Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Miért álmodtam azt, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért álmodtam azt, hogy majdnem megcsalom a párom, mikor valójában sosem tennék ilyesmit?

Figyelt kérdés
2017. jan. 19. 07:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Ó, nyugi, ennek kb. semmi jelentősége...! Én már nemhogy majdnem, hanem konkrétan szexeltem álmomban a főnökömmel (akihez a valóságban ha akarnék, se tudnék vonzódni), tizenéve nem látott csoporttársammal, sőt, egy barátnőmmel is (leszbikus hajlamaim sincsenek). xD

Gondolj bele, a megcsaláson kívül mi mindent álmodunk még, ami a valóságban sohasem történne meg... engem legalábbis soha nem fognak zombik kergetni, nem fogok repülni, és pucéran sem fogok énekelni a MŰPÁ-ban soha - pedig mindegyiket álmodtam már. :P

Ha valódi jelentést szeretnél keresni az álmaidban, annyit tudok, hogy ezek soha nem direkt módon jelennek meg, hanem közvetett, indirekt módon, amit hosszas terápiával meg lehet fejteni, pszichológus segítségével. Valahova már leírtam régebben, de megírom ide is; pszichológia tanárom hozta az alábbi példát: páciens (nem ezért vett részt a terápián) rendszeresen órákkal álmodott. Vajon mi lehet ennek az oka, hát gondolta állandó időhiányban él, sok a tennivaló, kevés az idő, stb... majd x. alkalommal kiderült, hogy a (halott) nagypapája órás volt. Nem vagyok teljesen szakmabeli, de a képzett és gyakorlott pszichológus az órát egyértelműen a halott nagyapához kapcsolta, kvázi az ő metaforájaként jelölte meg.

A lényeg, amit ezzel mondani akartam, hogy az álmok amellett, hogy szinte soha nem direkt módon jelenítik meg a tudatalattit, szinte csakis szubjektíven, az egyén szempontjából értelmezhetőek. Nincs olyan, hogy az álmoskönyv azt írja, hogy ez ezt jelenti, és akkor tutira azt is jelenti, az ugyanis nem ismeri az egyén saját tapasztalatait, gondolatait, életét...

Szóval nyugi, az, hogy te ezt álmodtad, korántsem jelenti azt, hogy a valóságban (akár csak tudatalatti szinten) erre vágynál!

2017. jan. 19. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az álmoknak tényleg semmi jelentősége, de azokkal a kijelentésekkel, amikben a "soha" vagy az "örökké" szerepel én szoktam vigyázni... :P
2017. jan. 19. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Csak nagyon felkavart reggel ez, mikor felébredtem, bűntudatom van emiatt... Gondolom ilyesmit jobb, ha nem osztok meg a párommal.

2017. jan. 19. 08:22
 4/5 anonim ***** válasza:

Én pl. akkor szoktam ilyesmit álmodni, ha stresszes időszakunk van, valami miatt összekapunk, vagy nagyon sokáig nem láthatom, esetleg tőle függetlenül van olyan mélypontom (pl. munkában), ami az együttléteinken is megérződik. Nekem ilyenkor álmomban változóan vannak ismerősök és ismeretlenek (akit csak álomban ismerek). Szóval nálam a feszültség jelenik meg így. Vagy úgy, hogy házasodni készülök, és nem merek hozzámenni az illetőhöz, mert mit fog szólni párom... :D

Szóval nálam így vezetődik le az olyan feszültség, amit megbeszélni igazából nem lehet, butácska álmokban.

Többet szerintem neked is kár belelátni. :)

2017. jan. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ne legyen bűntudatod miatta, nem kell. Nem várhatod el magadtól, hogy soha az életben többet még csak ne is gondolj szexuális dolgokat másokkal kapcsolatban.
2017. jan. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!