Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Miért nem bírok huseges lenni?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem bírok huseges lenni?

Figyelt kérdés

Tudom nagyon rossz ember vagyok de tényleg szeretnek megváltozni egy Jo ideje már probalok. Most van egy tökéletes párom pár hónapja vagyunk együtt és az elején probaltam huseges maradni annyira h nem beszéltem mással, de nem bírtam ki az exem az első igazi szerelmem soha senki iránt se éreztem olyan erős kötődést és szeretetet mint iránta habár megcsalt parszor amik engem traumakent értek és nagyon rossz hatassal vagyunk egymás lelki és testi állapotára de megis vissza mentem hozzá a párom Háta mögött mert nem bírom elfelejteni az exemet de nem lehet koztunk semmi több néhány csoknal mert kettőnk között semmi keppen sem működik pedig mindketten ugyan úgy érzünk és Nemtudom mi tevő legyek a mostani kapcsolatommal kene torodnom de Nemtudom h működhet e így h félre léptem nincs is szivem neki elmondani o olyan Jo szívű nem érdemli meg egy szörnyeteg vagyok.

Kerlek segítsen valaki mert nagyon rossz helyzetet csináltam magamnak és nem kellenek a szidó válaszok tudom mekkora hibát követtem el amit nem lehet már jóvá tenni és a mostani páromat nagyon szeretem és vele szeretnek maradni.


2023. szept. 18. 19:29
 1/7 anonim ***** válasza:
89%

Hát ezt a szövegalkotást sem lehet már jóvátenni, de mindegy:D


A hűség döntés kérdése.

Az nem hűség, ha nem lenne lehetőséged sem félremenni. Hűséges csak akkor tudsz lenni, ha van lehetőséged félremenni, de nem tetszed. Miér tnem teszed? mert így döntöttél. Ez nem tulajdonság vagy ilyesmi kérdése, ez kőkemény racionális döntés.



Van az a mém a neten, hogy egy fazon ül kibontott nyakkendővel meg kilazított gatyával, az ölében meg egy bomba csaj fehérneműben dörgölőzik és mellette a felirat, hogy "az az igazán hűséges, aki ilyenkor tud nemet mondani"

Na, hát ez úgy bullshit ahogy van. Aki igazán hűséges, az nem kerül ilyen helyzetbe.

Ha tudod, hogy az exed kriptonitként hat rád, akkor letiltod, kerülöd.

Ha tudod, hogy ha sokat iszol a szórakozóhelyen akkor hajlamos vagy bárkivle összesmárolni, akkor vagy nem iszol annyit, vagy ha iszol, nem mész szórakozóhelyre.


Szar? lemondással jár? Hát perse, ez a lényege! Tudatos döntéssel felülírod az ösztönszintű vágyakat.


Ami meg a csókot illeti.... ha most meg tudod hozni a döntést és mindent megteszel, hogy ne történjen meg még egyszer, akkor szerintem hallgasd el a dolgot és fókuszálj a párkapcsolatodra. Ha kiderül a dolog, az szívás, akkor majd a párod megmondja mi lesz.


A bűntudat meg... ja, tökre értelek. De legalább van bűntudatod, az is több, mint sok más embernek:D Használd fel ezt az érzést arra, hogy megacélozd az akaratodat a döntés meghozatalára.

És... a legtöbb ember hibázik. AKi meg nem, az valószínűleg hazudik. Oké, nem mindenki hűtlenkedik, de na, a lényeg, hogy a hűség és a tudatosság is pont ugyanolyan dolgok, mint az önuralom többi formája: tanulni és gyakorolni kell, nem megy csakúgy elsőre tökéletesen.

2023. szept. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mennyi az a pár hónap?
2023. szept. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne maradj vele, tényleg jobbat érdemel. És nem is csak azért, mert megcsaltad, hanem mert még nem vagy túl az exeden. Amíg azt nem zártad le, inkább ne kezdj új kapcsolatba, mert úgysem lesz jó vége. Lépj túl rajta, dolgozd fel az akkori sérüléseidet és utána ismerkedj. Lehet azért csalsz te is, mert mint írtad, trauma volt számodra, mikor ő csalt meg és most ezzel kompenzálsz. Ha egyedül nem megy, keress szakembert, de az nem oké, hogy most másokat bántasz csak mert nem vagy még kész egy új kapcsolatra.
2023. szept. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
64%

Mert egy r.c vagy.


Ha csávó, akkor meg egy hímringyó.

2023. szept. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szakíts vele és szakember segítségét kérd.
2023. szept. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
28%
Ezen szakmember nem segit. Ha viccelnek wzt mondanam, hogy gerincbeultetesre van szuksege, de nyilvan atjon a kerdesbol, hogy azert o sem boldog igy. Az ertekrend pedig nem valtozik. Aki gyerekkent nem tanulta meg, hogy nem lehet a hatarokat atlepni, az felnottkent sem fogja. Kello merteku intelligenciaval lehetne jobb o kontrollja, hiszen felfogja a kovetkezmenyeket, de nem veletlenul lep felre allandoan, o nem eri el ezt a szintet.
2023. szept. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Tedd fel a kérdést magadnak mit akarsz es miért?

Ha ez megvan akkor kövesd azt amit leírtal.

De a szived szerint írd le.

Ha csak trauma feldolgozásra van szükséged akkor ne a mostani es a következő párkapcsolataidon éld ki hogy te is traumát okozol.


1:Légy magadhoz őszinte, még az exed szereted , vagy csak a bosszú hajt vagy mindkettő? Szereted is de szeretnéd azt is hogy aterezze amit te éreztél? Ha ez van benned akkor ezt kell orvosolni, adj időt magadnak amig ezt megoldod magadban.


2 elhamarkodottan hoztál ossze magadnak egy kapcsolatot

Rohantal megerősítesert hogy jó nő vagy, es megpróbáltál szeretni újra.

Ami látszólag sikerült is, viszont a seb még nem tűnt el, hiába nem figyeltél rá, a tudatalattiban ott van.

Tehát mindenképp az első ponthoz érünk, először azt kell megoldani.


Egy pszichológus

2023. szept. 21. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!