Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Ki ért velem egyet? Ill....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ki ért velem egyet? Ill. kinek mi erről a véleménye.

Figyelt kérdés

A férfiak és a nők eredetileg nem monogám kapcsolatra lettek kódolva. Azaz véleményem szerint minden nő és minden férfi vonzódik, vagy vonzódhat más emberhez is a házastársukon kívül, csak vannak akik képeset uralkodni ezeken az ösztönös vágyakon. Vannak akik ésszel felmérik, hogy mit kockáztatnak, hogy milyen lelki sebeket ejtenek, ill. hogy milyen megalázó helyzetbe hozzák ezzel a másik felet. Vannak akik meg ezt ugyan lehet felmérik, de ennek ellenér sem bírnak uralkodni önmagukon és megcsalják a társukat. Alapvetően olyasmit várunk el a házastársunktól, ami egyébként nem elvárható...

Hozzáteszem én sem csaltam még meg egyetlen társamat sem, de vágyat éreztem már más iránt is a párkapcsolatom során. Viszot egyik sem ért volna annyit, hogy ezzel mélyen beletiporjak a társam lelkébe.



2017. okt. 24. 17:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Hosszan kifejtetted, hogy a hűség döntés kérdése.
2017. okt. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Akkor én nem vagyok ember, soha nem is vágytam másra a mindenkori páromon kívül.

Nyilván nem vagyok vak, látom, konstatálom ha valaki attraktív, de csak pl mint egy szép váza, nem vált ki belőlem semmit.

2017. okt. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Van, akinél tényleg döntés kérdése a hűség. Az ő helyzetük nehezebb. Szerencsére én a 2. válaszoló által leírt kategóriába tartozom. Nekünk könnyebb hűségesnek maradni.
2017. okt. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
De nem arra ez eggyetlen férfira, nőre vágysz egész életedben. Én 18 éve vagyok a párommal és kerültem már olyan helyzetbe hogy mást is megkívántam volna (jelzem ahhoz, hogy a férjem mellett akit mélységesen szeretek és tisztelek ahoz nagyon nagyon klappolnia kell mindennek, hogy én ahoz a másik férfihoz vonzódjak ) de maximum 2x a sok év alatt. és minden esetben fel tudtam mérni, hogy mit kockáztatok.
2017. okt. 24. 17:30
 5/16 A kérdező kommentje:
Bocs most nagyon össze - vissza írok, de érthető a teóriám miszerint normál esetben egy férfihez nem egy nő és egy nőhöz nem egy férfi vonzódhat csak az élete során. De lehet, hogy csak egy tartozik.
2017. okt. 24. 17:35
 6/16 anonim ***** válasza:
A vonzalom lehet több személyhez irányuló,de nem hiszem,hogy mélyebb kapcsolat kialakitására is alkalmasabb több személy.
2017. okt. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Sajnos nálam inkább döntés kérdése. Fordult nálam már elő, hogy vonzalmat éreztem más iránt..


Én sem szeretnék ilyet, mert tisztelem és becsülöm a páromat, együtt tervezünk.


De amikor olvasom, hogy másnál ilyen nincs, akkor elgondolkozok, hogy valóban másképp működünk-e, mi emberek( van akinél tényleg nem lép be más vonzalom az életébe a párján kívül x év alatt), vagy ez azt jelzi, hogy talán nem egymás mellett van a helyünk? :(


Ki is akartam írni erről egy kérdést is, de nem hiszem, hogy meg tudják válaszolni.

2017. okt. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
22%

A monogámiát a keresztény kultúra alkotta meg. Mivel az egyik legelterjettebb vallásról van szó, egy idő után ez vált "természetessé". Beépült a mindennapokba, és a "normális" társadalmi viselkedés alapja lett.

De mégis mit nevezünk normálisnak, és mi alapján?

Egyes természeti népeknél, vagy tőlünk keletebbre a háremek voltak a természetesek.

Persze ezzel nem azt akarom mondani, hogy mindenki csalja nyugodtan jobbra-balra a párját, csak ha ennyire filozófiai kérdéseket feszeget a kérdező, érdemes egy kicsit messzebb látni a saját szűk világunktól és végiggondolni, honnan is ered, miért is gondoljuk, hogy úgy kell döntenünk, hogy hűségesek leszünk. Mert valóban, azt a neveltetést kapjuk, azt tanítja a kultúránk, hogy légy hűséges. Ugyanúgy, ahogy azt is, ne lopj, mégis van aki megteszi. De ha a világ egy másik pontján nől fel az ember lánya azt tanulja, hogy nincs más dolga mint gyereket szülni és több másik nőtársával együtt az urát kiszolgálni.

2017. okt. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
8%

Ez igy nem igaz. A nok arra voltak(/vannak?) kodolva, hogy az alfaval, a legerosebbel, legferfiasabbal, legegeszsegesebbel legyenek es tole termekenyuljenek meg, hogy minel egeszsegesebb, jobb, "sikeresebb" utodot hozzanak vilagra. A ferfiak meg arra, hogy szetszorjak az orokitoanyagukat, minel tobb not termekenyitsenek meg. A nok kozott mindig is ment a harc az alfahimert, a pasik meg azert harcoltak, hogy minel tobb no laba koze bejussanak.

Mondom ezt nokent, aki szereti a szexet es egyaltalan nem vet meg senkit, aki szabadosabb eletet el az "erkolcsosnel", amig avval nem bant senkit.

2017. okt. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
51%

Ha már laza,lazul az érzelmi kötelék,könnyen elcsábul az ember fia/lánya.Főleg ha teszem azt 10 év házasság után jól kihűlt érzelmeknél kap egy olyan kísértést egy 3.személy részéről,aminek 20 évesen is nehezen állna ellen,nem 30+ osan.

20 évesen jellemzően mindig a nagy erkölcsök ábrándjait kergetik sokan,aha,persze.

De az élet nem habostorta..

2017. okt. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!