Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Az embereket motiválja a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az embereket motiválja a megcsalásra, ha a környezetükben sokan csinálják?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy valakinek mondjuk vannak elvei és tényleg komolyan venné a házassággal meg családi élettel járó kötelezettségeit, de azt látja, hogy a környezetében (pl. munkahelyén vagy baráti társaságában) a nagy többség félrejár és vidáman mesélik az élményeket. Nem elég nagy nyomás ez abba az irányba, hogy ő is megtegye? Mert végülis ha azt látom, hogy körülöttem mindenki mindenkivel kavar, nincs semmi korlát, akkor előbb-utóbb azt kezdem el érezni, hogy én vagyok a lúzer, ha ebből kimaradok.

Most nyilván túlzok, de a társadalom jó része elég lazán ítéli meg ezeket a félrelépéseket, Solti Ádám esete kapcsán is mondták, hogy "oh, ilyesmi a legjobb családban is előfordul". Persze elvileg az van, hogy akkor történik megcsalás, ha nem jó a házasság, de az idilli állapot és a válás közt van pár átmenet és nagyon sokan ez alatt félrelépnek, mert annyira nem jó minden otthon, társadalmi visszatartó erő nincs, sőt még biztatást is kapnak és akkor lesz, ami lesz. Ha a többség így él, akkor könnyű önmagamat felmenteni.



2022. máj. 24. 17:55
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Amúgy én is kicsit már árnyaltabban látom a megcsalás kérdését. Gyerekkoromban azt hittem ez valami ördögi dolog és nagyon el kell ítélni, de ugyanakkor ott van az is, hogy sok házasság szexmentessé válik és ez sem normális, hogy valaki ennyire semmibe vegye a társa igényeit, hogy örökké visszautasítja. Ezekről le kéne ülni felnőtt ember módjára beszélni és külön menni, ha nem megoldható, de úgy látszik sokszor ez a könnyebb, hogy hazudni és kettős életet élni, mert az anyagi biztonság meg a látszat fenntartása mégis fontos. Az meg ha valaki házasként vonzódni kezd máshoz természetes, de abban már lenne felelőssége, hogy mit kezd ezzel és itt van a gáz, ha minden arra motiválja, hogy a vágyak kielégítése érdekében minden korlátot át lehet lépni, hisz "végülis egyszer élünk".
2022. máj. 24. 22:12
 12/15 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem itt a nevelésé (családé) a főszerep, utána a barátoké.

Pl. exem anyjának 3 gyereke van 3 apától, a jelenlegi férjét is csalja. A keresztanyja (akivel nagyon jóban van) azzal alapozta meg az életét, hogy jól vált el egy pénzes hapsitól. Az egyik legjobb barátnője pedig a Puncson fordult meg. Azt mondtam magamnak, hogy a családját nem válogathatja meg az ember, emiatt nem kell senkit büntetni, egy barinő pedig nem a világ. Aztán kiderült, hogy az ex pénzért és pozícióért (később az ezekből eredő zsarolás miatt) bizony félre járt mellettem... És szerintem ezt az ex nem fogta fel olyan súlyosnak, mert nem érzelemből/szexuális vágyból csinálta. Az ő közegében az volt az ügyes, aki a pár pásztorórából elérte azt, ami másnak hónapok-évek munkája.


Az én közegemben a hűség és becsület volt az elsődleges, ennek ellenére huszonéves kiscsikóként én is hibáztam. A pár hónapja megismert barátnőmmel éppen vitás fázisban voltunk, ezért nélküle mentem el egy buliba. Ott egy dekoratív csaj rám mászott

2022. máj. 25. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
83%

Folyt... Szóval direktben rám mászott egy másik hölgy, volt tánc, csók, tapi, felhívott magához, ott közöltem, hogy mégse fér bele a szex. Másnap elmeséltem a barátnőmnek, hogy micsoda önuralmam volt, aztán nem értettem, hogy miért akar kidobni, hiszen nem is k.rtam félre. Azóta tudom, hogy az számít megcsalásnak, ami a másiknak már nem fér bele. Mert egyetemen én is láttam, hogy néhányan nem a párjukkal smárolnak részegen és max. pár nap durci volt belőle.


Szóval, számít a közeg, de ez nem mentesít senkit. Ugyanúgy nem, mint amikor az adócsalók azzal érvelnek, hogy a politikusok is lopnak. Éppen ezért Julit se mentesíti a "bezzeg Gizi egyszerre 2 hapsival csalta a Bélát, én pedig csak eggyel a Pistát" mondat...

2022. máj. 25. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
61%
Igen.Mert a szomszéd is ezt csinálja,akkor ő miért ne?
2022. máj. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
46%

Nem vírus amít el lehet kapni.

Attól függ mennyire vagy egyenes ember

Ha egy befolyásolható nulla valaki azt meg minden motivál.Tudod ugorj a kútba beleugrik!

2022. jún. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!