Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Akik már kicsit idősebbek,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akik már kicsit idősebbek, változott a megcsalásról alkotott véleményetek fiatal korotokhoz képest?

Figyelt kérdés

Azért érdekes ez a kérdés, mert általában egy fiatalnak, aki még jobban idealizálja a házasságot és a hűséget valahogy nagyon nehéz megérteni, hogy vannak emberek, akik relativizálják ezeket a dolgokat. Az is természetes dolog, hogy ha van valakinek egy egy-két éves kapcsolata az tök jó, mert tényleg tök jó, de valójában nem értheti, hogy mit jelent egy házasság mondjuk 20-25 év után, de a morális szempontok és az ember lelkiismerete mégis valahol azt diktálná, hogy ne csald meg a párod.

Ehhez képest sok középkorú ember úgy mondja, hogy ő ezt fejben szét tudja választani és van a család, ami viszonylag jól működik, nem szeretné felborítani, de a testi szükségleteit megoldja házon kívül. Ebben férfiak és nők is érintettek, mert szerintem ez is egy sztereotípia, hogy csak férfiak dugnak félre. Még sokan azt is elmondják, hogy nem nagyon látnak a környezetükben olyan házasságot, ahol valamilyen formában ne jelenne meg a megcsalás és akkor ennek is lehet egy olyan hatása, hogy hát ha igazából mindenki így áll hozzá, akkor nem kell nagy ügyet csinálni az egészből. Társadalmi szinten meg van egyfajta humor is ezzel kapcsolatban, vagyis hogy rengeteg filmben viccet csinálnak belőle, ha valakit megcsalnak. Tényleg ennyire naivak a fiatalok és később cinikusak lesznek ők is vagy mi csúszik félre a dolgokban?



2023. máj. 28. 20:41
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
83%
Házasságon belül az emberek több mindent figyelembe vesznek (gyerekek, közös pénz, hitel) és azért inkább lenyelnek jó sok békát, vagyis együtt maradnak. Persze van olyan is, aki inkább elvál és kész. Fiatalabbak körében az marad inkább a kapcsolatban, aki nem értékeli, szereti önmagát, amúgy kiteszi mint a macskát sz@rni.
2023. máj. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
41%
Gyerekként se hittem a szerelemben és most sem. A megcsalás ettől függetlenül is undorító, tisztességtelen viselkedés. Bár "problémát az alapjánál" elven a házasság megszüntetendő intézmény az irreális fogadkozásokkal meg idejétmúlt, szexista szabályaival.
2023. máj. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
78%
Idősebben azt látom egy 3.az a kapcsolat rákfenéje. Rohasztja a kaocsolatot. Ahol kifele kacsintgatás megcsalások vannak, ott már kapa.
2023. máj. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
74%
Mindig ugyanolyan szakítóoknak tartottam. Nekem a szex bizalmas, intim dolog. Akinek nem, az nem a párom.
2023. máj. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
66%
Huszonévesen sokkal merevebben gondolkodtam erről. Most, 49 évesen, egy 26 éves kapcsolatban már nem lennék ilyen szemellenzős. Szerintem a nejem sem lépett még félre, én meg tudom, hogy nem tettem meg, de megbocsájtó lennék, ha botlana, nem verném szét a családot egy felrekeffentés miatt.
2023. máj. 28. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
89%
Igen, változott. Zéró toleranciám volt, most meg már mínus végtelen is megvan. :)
2023. máj. 29. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Barnabas333 ***** válasza:
40%
Persze, hogy változott. 45f Az egész párkapcsolati rendszert hülyeségnek tartom. Kommunákban kellene élni.
2023. máj. 29. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
80%
Csak szigorúbb lettem. Tiniként még be lehetett magyarázni, hogy én vagyok a betegesen féltékeny, ha valaki megalázott. Most már nem.
2023. máj. 29. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
74%
A megcsalás minden korban megcsalás
2023. máj. 29. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
71%
Idősebben már nem tudom elfogadni, megbocsájtani.
2023. máj. 29. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!