Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Miért számít olyan hatalmas...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért számít olyan hatalmas nagy szemétségnek a megcsalás hosszútávú kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Senki sem gondolhatja komolyan,hogy egy életen àt ugyanazt a nőt/férfit fogjuk kívànni,senki màst.Sok-sok év utàn màr nem kívànjuk a pàrunkat,de ettől függetlenül még szeretjük,ilyenkor mi lenne a helyes megoldàs?Gyerekek vàlasza nem érdekel,csak 25 éven felülieké!
2016. dec. 2. 18:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
17%

A kiírt kérdést, egy kicsit a ló túloldalának érzem.


Persze nagy valószínűséggel, ha már van néhány gyerek, amúgy jól működik a kapcsolat és számíthatok a páromra, akkor én sem csinálnék nagy ügyet belőle, ha kiderülne, hogy megcsalt, ha igaziból amúgy minden rendben.


Nyilván, ha amúgy nem működik jól a kapcsolat, és a megcsalt félben amúgy is van tüske, akkor nem várható el tőle el ez a viselkedés, főleg, hogy elméletileg ugye a házasságba mindkét fél úgy megy bele, hogy örök hűséget fogadnak.

2016. dec. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
98%

Abban egyetértek veled, hogy olyan nincs, hogy egy életen át nem kívánunk meg senki mást, ill. ezt a "ha igazán szeretnéd, meg se látnál mást" - kezdetű közhelyáradatot sem preferálom a 22 éves, "már" 3 éve "kapcsiban" élőktől. Ugyanakkor a megcsalás igenis hatalmas nagy szemétség. Nem azért, mert megkívánunk valaki mást - ez szerintem természetes. A bökkenő ott van, hogy ezt hogyan kezeljük. Több verzió lehetséges az adott párkapcsolattól/felektől függően. Legegyszerűbb a nyitott kapcsolat, amikor az előbb vázolt gondolattal mindkét fél egyetért, és úgy érzi, megvonna a másiktól valami pluszt, ha az nem engedhet a vágyainak "miatta". Bele lehet ebbe mászni, nyilván többféle motiváció van, csak egyet vázoltam. Itt ugyebár nem beszélhetünk megcsalásról, hiszen nem csaljuk meg/verjük át a párunkat, hanem az engedélyével dugunk mással. Kövi szituáció (nálunk ez él), amikor mindkét fél tisztában van a fent említett dologgal, ugyanakkor valamelyikünk (vagy egyikünk sem) nem bírná elviselni a tudatot, hogy a kedvese más karjaiban élvez nagyokat éppen. Ilyenkor van az, hogy meg lehet beszélni, el lehet mondani a párunknak, meg lehet könnyebbülni - de megtenni nem. Adott szituban az ember előveszi a jobbik eszét (idővel megtanulja előre felismerni a jeleket és elkerülni a lehetőséget is), és némi önmegtartóztatást gyakorol az esetleges kísértéskor. Szépen mérlegre teszi az évtizedes, boldog, őszinte kapcsolatát, és a várhatóan eszméletlenül jó kefélés lehetőségét, és dönt. Remélhetőleg jól.

Na de visszatérve a kérdésedre: a megcsalásban a legnagyobb szemétség nem a mással való kefélés, hanem az, hogy az illető átveri azt az embert, akit elvileg a legjobban szeret, vele éli az életét, normál esetben maximális bizalommal, őszinteséggel, szeretetben. Itt van a k...rva nagy gond, ha valaki ezt az embert, élete szerelmét, aki tűzbe tenné érte a kezét - átveri. Ez az, ami miatt a megcsalás hatalmas nagy szemétség.

2016. dec. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert a legtöbb pár megegyezést köt, ígéretet tesznek egymásnak, hogy nem csalják meg egymást.

Tehát itt tulajdonképpen nem is a szexuális aktus a lényeges momentuma ennek a dolognak, hanem az árulás, ez az, ami hatalmas szemétség, nem konkrétan a kefélés. Hogy átb*sz valaki, aki nagyon közel áll hozzád, és akiben megbíztál.

Egy példa: evidens dolog, még csak meg sem kell ígérni külön, hogy pl. nem lopod meg a saját testvéredet. Na most aki lenyúlja mondjuk a saját testvérét mittomén 100 ezer forinttal, akkor nem konkrétan az a sz-ros 100 ezer forint fáj a meglopott félnek, hanem az, hogy a saját testvére tette ezt vele, aki közel áll hozzá és akiben megbízott.

Nem tudom, érted-e, mit akarok mondani.

2016. dec. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
17%

Ha titokban marad a megcsalás..hát az még elmegy, előfordulhat mindenkivel egy hosszútávú kapcsolat során.


Viszont: ha ennyi évet leéltek együtt már vannak gyerekek, van közös otthon, közös vagyon. Ezek miatt már meggondolandó az,hogy érdemes-e félrelépni és kockáztatni.

