Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Miért ilyen gyakori a vezető...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ilyen gyakori a vezető beosztású/egyéb hatalmi pozíciójú emberek esetén a hatalommal való visszaélés?

Figyelt kérdés

Azaz, hogy a feleségük/férjük/állandó partnerük mellett még szeretőt is akarnak, gyakran találnak is - ráadásul baromi gyakran a munkahelyükről.

Milyen logika ez? És miért nem gondolnak bele, hogy milyen érzés ez a beosztottnak, akinél bepróbálkozik, de a szándék nem kölcsönös - és abban a szr tudatban hárít, hogy éppen az állása elvesztését kockáztatja?



2021. febr. 23. 01:27
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Hát szerintem azért, mert szeretet és önbizalomhiányos és legtöbbször elég ronda emberekről van szó mind a vezetői, mind a hajlandó alkalmazottak végen is úgyhogy ez érthető. De mint ahogy előttem is írták a vezetői pozícióba jutás illetve maga a pozíció korrupció és korrupció amit nem sokan látnak az érintetteken kívül. Legtöbbjük maguk is úgy jutottak oda ahogyan a velük érintkezők is fognak. Én sok ilyet ismertem közelről és közülük sokakat elzavartak a szülői házból és/vagy egy csúnya válás után dobták ki őket az otthonukból és közel kerültek a hajléktalansághoz illetve hátralevő életükben is félhetnek tőle. Na de igazából egyik sem volt áldozat, mert találhatott volna becsületes megoldást is a hajléktalanság elkerülésére, nem kell őket sajnálni. Másrészről meg sokuknak van valami hibája, ami sokszor nem is látható és nem sok embernek van és megnehezíti az életét (pl. diszkalkuliás, kihullottak a fogai és műfogsora van, nem látható krónikus betegsége van stb) és emiatt kisebbségi érzése van és mások megalázásával, akaratának érvényesítésevel próbál könnyíteni a lelkén.
2021. febr. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Elolvasgattam mindenkiét, és ezek a dolgok, amiket leírtok, egyszerre szomorúak és elgondolkodtatóak.

#9, nem. Semmit sem sikerült nálam elérnie, jóban lettük, majdnem barátok, de ennyi. Ezért is esik ennyire szarul, mert sokáig úgy tett, megbékélt azzal, hogy nálam férfiként semmi esélye (megjegyezném, egyébként elég jó pasi, szóval nem azért nem jött be. Hanem azért, mert 1. van barátom, akit nagyon szeretek 2. emlékeztetett egy az egyben volt pasimra, stílusra és akivel szó szerint majdnem az életembe került a viszonyunk...eleinte féltem is a főnökömtől, kölcsönösen taszítottuk egymást az állásinterjún, de végül valamiért mégis mellettem döntött. Gondolom, mára megbánta)

De nem, NEM találtam állást. Csak hála legyen, vannak élő szakmai kapcsolataim a területemen, amiket most nyáron, a végzésem után tovább bővítettem. Az egyik ilyen kapcsolatom (nő, majdnem barátnők vagyunk, tehát itt sem dugok senkivel :D) keze elér a párom városáig is, és mivel ősszel még elkezdett kiképezni arra a munkára, ha minden jól megy, napokon belül végre beindíthatom azt a vonalat is, amennyiben megvan még az a pozíció. Csak most ugye be volt itt nekem ígérve fű-fa-bogár, vezetői meló (az volt), vezetői bér (na az nem, de később lett volna, állítólag :DD), meg ilyen kiküldetés, meg olyan nyelvtanulás céges költségen, hogy én legyek a "tökéletes üzletasszony"...így félretettem a költözéses vonalat, és megpróbáltam páromat rávenni, hogy ha itt végre felvesznek, költözzön inkább ő. De nem talált munkát, nekem meg ugye itt nincs helyem többé...így életbe lép a B-terv. De ez még csak terv, mondom. Ha nem kellett volna végigcsináljak ehhez egy képzést, akkor valóban, már régen odaköltöztem volna a másik városba. Csakhogy kellett, és ez az ügy is hónapokig húzódott...de talán ez a kirúgás is egy égi jel, hogy nekem kell most már mozdulnom.

2021. febr. 23. 15:19
 13/13 anonim ***** válasza:

Sokszor a beosztott kezdeményez, illetve ezt tekinti az előrelépés egyik könnyű módjának, hogy bevágódik a főnökénél. Számtalan ilyen esetről tudok, már egyetemen szigorlat kettesért is kikezdtek lányok a tanárral. Egyik csaj a szakdolgozatát egy PhD-s sráccal íratta meg, mellékesen lesz0pta párszor. Pedig egy PhD-s az nem egy hatalmi pozícióban lévő valaki, de segíteni tudott a lánynak jobb jegyet kapni.

Aki pedig hatalmi pozícióba kerül és amúgy nem nagyon lenne esélye összejönni valakivel, annak hamar elmegy az esze, ha hirtelen elkezdenek érdeklődni iránta a nők. Az emberek a fél életüket a munkahelyen töltik, iskola után az emberek nagy részének semmi esélye máshol ismerkedni, hát egymásra fanyalodnak.

2021. febr. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!