Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Ha nem érdekel hogy megcsaltak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha nem érdekel hogy megcsaltak akkor miért kell szakítanom, kell e? Ti hogy vélekedtek a megcsalásról amúgy?

Figyelt kérdés

Szóval érzek egy erős belső indítatást arra, hogy szakítsak, mivel hogy megcsaltak…


De nem tudom pontosan, hogy ez az érzelem honnan jön és miből fakad.


Tényleg én érzem ezt, vagy valamiféle megfelelési kényszer a társadalom felé, mivel hogy “ilyenkor szakítani szokás”?


Azt már tisztáztam magamban, hogy végülis nem tudok haragudni a hűtlenség miatt, biztos vagyok benne hogy én is felelős vagyok, nem csak Ő…


Azt is elhiszem a barátnőmnek, hogy megbánta és azt is hogy tényleg szeret… Egyszerűen annyira fáj neki amit tett, ez nagyon látszik rajta. És el sem kellett volna mondania, Ő vállalta be hogy inkább őszinte lesz és tiszta vizet önt a pohárba, s vállalja a következményeket (szakítás)… De ennek ellenére második esélyt kér és nem akar szakítani.

Jobban fáj neki mint nekem, efelől nincsenek kétségeim.


Azt azonban nem tudom megérteni, hogy valaki miért csalja meg azt akit szeret… Régebben azt gondoltam, hogy azért mert nem szereti. De mostmár nem ezt gondlom… Ez lekezelően hangozhat, de valószínűleg aki ilyet tesz az nem üt meg egy bizonyos szintet érzelmi intelligencia tekintetében, de ettől még az Ő saját szintjén ugyanolyan intenzíven éli meg azokat az érzelmeket…

Valahogy így fejlődött a pszichéje, igazából ezért szerintem nem lehet senkire sem haragudni. És mi másból tanuljanak az ilyen emberek mint a hibáikból?


Én viszont soha nem csalnék meg senkit, még akkor sem hogyha nem szeretem.

Mielőtt bármit tennék, szakítanék.

Na mind1.


Szóval igazából abszolút meg tudom bocsátani a barátnőmnek amit tett és ezt tudatni is fogom vele, viszont ennek ellenére és annak ellenére hogy nem is fáj igazán, jelenleg szakítani akarok és valószínűleg fogok is…


De vajon miért?


Én tényleg szeretem ezt a lányt és olyan jó lenne együtt maradni vele.


Szerintem még lehetnénk boldogok… Talán.


És egy “talánnál” amúgy sincs jobb esélyem senkinél, mindenkivel egy talánnal kezdenénk.


Viszont ha ezt elnézném, a férfiasságom az Ő és a saját szemben is csökkenne.


De ha meg ez az ami zavar, és emiatt szakítok, mert nem akarom, hogy ez bekövetkezzen, hogy kevésbé legyek “férfi”, az meg borzasztóan kicsinyes…

Nem?


Mármint bár nem haragszom rá és el tudom hinni, hogy amit Ő abban az aktuális, pillanatnyi tudatállapotában csinált, amikor hosszabb ideig nem voltam mellette, az nem reprezentálja a valódi énjét.


Gyenge volt, egyszer… Velem nem történhetne meg ilyen síkon, de nem vagyunk egyformák.

Más síkon velem is megtörténik…


De ha nem szakítanánk, akkor utána mindig benne lenne ez a levegőben, hogy Ő átlépte ezt a határt én meg lenyeltem egy olyan dolgot amit 99% nem nyelne le, ergo papucs vagyok.


Ti mit gondoltok a helyzetemről, meg úgy alapvetően hogy vélekedtek a hűtlenkedésről?



2022. febr. 13. 14:44
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
8%
Maradj együtt vele, de újra meg fog csalni. Ha téged ez nem zavar, és tényleg elhiszed, hogy orgazmus közben azon sírt, hogy de rossz téged megcsalni, hajrá.
2022. febr. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
95%
Ha téged nem zavar a hűtlensége, folytasd vele - ha tudod folytatni örömmel, a múlt felhánytorgatása nélkül. Majd meglátod, fog-e menni. De sok időt ne áldozz erre az életedből.
2022. febr. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

A hűtlensége nem zavar, ugyanis valamiért el mondta és velem akar együtt lenni, nem azzal a pasival akivel megcsalt…


Ami valószínűleg zavarna és nem tudnám magamat teljesen túl tenni rajta, amit írtam is, hogy kevésbé lennék férfi a szemében és a saját szememben is, onnantól kezdve hogy vissza fogadom/nem szakítok.


Azt meg fogom neki mondani, hogy nem haragszom, de jelenleg 99% hogy szakítok.


Csak még nem tudom teljesen hogy mit gondolok… Még próbálom rendezni a gondolataimat, ma reggel tudtam meg a dolgot.

2022. febr. 13. 14:54
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

"Más síkon velem is megtörténik…"


Ezt fejtsd ki, lécci!


Itt azért lehet egy kutya elásva...

2022. febr. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim válasza:
90%
A kapcsolatok legfontosabb kulcsa a BIZALOM! Ha az megtörik valamilyen oknál fogva, akkor az a kapcsolat egy süllyedő hajó. Ha netalán barátnőd elmegy buliba nélküled, mindig benned lesz a félelem és okkal. Erre meg kár időt pazarolni.
2022. febr. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

#4.


Lehet kicsit rosszul fogalmaztam, de arra gondoltam hogy például velem is megesik hogy “gyenge” vagyok lelkileg és mondjuk én ilyenkor nem csalom meg, nem engedek a szexuális ösztöneimnek… De például bizonyos ideig elképesztően közömbös vagyok és nincs (lelki) energiám az egészhez. Vagyis nem olyan vagyok mint egy barát, hanem mint egy szobanövény… És általában amikor ilyen érzelmi állapotban vagyok, nem teszek erőfeszítéseket ez ellen.


Ő meg szexuálisan túlfűtött állapotban, ittasan nem tett erőfeszítéseket az ellen, hogy mondjuk 1 óráig el nyomja az állatias ösztöneit… Én ezt nem tudom akkora bűnnek elkönyvelni.

2022. febr. 13. 15:03
 7/22 anonim ***** válasza:
92%

Mindenki elhidegul tölem aki megcsal.


Szoval ha nem is erdekelne mégis kihat rám más formában, mert érzéketlenséget ridegséget kapok. Aztan kidobnak a fr.ncba.


A pasik valahogy nem birnak el több nővel.

2022. febr. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
89%
Ha neked ez nem bűn, ne szakítsz. Nekem az a fura, hogy neked vizsgálgatni kell az érzéseidet, és nem tudod, mi van.
2022. febr. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
26%

“De nem tudom pontosan, hogy ez az érzelem honnan jön és miből fakad.“


Öööööö.

2022. febr. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

#7.


Ezt nem teljesen értem.


Akkor Te nő vagy, akit megcsaltak és Te megbocsátottál, de ennek ellenére elhidegültek Tőled?


#8.


Az érzéseimmel nagyjából tisztában vagyok, azok okaival annyira nem.


Szerintem soha nem árt egy kis pszichoanalízis…


Voltak olyan érzelmeim amelyek végig kísértették a gyerek és fiatal felnőttkoromat, majd amikor analizáltam magamat és megtaláltam a gyökereiket, nagyon megkönnyebbültem és többé nem nyomasztottak.

2022. febr. 13. 15:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!