Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » A megcsalás evidens, hogy egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A megcsalás evidens, hogy egy házasságban egyszer úgyis bekövetkezik?

Figyelt kérdés

Minél idősebb vagyok, annál inkább azt látom, hogy a megcsalás egy hosszú kapcsolatban, vagy még inkább házasságban szinte biztos, hogy valamikor bekövetkezik. Egyre több idősebb, tapasztaltabb ismerősöm van (50-esek) és szinte evidenciaként kezelik, hogy ez benne van, és el kell fogadni. Többen mondták, hogy pl. egy fellángolás miatt nem fogja hagyni szétesni a családját, ez puszta realitás. Ha nem csalja meg, de folyamatosan vágyakozik, azzal otthon is egyéb problémákat szül, könnyebb a kis fellángolást elintézni 1-2 numerával, amivel általában ki is alszik a vágy. És elhagyni sem fogja a párját csak azért, hogy megkapjon pár alkalomra valakit, mert még ha mondjuk a szexuális élet kicsit el is laposodott, tényleg emellett az ember mellett szeretne megöregedni, vele érzi jól magát, vele közös a családja és ezt nem adná fel. De a másik fél részéről is kb. kimondatlanul ott van ennek az elfogadása.

Végül is belegondolva, valahol logikus is…mármint az életünk fele előtt lekötjük magunkat vki mellett, és tényleg abba a hitbe ringatjuk magunkat, hogy majd soha senki nem fog jönni, aki után vágyunk, aki megfog minket valamivel? És inkább rúgjon fel vki mindent, mint hogy titokban félrelép 1-2x?

Mindez részemről elméleti felvetés, legalábbis majdnem. Jelengeg egyedül vagyok, és eddig egy hosszabb, 6 éves kapcsolatom volt, és azalatt – bár nem csaltam meg a párom – volt egy nagyon erős kísértésem, ami 3 hónapig húzódott, mert nem is engedtem neki, de elengedni sem tudtam. Ugyanakkor a páromat nem hagytam volna el miatta.


Szóval inkább kíváncsi vagyok, hogy itt általánosságban hogy gondolkoznak az emberek. 29N



2017. febr. 13. 15:52
 1/9 anonim ***** válasza:
58%
Hasonlóképpen, mint ahogy leírtad. Az emberben néha előjön, hogy vágyik egy kis újra, egy kis izgalomra, de ezek hamar el is múlnak. Én 13 évig éltem úgy valaki mellett, hogy nem kellett más. Most jutottam el oda, hogy kipróbálom, milyen egy másikkal együtt lenni, amikor csak kettőnkről, csak az egymásnak való örömszerzésről szól ez a 2-3 óra. Izgalmas volt nagyon. De ezek a dolgok nem tartanak sokáig. Ahhoz, hogy valakit igazán szeress, több kell egy szexuális vonzalomnál. Ezek a rövid együttlétek pedig csak arról szólnak. Tudom, hogy sokan azt mondják, ha szeretsz valakit, nem tudod megcsalni. Én másképp gondolom, de hát, így színes a világ.
2017. febr. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem gondolom evidensnek. Hosszu kapcsolatban, ha mindket fel reszerol van ilyen erosebb fellangolas, akkor elfogadhatonak tartom a nyitott kapcsolatot, ha mindketten hajlanak ra. A megcsalas viszont hazugsag, ami siman valook.

Mondjuk nem ertem ezeket a lekuzdhetetlen fellangolasokat, nekem ha komolyabban megtetszik valaki, akkor is tudok viselkedni es otthon sincsen ebbol feszultseg, a parommal attol meg ugyanolyan jo a kapcsolatunk :D

2017. febr. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
En meg "csak" 34 eves vagyok es 6 eve vagyok egyutt a parommal. MOSt ugy gondolom, h keptelen lennek arra, h megcsaljam es ahogy erzem, o is igy gondolja velem kapcsolatban. A szex is nagyon jo es gyakori kozottunk. De sajnos az idosebb korosztalynal, akik mar tenyleg 20-25 eve egyutt vannak, ezt a tendenciat latom, h egy ido utan felrelepnek...sajnos. A masik tendencia az, h egyik sem lep felre es teljesen szaraz es hivatalos lesz koztuk a kapcsolat es mar szinte csak elnek egymas mellett barmifele szenvedely es testi kapcsolat nelkul. Az a legritkabb eset, ahol tobb tizevnyi hazassag utan is minden szuper jol mukodik. Nyilvan mindenki azt szeretne, ha ebbe a kategoriaba tartozna, de erre nem lehet merget venni, hiaba nem is tudja ezt elkepzelni az ember...
2017. febr. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%

