Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Miért maradtál azzal, aki...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért maradtál azzal, aki megcsalt? És a megcsaló miért marad azzal, akit megcsalt?

Figyelt kérdés

Nézegetem a fórumot és rengeteg olyan történetet olvasok amiből az jön ki, hogy akit megcsaltak, és megbocsájtott, sosem heverte ki, sosem bízott újra, a kapcsolat már csak egy érdekközösség, látszat stb.

És sok olyat, ahol anonim felvállalják, hogy nem szeretik már úgy a párjukat, hiszen félrejártak, és semmi sem működik már túl jól.

Miért és hogyan tudnak így emberek egy életet leélni? Hosszú-hosszú évtizedeket? Ez önkínzás


2021. márc. 27. 22:52
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
42%
Semmi garancia arra, hogy a megcsaló fél talál jobbat, mint a párja. Van az az eset, amikor jó dolgában nem tudja, mit csináljon. Kalandra vágyik, újdonságra, izgalomra. Kapcsolatra viszont semmiképp sem kellene neki a kalandja. Így nem kockáztat, mert végülis jó a párjával, csak az újdonság érzetét nem tudja már neki megadni. Ez számukra nem önkínzás. Mindent megkapnak amit akarnak. Izgalmat is, biztonságot is.
2021. márc. 27. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

1. Bizonyára ilyen is van, de én konkrétan azokra céloztam, ahol a megcsaltak megalázkodnak egy életre és ahol a megcsalók már mást (is) megszerettek.

De arra nem is reagálnék, hogy nem biztos, hogy talál jobbat. Miért? Ha van jobb, dobbantok? Nem úgy kéne lennie, hogy a párom a legjobb? Ez ilyen biztonsági játék. És így a párja sem kell kapcsolatra csak biztonságra

2021. márc. 27. 23:00
 3/21 anonim ***** válasza:
77%
Míg a hitel el nem választ... Ez a szép magyar valóság.
2021. márc. 27. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
44%

2, "Nem úgy kéne lennie, hogy a párom a legjobb?"

Ez netto hazugság bárki is mondja bárkinek.

2021. márc. 27. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

3. Értem, de akkor miért próbálkoznak? Miért nem beszélik meg, hogy nem válnak, de nyitott házasság?


4. Mert? Már bocsánat, de igen, én így gondolom, hogy a párom a legjobb.

2021. márc. 27. 23:30
 6/21 anonim ***** válasza:
26%
5, akkor fejezed be ezt a mondatod. A párom a legjobb.... ? Mi? Miben a legjobb?
2021. márc. 27. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
6. Mindenben. Társ, szerető, barát. Ez komoly, hogy nem érted?
2021. márc. 27. 23:34
 8/21 anonim ***** válasza:
10%
"A párom a legjobb...." akivel együtt tudok élni és akivel a legszívesebben nevelem a gyerekeinket.
2021. márc. 27. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Kérdés nem ez volt, visszakanyarodhatnánk
2021. márc. 27. 23:39
 10/21 anonim ***** válasza:
44%

"Mindenben. Társ, szerető, barát." Hm. Én ebben nem hiszek. Soha senkinek nem mondtam és nem is fogom ezt mondani, akkor sem ha ezt akarja hallani. Illetve, ha nekem mondták én kifejezetten megkértem, hogy gondolja ezt át akkor.

Soha nem leszel a legjobb semmiben a világon. Ez egyszerűen nem igaz. Van szebb nő nálad, van okosabb nő nálad, van empatikusabb, kedvesebb nő nálad, van jobb anya nálad, van jobb ember nálad, van érzékibb szerető nálad. Semmiben a világon nem vagy a legjobb.

Ha megkérdezem, hogy miért vagy velem kedvesem? És az a válasz, hogy mert te vagy a legjobb, akkor elkezdem aggódni. Vajon tényleg én vagy? Szerintem nem. És mivan ha erre rájön ő is? Hogy nem én vagyok a legjobb. Most életem végig akkor el kell játszanom, hogy én vagyok a legjobb? És miben is pontosan? Hát mindenben. Ez komoly teher.

Nem akarok és nem is tudok a legjobb lenni. Szeressenek úgy és azért aki vagyok, hibás és csúnya, néha önző és önfejű.

Ez egy hazugság. Egy olyan hazugság, amit nem csak a párodnak, de magadnak is mondasz.

2021. márc. 27. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!