Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Minél régebbi a kapcsolat,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Minél régebbi a kapcsolat, annál jobban megbocsájtható a megcsalás?

Figyelt kérdés
Amikor tizen-, huszonéves voltam teljesen kizártnak tartottam, hogy megtudnám bocsájtani, ha a párom megcsalna. Egyszerre arra gondoltam, hogy azonnal szakítanék vele. Jelenleg 34 éves vagyok, 2 éve vagyok férjnél. Nincs gyerekünk, nem is tervezünk (nekem nem lehet), a férjemnek van az előző házasságából 2 gyereke. Teljesen jól megvagyunk így mozaik családként. A minap szóba került a munkahelyemen a megcsalás téma. Fiatal kolléganők persze egyszerre azt mondták, ha a párjuk megcsalnák őket akkor egyszerre szakítanának. Nálunk szerencsére tudomásom szerint nem volt megcsalás és a férjem is elég monogám típus, az előző házasságában az asszony lépet félre és ő megbocsájtotta volna neki... Nem értettem, de ennyi idős fejjel és 2 év házasság után arra kellett ráeszmélnem, hogy egyetlen botlás miatt nem rúgnám fel a házasságomat. Ti hogy vagytok ezzel? Légyszíves életkort és családi állapotot is írjatok. Köszönöm. 34/N

2020. szept. 18. 21:55
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
86%

Egy megbotlás.. Nejem ez a kifejezés nagyon tetszik nőként. 😊 Szal, elmegyek egy szórakozóhelyre, és hopsz megbotlok egy faszban. 😅 Milyen kis ügyetlen vagyok. Remélem a párom is megérti, hogy sajnos előfordulnak ilyen véletlen balesetek... 😁

Viccet felreteve, nem, számomra nem megbocsajthato, itt már vmi nem kerek a kapcsolatban, vmi oka van egy megcsalasnak (mindkét fél részéről), és a bizalom örökre elmulna.

2020. szept. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
55%
Nekem*
2020. szept. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

Igen ez a megbotlás kifejezés tényleg nagyon fura. Hoppá beleestem egy f.szba, vagy hoppá beleestem egy p.nába :D

Arra gondolok, ha valaki tényleg beismerné, vagy kiderülne hogy tizen-, huszon- év után ki akart próbálni mondjuk az otthoni barna helyett egy szőkét..

2020. szept. 18. 22:10
 4/27 anonim ***** válasza:
87%
Sok ember szereti azzal mentegetni a másikat ilyenkor, hogy "jáj, dizenhad éve vagyung együd", mert nem akarják kidobni azt az időt, amit a párjuk már rég eldobott... Nálam egy kapcsolatban nem számít, hogy mennyi ideje tart. Aki megszeg alapvető szabályokat, azt kivágom. Teljesen mindegy, mikor csal meg és hány éve része az életemnek, ugyanúgy, mintha elvágták volna bennem a kedvességet egy ilyen után....
2020. szept. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
87%

Minél régebbi a kapcsolat, annál több érdek köti össze a két felet, így megtanulják becsukni a szemüket.

Én huszonéves koromban és harmincasként elképzelhetetlennek tartottam ilyen botlást megbocsájtani. Negyvenesként viszont már én is megbotlottam. Tény, hogy kihűlt a kapcsolatunk időközben.

2020. szept. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
89%

Ha megbeszélnénk, az más. Ezen már gondolkoztam, hiszen a társunk nem a tulajdonunk. Azt hiszem így már más lenne. Ehhez óriási szeretet (szerelem) kell, de nem tartom lehetetlennek, és így akár megbocsajthato is lenne, bár a megbocsajtas szó itt elveszti értelmét, mert nincs mit megbocsajtani.

1-es voltam.

2020. szept. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
4-es vagyok, 10 éve kapcsolatban, 4 éve házas
2020. szept. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
89%
Nehéz... Minden sztori egyedi. Aki direktbe tojik a másik fejére és szeretőt tart, az nyilván nem megbocsátható. Ha valami mélyebben húzódó konfliktus miatt, vagy elhidegülés miatt... Ott lehet, hogy már megéri legalább elgondolkodni, hogy miért jutottak el oda, ahova és lehet-e a megcsalás egyfajta felrázó esemény, ami vissza tudja terelni a feleket. (bátyámnál ez volt)
2020. szept. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
80%

Nekem attól függne a megbocsájtás, hogy tényleg hibás vagyok-e benne. Nagyon elhanyagoltam otthon, nem volt szex hónapok óta miattam, nem nagyon beszélgettünk, csak éltünk egymás mellett.

Nyilván nem esne jól, de ha ő akarta volna megoldani a problémát, de csak elhesegettem, akkor biztos magamba szállnék, hogy én (is) tehetek róla.

Ha viszont a kedvében járok, megadok mindent, a mélypontok ellenére is éreztetem hogy szeretem és félrelép, hogy az otthoni szőke helyett most barnára vágyott, azt nem tudnám megbocsájtani.

2020. szept. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
57%
Nagyon nem tudok a megcsalós témában nem feketén-fehéren gondolkodni. Édesanyám 60 évesen vágta ki apámat. Én 40 évesen, egy lassan 20 éves házasságot is képes lennék egy az egyben magam mögött hagyni, ha ilyen lenne. Jellemzően azok a nők bocsátanak meg, akik már jóval korábban eladták a lelküket anyagilag a férjüknek, meg a semmire bevállaltak még pár gyereket is. Szemét leszek, de hihetetlenül nagy szánalmat érzek, mikor egy ember a megcsalójával, a bántalmazójával vagy az őt bármilyen más szempontból átverő, megalázó emberrel marad. Én megtanultam édesanyámtól, hogy egy életünk van és nem félek egyedül élni. Attól félek, hogy egy rongyként halok meg. Szóval bármikor kilépek, ha valami nem történik tisztességesen.
2020. szept. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!