Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Miért higgyek a monogám...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért higgyek a monogám férfiakban, ha még egyet sem láttam? 21/L

Figyelt kérdés
Apukám világ életében megcsalta anyukámat, ezt be is vallja. Anyukám elvált, azóta egy nős férfi szeretője. Van egy barátnőm, akinek nagyon szépen éltek a szülei, szerettem hozzájuk járni, mert szinte a "bőrömön éreztem" az otthon melegét. Csak nem rég náluk is bejelentette apuci, hogy elköltözik egy másik nővel. Szóval nincs előttem egy olyan példa, ami bizonyítaná, hogy érdemes hinni benne, hogy engem majd nem fognak megcsalni.

2012. aug. 16. 14:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Létezni, létezik, csak neked is meg kell találni egy ilyet.
2012. aug. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Annak aki elolvasta az első sort: szép család, ugye?
2012. aug. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Anyád is k*rva korrekt... Nem csak a férfiakkal van ám baj, kedves lányom.
2012. aug. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ki mondta, hogy vannak monogám férfiak? Kb annyi, mint ahány monogám nő... Apukád barátnői, a nős férfi felesége, a másik nő. Kapcsolathoz két ember kell, úgyhogy visszavehetsz a hímsovinizmusból
2012. aug. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ez 3 példa, amelyből 1 egy nő (édesanyád) szintén nem tiszta hozzáállását bizonyítja. Ez alapján nem ítélheted el kollektívan a férfiakat. Én pl. mindig is monogám kapcsolatban gondolkodtam, de, ha Te elhatároztad, hogy nem kell bennünk hinned, akkor el van veszve az ügy.
2012. aug. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Feminizmus inkább, de mind1 nem kötök bele, értem én az ábécét.

Az ember eredendően nem monogám. A DNS allélnak van egy olyan farok nyúlványa ami pont erről árulkodik, mert csak olyan fejlettebb állatokban jelenik meg szintén, amik/akik közel sem monogámok.

Más megközelítés.: Ha valami nem működik akkor az ember elkezdi hanyagolni. Nyilván nem azért kacsintgatnak az emberek félre, mert az olyan pompázatos, hanem mert valamit nem kap meg a jelenlegitől. Viszont azért nem vet véget első szándékból a réginek, mert 1: lehet pont így egészíti ki a kettő az életét. 2: féli a magányt. 3: pont tesz rá jó neki ez így, izgalmasabb.

A nők és a ffiak egyaránt megcsalják a másikat a maguk módján, ha szükségét érzik.

Szintén más megközelítés. A szerelem nem örök, a megcsömörlés viszont egy kedves barátja a párkapcsolatoknak egy bizonyos idő elteltével.

Szóval ez az élet rendje.

Viszont ezt számodra még elég idegen történet, mivel elképzelni sem tudod milyen érzés együtt élni valakivel évekig. Úgy hogy mellette még számtalan dolgod van. És általában az egyik fél mindig a rövidebbet húzza, szóval egy picit el van nyomva. Annak még keservesebb tud ez lenni. De az önzés és a félelem és a remény általában egész addig elkíséri az embert, míg a villám nem válik láthatóvá a sejtelmes hómájából.

Persze van úgy, hogy valakit szíven döf a hír, hogy ő úgy szereti a társát az pedig alattomos módon megcsalta, pedig azt hittem minden jól működik és megbíztam benne. Aztán egy kívülálló néhány kérdése a kapcsolatáról hideg zuhanyként éri a sebzett méltóságát. A strucc politika egy létező dolog.

2012. aug. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Elkeserítő, amennyiben a megcsalást az emberek úgy értelmezik, mint a hosszú távú, megromlott kapcsolatok szükséges velejáróját vagy egyfajta "benne van a pakliban" helyzetet. Én azt gondolom, a kérdező nem hím-soviniszta, pusztán csalódott- és ez úgy hiszem az általa leírtak alapján érhető, még akkor is, ha jómagam sem gondolom korrektnek az édesanyja viselkedését- de lássuk be, nem módosít azon a tényen, hogy NEM találkozott még hűséges férfival. Személy szerint azt tanácsolom, a hűség helyére az érték szót illeszd be, miután magadban is definiáltad azt, és ez alapján keress partnert :) Sok sikert kívánok őszintén!
2012. aug. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Én nem vagyok feminista és nem állítom, hogy a nők tökéletesek. A férfiakat sem utálom. Csak egyszerűen nincs előttem olyan férfi példa, akiről tudnám, hogy nem csalja a párját. Én csak ennyit állítottam.
2012. aug. 16. 15:10
 9/11 anonim ***** válasza:
8: Akkor ne higyj benne. Eleve, miért kéne hinned benne? Az emberek pedig nem tökéletesek.
2012. aug. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hát ha a falu bikáját nézzük, a selyemfiúkat, meg a hasonló szépfiúkat, akik kéthetente váltogatják a partnert, na köztük nincs is monogám elhiheted nekem cicám... De a nők meg olyanok, hogy aki nem tartozik ezek közé, az meggebedhet mire talál valakit, mert ettől még amit írsz, még ez a pár fajta embertípus kell nektek.
2012. aug. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!