Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Megbocsájtható-e a megcsalás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megbocsájtható-e a megcsalás bizonyos helyzetekben ( szeretethiány, törődés, kapcsolati mélypontok, stb )?

Figyelt kérdés
3 éve voltunk együtt a barátnőmmel, eléggé ellaposodott a kapcsolatunk, már nem foglalkoztunk egymással annyit, sokat vitatkoztunk. Aztán egyik napról a másikra barátnőm nagyon féltékeny lett, egyre többet veszekedtünk mire én szakítottam vele, de csak amolyan észhez térítő szakítás gondoltam haza megy és átgondolja a történteket. Nem így lett. Beszéltünk néha néha, de mindig azt mondta, hogy nem megy egyedül szeretnék lenni. Többször hívott, volt mikor én is hívtam egy idő után kiakadtam és sokszor lecsaptam a telefont vagy közömbös voltam vele. Kb egy hónap telt el így, mikor többször találkozás után elmondta, hogy nem tud velem lenni. Nem értettem, hogy miért majd kiderült,hogy míg nem voltunk együtt összeismerkedett egy másik sráccal, aki nagyon rendes volt vele és találkoztak egyszer és megcsókolta a srác. Nagyon kibuktam, lehordtam mindennek mire ő annyit mondott, hogy megérdemli amiket mondok, de engem nem érdemel meg. Pár napra rá lenyugodtam és összejöttünk. 1 hétig voltunk együtt amikor épp náluk voltunk és megjelent a srác, akivel csókolózott. Kiderült, hogy már a 3 év alatt is megcsalt vele, és jártak is míg nem voltunk együtt, 1x együtt is voltak ( nem szexeltek, csak ő csinálta a srácnak ) és mikor újra kezdtük találkoztak is egyszer amikor megint csókolóztak. A srác nem tudta, hogy mi újra együtt vagyunk, ő úgy tudta, hogy mi már nem vagyunk együtt régóta, barátnőm viszont azt állította, hogy csak azért kezdett el vele beszélgetni, mert már megromlott a kapcsolatunk, nem foglalkoztam vele annyit, nem féltékenykedtem annyit, nem hallgattam meg, nem érdeklődtem felé és hiányolta a szeretet, a megértés, azt, hogy nőnek érezhesse magát. Elkezdett beszélgetni a sráccal, aki tök rendes volt vele, találkozgattak és idő után megcsalt vele. Nem bírta elmondani és úgy volt vele, hogyha megcsalt nem is szeret igazán és úgy gondolta, hogyha szakítok így is van. Majd elkezdett járni a sráccal gondolván majd úgyis beleszeret és jól esett neki akkor a törődés, de ahogy komolyabbra fordult vele a dolog rájött, hogy csak engem keres benne és nem tudja elképzelni vele az életét csak velem. Ekkor jött vissza hozzám, de már nem tudott úgy velem lenni, mert bűntudata volt. Emlékszem, hogy miután szeretkeztünk utána is sírt és azt mondta, hogy csak azért, mert szégyelli, hogy találkozott a sráccal míg nem voltunk együtt és nem érdemel meg. Emlékszem egyszer mikor itt volt megkérdezte, hogy mit szólnék hozzá, ha többször is találkoztam volna, erre én mondtam neki, hogyha így volt akkor takarodj. Azt mondta, hogy nagyon megijedt, hogy elfog veszíteni, ezért nem merte elmondani. Állítólag mikor összejöttünk újra és találkozott a sráccal, hogy megmondja neki, hogy nem akar már vele lenni, akkor a fiú fenyegette, hogy mindent elmondd nekem és nem fogja hagyni, hogy velem legyen amúgy se működne kettőnk között a dolog, mert biztos két hét múlva majd megint rossz lenne, de vele milyen jól érezte magát értse meg hogy vele kell legyen. Úgymond befolyásolta nagyon. Láttam smseket is, tényleg ilyeneket írt neki a srác. Barátnőm állítólag miután szakítottak nem találkoztak 2 hetet és folyamatosan azt mondta neki, hogy lehet visszajön hozzám, mire ilyenkor a srác mindig fenyegetőzött, hogy kitálal nekem és stb. Nem tudom ilyen esetben megbocsájtható e a megcsalás ? Tudom, hogy én is hibás vagyok, de úgy érzem, hogy a megcsalásra nincs mentség. Barátnőm nem tudja, hogy mit tegyen talán vonzódik is a sráchoz érzelmileg valamennyire, azt mondta nagyon jól esett, hogy foglalkozott és törődött vele, de nem jön be neki, mint pasi és úgy érzi engem szeret, bár így hogy megcsalt nincs képe újra velem lenni és óriási a bűntudata is, hogy ezt tette velem és tudja, hogy a számára egy tökéletes embert dobott el, de önző volt és nem gondolt semmire csak arra, hogy neki jó legyen, bele sem gondolt, hogy nekem mekkora fájdalmat okoz. Nem tudom mitévő legyek, elég sok mindent elnéztem már neki, de ezt a megcsalást nem hiszem, hogy eltudnám nézni, nagyon bíztam benne, pedig betegesen féltékeny voltam, de legyőztem, mert annyira szerettem tudtam, hogyha folytatom elveszítem. Bele sem néztem soha a telefonjába és nem piszkáltam, hogyha azt mondta megnézte valaki vagy ilyesmi. Megbíztam benne feltétel nélkül, erre ezt tette velem. Szeretem nagyon, de iszonyat nagyot csalódtam benne és tudom, hogy nem tudnék már bízni benne ezek után sőt félek, hogyha ezt is elnézem neki, akkor megint megcsinálja bár titkon reménykedek benne, hogy ezek után tényleg magába néz és megbecsül. Mit gondoltok erről ? Megbocsájtható ? Véleményeket, tanácsokat várok elsősorban azoktól, akik átéltek már hasonlót vagy érezték e már úgy, hogy el vannak hanyagolva, több szeretetre vágytak ezért félrekalandoztak. A válaszokat előre is köszönöm.
2010. aug. 19. 02:05
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Meg is beszélhettétek volna a problémákat, ha az nem működik, szakíthatott volna.
2010. aug. 19. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ugyanezt mondtam én is neki, de a baj már megtörtént, tehát megváltoztatni nem tudom.
2010. aug. 19. 02:22
 3/10 anonim ***** válasza:
Hát ez húzós helyzet. Az elmondásod alapján tényleg megbánta a lány, viszont közel sem megbízható. Én sosem türnék vagy türtem el egyetlen hűtlen esetet sem. De ez én vagyok! Az ilyen esetekben azt szoktam tanácsolni, hogy tedd próbára a megbízhatóságát, de csak akkor, ha le tudod nyelni a békát, vagyis azt, hogy valaki más érintette a szeretett nő testét, sőt, talán szereti is az illetőt a barátnőd. Tehát ezen agyalj először. Képes vagy-e elnézni neki a megcsalást, ha igen, akkor vajon megtenné-e újra? Ez utóbbi igazából a legfontosabb dolog, amit ki kell deríteni, ha együtt akarsz vele maradni. Az egész helyzetet pedig férfiként kezeld, nem szabad összezuhanni. 22/f
2010. aug. 19. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
70%
A megcsalás az megcsalás
2010. aug. 19. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
46%
Ha csak egy kaland lett volna, az még elmegy, de csak jelent valamit, hogy ez az egy srác okoz minden problémát.
2010. aug. 19. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem problémás és labilis a lány.Én megszabadulnék tőle.

