Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A hatalommal való visszaélések...

A hatalommal való visszaélések miatt, nem lenne szükség egy új "háttérhatalmi" szervre?

Figyelt kérdés

Látva a hatalmas korrupciót (Magyarország, USA, Oroszország stb.), politikai gyilkosságokat a világban (pl. belinkelt cikk), titkosszolgálatokkal való visszaéléseket (szintén a cikkben), nem lehetne jobbá tenni a dolgokat, ha lenne egy háttérszervezet, amelynek egyetlen feladata a hatalmon levők ellenőrzése és a korrupció megelőzése lenne, de semmilyen konkrét hatalmat nem gyakorolhatnának az emberek felett??

[link]



2015. febr. 28. 13:19
 1/2 anonim ***** válasza:

rossz 5let :)

kik választanák meg ezeket az embereket, és milyen módon? ha ugyanúgy választanák meg őket, mint a hatalmon lévőket, akkor mi lenne a különbség köztük? Ha valami jobb módszerrel, akkor miért ne válasszuk meg a hatalmon lévőket ezzel a jobb módszerrel? :P

Ha rosszabb módszerrel, akkor pedig nyilván csak mégkorruptabbá válna a világ.


"de semmilyen konkrét hatalmat nem gyakorolhatnának az emberek felett" - már azon kívül, hogy az emberek kormánya felett van hatalmuk... :D

2015. febr. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

de ezzel nem azt mondom, hogy nem kell ellenőrizni a hatalmon lévőket. Csak ez a nép feladata. Soha nem bízhatsz meg semmilyen szervezetben, neked kell képben lenned, és neked kell lépned, ha valami nem tetszik.


A kormányok ötlete azon alapul, hogy te, átlagember, dőlj hátra a székben, bízd rá a fontos döntéseket, a gyerekeid oktatását, a hazád védelmét, az egészségügyet az idegenekre, akik majd ezt megcisnálják helyetted. Ez persze oké is, de neked akkor is résen kell lenned.


A média hasonló dolog, a média szintén egy olyan szervezet, ami helyetted gondolkodik, és mond véleményt dolgokról. Ez persze jó, mert magadtól nehezen értesülnél dolgokról, meg nehezen találnál hiteles forrásokat, de megintcsak veszélyes, ha túlságosan kiengeded a gyeplőt a kezedből, és hagysz másokat gondolkodni magad helyett.


Ez a cikk pedig elég érdekes, meg persze az egész index, szerintem :P "sorra halnak meg a bírálók" - mondja a cím, és kezdenek egy 2002es történettel xD


Putyinnak vajon mennyit nyert ezzel az esettel, hogy meggyilkolták az egyik kritikusát? Pro: ez a kritikus nem fog többet beszélni ellene. De ennyire tehetésges szónok, vagy nyomozó lett volna ez az ember, hogy senki nem fog tudni a helyébe lépni?

A kontra viszont: aki elhiszi, vagy akár csak elképzelhetőnek tartja, hogy Putyin ölte meg ezt az embert, az azt fogja gondolni, hogy Putyin egy kétségbeesett diktátor. Ez a mai világban, ahol a demokrácia, meg a szólásszabadság eszméje már mindenkibe beleivódott, nem valami jó.

2015. febr. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!