Már csak azért is mert nem mindenki tud Rajta egyszerűen túllépni és a következmények már súlyosabbak lehetnek.

2016. dec. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ott szokott bukni a dolog, hogy aki ilyent mond, azonnal meggondolja magát, amint a párjának van valakije és neki nincs.

Ha veled ez nem így van, és a pároddal ezt megtudjátok beszélni, hog mindketten lehettek mással is, akkor nincs gond.


Ismerek egy párt, akik alkalmasint más személy(eke)t is bevonnak az eggyüttléteikbe. Viszont van náluk egy szabály. Csak a páruk jelentlétében lehetnek mással. Nincs külön kalandozás. Ez hosszú évek óta működik náluk, de nagyon kevesen alkalmasak az ilyenre.


"Sok-sok év utàn màr nem kívànjuk a pàrunkat"

Ezzel viszont nem tudok egyetérteni. A nemi vágy önmagában, külső hatás nélkül is jelentkezik. Ja, és remélem 20 éves korod óta soha nem maszturbáltál, mert magadat aztán tényleg megúnhattad ennyi idő alatt. Ugye érted?

2016. dec. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Mert rohadt undorító az, hogy valakit tiszta szívedből szeretsz, Te nem lennél mással, mert Szereted! Ő pedig félrekúr.

Valakinek nem gond. De nekem pl, NEM fér bele!!

2016. dec. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
87%

14 éve vagyok házas. Nem, nem természetes, hogy mással is dugjak. Már el se tudom képzelni, hogy más hozzámérhessen. Még csak nem is okoz gondot hűségesnek lenni, egyszerűen nem hozom magam olyan helyzetbe, amiből "gond" lehet.


Az elméleted ott bukik, hogy ha két ember egymásra un, ott a harmadikkal nem csak szex lesz, hanem a félrelépő belezúg. Vagy a szeretője borít mindent, hogy megszerezze.

És akkor jön, hogy válnak, a gyerekek apa nélkül nőnek fel, mocskolják egymást válás alatt, aztán anyagilag padlóra kerülnek. Ezt pedig szemétség a családdal megtenni!


Kérdés: ha a feleséged a házasság alatt két gyereket szül, és egyet se tőled, az gond? Ugyanis 100%-os biztos fogamzásgátlás nincs, viszont egy nagy orgazmus segít teherbe esni.

2016. dec. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem az a legnagyobb szemetseg amit a masikkal muvelsz a hata mogott, hanem az, hogy amikor megteszed, es ugy isten igazabol aterzed a tetted sulyat, akkor onmagaddal baszol ki, mert elsosorban sajat magad az, akit szembe koptel, nem az a szemely akivel elsz, hanem onmagad. Ettol olyan fajdalmas es gusztustalan dolog a megcsalas. Az, hogy a masik embernek fajdalmat es csalodast okozol az masodrendu. Az igazi karosodas a lelkedet eri...de sajnos sokan ezt fel sem fogjak :(


Nem minimalizalom a fajdalmat, amit a masiknak okozunk ezzel, hanem probalom erzekeltetni, hogy milyen kib$zott torest okoz ez sajat magunknak. De sokan olyan felszines/egyszeru eletet elnek, hogy ezt fel sem fogjak, de aki tenyleg megeli ezt es belenez a tukorbe es hosszan es sokaig nezi onmagat es kozben felidezi, hogy mit tett, az ra fog ebredni a sulyara :(

2016. dec. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Vicces hogy felnőttek válaszát akarod egy gyerekes kérdésre amit egy gyerek tett fel...
2016. dec. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
52%

26 éves vagyok. Ha ilyen ember vagy, akkor azt jó lenne előre közölni a pároddal. Engem nem érdekel ki hány éves, milyen körülmények között él, de egy párkapcsolatban elvárható a hűség. Nekem ez alapvető, a többi ember meg úgy él ahogy akar. De legalább ne verjétek át egymást. Vannak nyitot kapcsolatok, van ahol egymásnak megengedett a félrekúrás. De van akinek ez nem elfogadható.

Nekem nem elfogadható és sokaknak szintén.


A helyes megoldás: A nem megcsalás a helyes megoldás. Ha erre nem vagy képes, akkor meg kell beszélned a pároddal. Van aki elfogadja a félrekúrást.


Amúgy meg l0f4szt neked! Erről szól a házasság! Komolyan esküt tesz férfi és nő, egy egy életen át nem mennek félre. Nem arról tesznek esküt, hogy kívánják vagy nem kívánják vagy hogy kit fognak megkívánni. Hanem arról, hogy hűségesek lesznek, jóban-rosszban. Nem kötelező házasságra lépni.


Téged a gyerekek válasza nem érdekel, engem a hűtlen emberek nem érdekelnek

2016. dec. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!