Haverom fog ki mindig hasonló csajokat.A 4 éves kapcsolata végén tudta meg,hogy 2 éve ő a hétfő,szerda,péntek,szombat,a többi nap meg egy másik srácé.

Véletlenül derült ki,amikor a 2-es versenyző felhívta azzal,hogy mit hívogatja az ő csaját.

És nem megbocsájtható.

2010. aug. 19. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A kapcsolatotok ellaposodott, a barátnőd pedig keresett egy olyan pasit, akitől újra feléled a láng és megvan az induló kapcsolat varázsa. Már elfelejtette, hogy milyen az, ezért ragaszkodik a fiúhoz.Ezt hiszi érzelemnek.

Az írásodból kitűnik, hogy nem fogsz tudni megbocsájtani. Szerinted így lesz értelme a kapcsolatnak? Állandó féltékenység és számonkérés. A folyamatos viták miatt megutáljátok egymást. Gondolom fiatal vagy még, nem ő az utolsó nő az életeben. Engedjétek el egymást. Lehet, egy darabig rossz lesz, de milyen állandó kétségek közt élni?

2010. aug. 19. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem olvastam végig, mert a véleményemhez fölösleges:

Meg lehet bocsátani, ezzel semmi gond nincs. De elfelejteni is lehet? Szerintesm soha. És ez ott fog lebegni mindkettőtök fölött, mint bármikor lecsapni képes pallos. És le is fog csapni a megfelelő pillanatban.

2010. aug. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
74%
engem 2x csalt meg a volt barátnőm, megbocsátottam neki, erre 1 hétre rá kidobott...
2010. aug. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
60%
2 hónapja élek külön a páromtól, van egy 3 hónapos kisfiúnk. Múlt héten tudtam meg hogy végig csalt a terhességem alatt. És képzeld, igen, visszamennék hozzá! Mert ha mindkét fél úgy állna hozzá és sok sok szeretetet adnak egymásnak akkor gyógyítható a dolog. Részemről tudnék még hinni és bízni a kapcsolatban! 31/L
2010. aug. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!