmadik fél is ugyanolyan elkötelezett mint te? A feleséged tudja,hogy viszonyul a dolgokhoz? Azt íród órákig beszélgettek, mi lenne ha ezt az időt arra szánnád ,hogy rendbe hozd a házasságod, hisz azt írtad" békésen éldegéltünk", talán ha ezt az időt és energiát nem a harmadik félre pazarlod akkor megoldható lenne a problémád!Azt írod szerelmes vagy! Meddig? A szerelem az jó, de tedd fel a kérdést: Meddig tart? Vele is békésen tudsz élni ha el múlik a szerelem, te lehet, nem tudhatod,de a másik fél is? Nem tudhatod mi vár a jövőben, de mindent eldobni, a bizonytalanért!Én a családomat , a feleségemet választottam,megbeszéltünk átrágtunk mindent,pedig csúnyán viselkedtem vele. Nyíltan őszintén, azóta kimerem jelenteni sokkal jobb minden, nem bántam meg!
2020. júl. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:
85%
Nem adok tanácsot ,leírom ami velem történt.39 évesen ,úgy éreztem, hogy hiányzik valami a házaságomból.Nem tudtam mi,csak ott volt a hiányérzet.A házasságom jónak volt modhato,nem veszekedtünk ,a gyerekekkel is minden rendben volt. Mégis ott volt az az érzés!Aztán jött a nagy ő, legalább is azt hittem. Mindent felrúgva,feladva mentem,mert azt hittem megvan ami hiányzott. Ösze költöztünk, egy kis albérletbe,jöttek a gyerekei is. Aztán ami olyan jól indult,egyre csak fakúlt,már nem volt olyan mint amikor csak találkozhattunk.Hamar kirúgott a nagy ő,mert ő sem erre vágyott. Ott álltam értetlenül,hogy amit megbeszéltünk és együtt elterveztünk, amiről annyit álmodoztunk az miért nem működött! Pedig nem vagyok az a feladós fajta, küzdeni tudok! Ma amim maradt,az a gyerekek 2 hetente , meg a sovárgás a régi életem iránt. A volt feleségem is egyedül van,néha meghív egy kávéra és olyankor mindig arra gondolok, hogy mindenem megvolt,szeretet,béke ,gyerekek ,egzisztencia , megértés. Hogy mi volt ami hiányzott a házaságomból? Az a hozállásom, hogy akarjam,jobbá tenni! Ma már tudom, de ehhez el kellett veszítenem mindent!
2020. júl. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

13.!


Könnyeket csaltál a szemembe...

2020. júl. 23. 17:45
 15/18 anonim ***** válasza:
56%

13-as, azt azért hozzátenném, hogy azt nem tudom megítélni, tényleg akkora bűn-e szerelmes lenni egy kihűlt, unalmas kapcsolati háttérrel, de ha hiba volt is, amit tettél, nem tartom fairnek, hogy egy férfinek ilyen esetben a gyerekei elvesztésével kell bűnhődnie. Miért csak 2 hetente láthatod a gyerekeidet??? Nyilván téged mardos a bűntudat és jogosnak érzed az egészet.

Én meg azt látom, hogy a feleségek sokszor visszaélnek a helyzetükkel és kegyetlenségig bosszút állnak a gyerekeken keresztül a férjükön, aki szerelmes mert lenni másba.

Hacsak nem arról van szó, hogy magadtól kisétáltál a gyerekek életéből és eszed ágában sem volt továbbra is részt venni a nevelésükben, akkor nem tartom jogosnak azt, hogy azért, mert szerelmes lettél, el kellett szakítani tőled őket! Én azt tartom, hogy a legtöbb férfi nem magától és nem jókedvéből válik hétvégi (még rosszabb esetben 2 hétvégi) apává és valójában ez az egész csak generálja a titkos szeretői kapcsolatokat, mert ha egy férfi végiggondolja, hogy garantáltan elveszti a gyerekeit, ha szerelmes mer lenni és a szerelmét meri választani, akkor nyilván mindent megtesz azért, hogy a gyerekei is megmaradjanak és a szerelmét is megtarthassa. Vagy elmenekül a szerelem elől. A háremépítőket most hagyjuk, az más kategória.

Ha az ember szerelmes lesz, annak oka van. Akkor otthon már rég nem oké minden. Ha csak annyi nem oké, hogy már nem nő számomra a feleségem, akkor az is elég nagy baj.

Mindezt nőként írom.

2020. júl. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
100%
Mit csinálnék,nem egyszerű. Azt tudod bárhogy is döntesz mindig lesz benned kétség, hogy mi lett volna ha....Egy biztos a szerelem elmúlik,és utána mi lesz? Tudsz vele is majd békében élni? Aki szerelmes nem mindig lát tisztán,de ezt biztosan te is tudod.A helyedben ha van lehetőség rá, én hosszasan gondolkodnék, addig míg nem döntök,mindkét féllel jó viszonyt tartanék.Hisz a döntés az egész hátralévő életedre hatással lesz.Ne hamarkodd el,mert egy életre bánhatod,ha nem szánod rá az ídőd!
2020. júl. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Egy kérdés feltevés után, ritkán lehet ennyi jó és értelmes választ olvasni, mint itt, ennél a kérdésre érkező válaszok között.
2021. okt. 13. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

13-as válaszoló megjegyzéséhez fűzném hozzá: nem biztos,hogy akarat kérdése (csak) az,hogy jobbá tegyem az egyébként kihűlt kapcsolatot.Az,hogy nem veszekedtetek nem biztos hogy azért volt mert mindenben egyetértettetek.Én is ilyen kapcsolatban éltem.Mondhatnám,hogy mi se veszekedtünk, bár voltak történések amik miatt nézeteltérés/vita volt közöttünk. Vagyis csak lett volna ha a párom megbeszélésre "alkalmas" lett volna.Ő ugyanis sosem konfrontálódott. Ami kellemetlen arról nem beszélünk, majd a sors lerendezi. Én nem ilyen vagyok, jó darabig szerettem volna megbeszélni a nehézségeinket. Aztán mivel ez sosem sikerült ezért egy idő után már nem is beszéltem ezekről. Igy akár mondható lett volna,hogy békés kapcsolatban éltünk ahol nem volt vita, de ez nem így volt. Valóban nem volt vita, de belül gyűltek az átbeszéletlen/megoldatlan problémák.

Nem feltételezem,hogy Nálatok is ilyen volt, csak példaként említem,hogy a békés családi élet mögött ilyen is állhat. Ami bizony a mi esetünkben is az elhidegüléshez vezetett.


Azt kell/ene ilyen helyzetekben tisztán látni, ami nem könnyű,hogy maga a kapcsolat vakvágányra került volna-e az új szerelem megjelenése nélkül? Mert lehet,hogy csak idő kérdése,hogy mikor jutottatok volna ide harmadik fél megjelenése nélkül is.

2021. okt. 14. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!