Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Megcsalás miért csak akkor...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megcsalás miért csak akkor probléma ha kiderül?

Figyelt kérdés

Igen, abszurd kérdésnek hangzik, elmagyarázom.


Állítólag megcsalásnál szokott olyan lenni hogy a házasság, kapcsolat nincs megromolva, és akár már évek óta tart a megcsalás, de a házastársnak, párnak semmi nem tűnik fel, mert otthon mindketten szeretik egymást, minden csodálatos.


Logikailag ez azt jelenti, hogy a megcsalás valójában nincsen romboló hatással az eredeti kapcsolatra?


Tehát amikor viszont kiderül, akkor ezek szerint az akkor megjelenő sértettség valójában irreleváns, és társadalmilag tanult, elvárt viselkedés?



2020. aug. 27. 11:47
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a boldogság nemcsak azt jelenti, hogy harmonikusan élünk egymás mellett, hanem azt a tudatot is, hogy a másik szeret, neki én vagyok a legfontosabb és tisztel, nem hazudik nekem. Na, ezt tudja egy pillanat alatt aláásni az, ha kiderül.
2020. aug. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%

Egy párkapcsolat alapvetően nem logikai alapokon működik manapság. Hiszen nem azért házasodsz össze valakivel, mert azonos rangon vagytok, azonos vagyoni helyzettel és a párkapcsolatotok a két család nevét fogja öregbíteni. Blabla, hanem azért vagytok együtt, mert szeretitek egymást, szerelmesek vagytok, megegyeznek a főbb céljaitok, erkölcsötök, bíztok egymásban.

Tehát amikor megtörténik a megcsalás, akkor az érzelmi alapon meghozott döntést (hogy együtt vagyunk) rugta fel az egyik fél. Tehát teljesen érthető, hogy ezt érzelmi reakció követi.


• Amúgy a logika. Ha logikusak akarunk lenni, az, ha valaki hazudik és kiderül azért problémás, mert onnantól kezdve nem tudunk benne megbízni. Érzelmektől mentesen sem, nem lehetünk biztosak benne, hogy befizette a számlákat, elhozza a gyereket az oviból stb.

• A másik, hogy valójában sokszor érzékeli a másik fél, hogy valami nincs rendben, de nem tudja, hogy mi, és felmenti a másikat. Pl. ha az a hazugság, hogy Karcsi dolgozik, akkor hiába érzi, hogy valami nem oké, ráfogja arra, hogy Karcsi biztos fáradt a fizetetlen túlóra miatt.

• Plusz ilyenkor ugye kevesebb ideje marad a párnak kettesben minőségi időt együttölteni, ami hosszútávon megérződik. Egyre csak rosszabb lesz a helyzet, elhidegülnek egymástól. Ha van család, akkor a gyerekk

kel, családdal sem töltenek elég időt együtt. Ami kihat az egész családdinamikára.

• Sokszor az egyik gyerek előtt bukik le a szülő, ilyenkor a gyerekben törés keletkezik, titkolóznia kell a másik szülő előtt, nem megfelelő példákat lát, nem tud majd megfelelően kötődni, ami kihat a gyermek későbbi párkapcsolataikra (ez nem érzelmi dolog, pszichológia, tények, megfigyelések).

• Sokszor ilyenkor a megcsalt fél, amikor még nem tudja, sejt valamit és ingerültebb, féltékenyebb. A hazugságokkal, és mivel nincs bizonyíték, így sokszor még a megcsaló csinál jelenetet, hogy mit féltékenykedik a másik. Ami miatt bűntudata lesz, és nem fog a saját megérzéseiben bízni a megcsalt fél.

• És a már említett pénz kérdés. Hova tűnik a pénz, ki mire költi, mennyit is keres. Főként közös kasszában.


Szóval már azelőtt sincs minden rendben, csak nem tudja a megcsalt fél, hogy pontosan mi a bibi, mert szereti a másikat és bízik benne. Ha pedig kiderül.. akkor nyilvánvaló okokból megtörténik a kiakadás.

2020. aug. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
A legtöbb dologgal így van, hogy nem fáj, amíg nem tudod :D. Ted Bundy jut eszembe erről, ahogy a gyilkosságot említő hozzászóló is írta. Semmilyen formában nincs jó hatással a kapcsolatra, ha a pár egyik tagja kettős életet él. Ha mindkettő, akkor megérdemlik egymást :D. A haragnál, amit ilyenkor érez a megcsalt fél, pedig kevés ösztönösebb dolog van :D
2020. aug. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
0%

21-es, ez mind teljesül, ha előtte megbeszélik a felek.


A kérdezőt megértem. Racionálisan állok ezekhez a kérdésekhez. Hogy miért nem logika szerint mennek ezek a dolgok? Mert a nők jellemzően nem így gondolkodnak. Ezzel pedig nincsen semmi gond. A természet így teremtett meg.

2020. aug. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%
Az előttem szólók már nagyjából mindent leírtak. Annyival egészíteném ki, hogy óriási tévhit, hogy a nők érzelmi alapon működnek, a férfiak meg logikai alapon. Minden egészséges emberi lény érzelmi alapon működik, aki nem, az beteg.
2020. aug. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Ezen a kérdésen én is gondolkoztam már csak nem a megcsalás példáján keresztül, azt gondolom nagyon sokféle emberi kapcsolatra kivetíthető ez a kérdés (barátság, család stb).


Az én példám:

Van valaki aki nyalizik neked, sőt a barátodnak vallja magát, sokmindent együtt csináltok stb. Valami miatt mégis él benned a sanda gyanú erősen, hogy ez az ember kibeszél a hátad mögött másoknak. A legtöbb ember ilyenkor nem tesz semmit csak megy tovább a dolgokkal. Aztán egy nap valaki visszamondja neked, hogy miket mond rólad másoknak a hátad mögött és csak ilyenkor lesz nyílt konfliktus az egészből. Miért? Ameddig gyanakodott mi volt a gond?


"Rágalom nem hatalom"

Ameddig nincs kézzelfogható bizonyíték addig úgyis csak tagadni fog mindent.

2020. aug. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!