Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » A megcsalásra való hajlandóság...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A megcsalásra való hajlandóság öröklödő szerepminta lehet?

Figyelt kérdés

párom megcsalt, és mindenkorábbi bnőjét is.

az ő apja is félrekefélt anno, van is egy mostohatesója.



2018. máj. 7. 04:40
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem kizárt, hogy erre vonatkozó bizonyos morális, viselkedési mintákat tudat alatt is átvesz a gyermek a szülőtől.. De ha a saját példámat veszem, nálam elképzelhetetlen, hogy megcsaljam a párom (még csak ábrándozás szintjén sem), habár az apám nem egyszer megtette ezt a saját párjával. De mi nagyon különbözünk gondolkodásmód tekintetében.
2018. máj. 7. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem kell túlbonyolítani. Vannak emberek akik képesek elköteleződni valaki mellett,a többség nem. Ez a két lehetőség van. Az az ember aki csaló egy kapcsolatban, úgy általában egoista és a dolgok könnyebb végét fogja meg. Nevelési minta is lehet, hogy mindig mindent megkapott erőlködés nélkül és sosem volt következménye ha szemét volt. Vagy a "vedd el amit akarsz" vadkapitalista szemléletben nevelkedett. Ezer oka lehet, de nem hinném hogy genetikai.
2018. máj. 7. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem öröklődő,de viszont a gyerek általában otthonról hozza a viselkedésmintát.


Másik példa,egy barátnőm anyja évekig tűrte,hogy a párja(azaz a barátnő apja),rendszeresen verje. Gyerekként utálta ezt a barátnőm,mégis most felnőttként egy olyan emberrel él együtt aki bántja Őt amikor balhé van köztük.


Számomrr ez is egy ilyen dolog. A párod ezt látta otthon,hogy ez a normális viselkedési formam,miért tenne másképp?

2018. máj. 7. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
58%
Nem. A hűség nem tulajdonság, hanem döntés.
2018. máj. 7. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ezt látja otthon, másrészt a személyiség is viszi.
2018. máj. 7. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem. De mivel nálunk a családi idill egy kiderült megcsaláson bukott meg, nálam pont azt az üzenet jött át, hogy ilyet soha ne tegyek egy másik emberrel.

N

2018. máj. 7. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 October15 ***** válasza:
Az öröklődés és a szerepminta kizárják egymsát.. csak szólok. XD Lévén utóbbi tanult viselkedésformára utal.
2018. máj. 7. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az én apám, sőt nevelőapám is félredugott én viszont sosem csaltam meg senkit. Nem azért, mert ne lett volna rá bőven lehetőségem, hanem, mert nekem nem fér bele az értékrendembe, akkor se ha körülöttem ezt mindenki normálisnak fogja tartani. Nekem akkor se az, ha van párom, akkor nem csalom meg.
2018. máj. 7. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Igen öröklődő szerepminta nincs.

A "minta " a tanulási folyamat része, az öröklődés genetikailag " kódolt", nem tanulható. A hűtlenség szülői minta eredménye lehet, de inkább személyiség olyan alakulása kell hozzá...

2018. máj. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!