Pont az ilyen fellángolás miatt rúg fel mindent a megcsaló fél, mondván, hogy ő szerelmes, és ha jó lenne a házassága, nem férne bele egy harmadik.

Nem mindig az adja be a válást, akit megcsaltak.


Semmilyen formában nem fér bele a házasságba a félrelépés. Pont úgy, ahogy egy rövidebb kapcsolatba sem. Nem mentség, hogy x éve együtt vannak, és nem akar válni. Attól a másiknak ez nem fog kevésbé fájni, vagy mi?


A hűség nem azt jelenti, hogy a kutyának se kellesz, és nincs kísértés. Az csupán a lehetőség hiánya.

A hűség pont azt jelenti, hogy akkor is tudsz nemet mondani, ha ott a kísértés.


Nincs ebben semmi emberfeletti, vagy különleges. Csak most olyan világban élünk, mikor sokan azt hiszik, hogy a boldogság nem más, mint kergetni a lábad közét pillanatnyi testi kielégülésért.

2017. febr. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
27%

Vannak nagyon hiú emberek akik egyszerűen nem viselik el hogy becsapják,kihasználják őket, és mindent feldobnak azért, hogy mentsék az egojukat. Több partnerem is volt akik sajnos nagyon féltékenyek voltak, évek folyamán megtanultam ezt kezelni, de ott legbelül mindig értetlenül kezeltem a reakciójukat.

Mindig azt az elvet vallottam, hogy azt az időt, amit a partneremmel együtt tölthetek, megpróbálom minél jobban kihasználni és kizárólag ara figyelni, ha ez minél jobban működjön. Ha ez teljesül, egy cseppet sem izgat mit csinál a párom miközben dolgozom. Ha a félrelépés negatívan befolyásolja a kapcsolatunkat,akkor persze felemelem a szavamat, válaszút elé állítom a partneremet, döntse el mit akar,valahol ez így logikus.

Ami a kísértéseket illeti....nekem is volt hasonló szituációm, mérlegeltem majd döntöttem. Amikor félreléptem tudatosult bennem, hogy nem vagyok boldog és azonnal vettem a sátorfámat még annak ellenére is, hogy az akkori partnerem mindenképpen marasztalni akart. Az ember vállalja fel a döntése következményeit, mert ettől vagyunk felnőttek és utána is nyugodtan tudunk a tükörbe nézni.

39F

2017. febr. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%
2-essel értek egyet. A nyitott kapcsolattal semmi gond, a megcsalás viszont hazugság.
2017. febr. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 icu75 ***** válasza:
100%

12éve élek kapcsolatban,nem csaltam meg a párom, és nem azért mert nem volt kísértés. Az általában akkor jön amikor pont egy hullámvölgyben van a kapcsolat. Persze fejben dől el. Megértem az okfejtésed, teljesen logikus és realista, de bizony azzal nem értek egyet hogy ezt sunyi módon a társa háta mögött csinálja valaki, aztán este mélyen a szemébe nézve mondott jó éjt után nyugodtan aludjon. Ha valaki ezt így tudja csinálni,az mem szeret senkit önmagán kívül!

Az a minimum,hogy ha előjön egy ilyen helyzet a párja elé áll és szépen megbeszélik,még mielőtt történne valami.

2017. febr. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Nálunk 22 év után következett be de ezt annak tudom be hogy a páromnak én voltam az első és kiváncsiság hajthatta.
2017. febr. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
33%
Egészen jól megfogalmaztad,nem kell felrúgni mindent,meg kell beszélni.Rosszabb a folyamatos vágyakozás,1-2 együttlét után csökken,nem okoz problémát.Én türelmesen kivárom.A lényeg hogy nem hazudozással hanem megegyezéssel tegyék.
2017. febr. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!