Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Transznemű/ másik nemű akar...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Transznemű/ másik nemű akar lenni a párom, ezt több év együttlét után vallotta be, hogy így érez. Úgy érzem, hazugságban éltem eddig. Vele maradjak, támogassam? Mit tennétek? HELP

Figyelt kérdés

Az egész kapcsolatunk úgy érzem, hogy egy rohadt nagy hazugságra épült rá és nem tudom, mi tévő legyek. Hatalmas csapásként súlytott ez le rám.

Nem olyan rég tudtam ezt meg, de én ezzel nem az, hogy nem tudnék megbékélni, hogy ő, mint személy más neműnek gondolja magát, semmi gondom a transgender-ekkel, de úgy, mint a párom... értem én, hogy ezt az ember nem mindig tudja rögtön elfogadni magába, fél a véleményektől, külsőségektől, a változás folyamatától, úgy mindentől. Mondta, hogy a szexualitása is más lesz, hogy ő nem heteró férfi, hanem leszbikus nő, én meg nővel kéne kapcsolatba legyek. Heteró nőként!

Megérthető az ő része is, de itt az enyém.

Nekem ez kivágta az istenadta biztosítékot. Önzőség rohadt mód, hogy a másiknak kényelemből hazudunk, és várjuk magunkba a dolgokat érlelődni, amíg neki kényelmes nem lesz. Az pedig érzelmi zsarolás, hogyha nem szeretem igazán, akkor elhagyom, ha meg szeretem, akkor mindenhogy szeretem. Igen, itt kaptam meg, hogy: “ffordul a kocka nálad, mert ha szerelmes vagy, abba az emberbe szeretsz bele, aki ő, a személyébe, és nem a testébe, hanem feltéltenül kitartunk a másik mellett”. Na igen, nálam áll/rajtam bukik ez a dolog, de...

ha egyszer én azt mondom, hogy mem vonzódom nőkhöz= nem tudok fiatalként még szex nélkül meglenni mellette, hiába szeretem egyszerűen? Nem lehet gondolni a másikra, hogy ezzel egy egészséges lelkű embert is meg lehet totálisan csonkítani? Most én vagyok a szemét, hogy azt érzem, át lettem csapva? Vagy legyek elnéző, megértő, türelmes? Én nem szeretem őt eléggé?


2019. júl. 28. 20:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
De hogy nem vetted észre? Ennek biztos hogy voltak jelei. A legjobb ha odébb állsz tőle. Önző ha azt várja el hogy maradj mellette, ez egy abszurd eset.
2019. júl. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Izabella220 ***** válasza:
100%
Mi alapján várhatja el egyáltalán a párod, hogy elfogadd ezt. Persze szerinte így is szeretned, támogatnod kellene? Akkor te mit szól évek elteltével benyögi hogy mátol pi..ám lesz. Egyáltalán nem kell ebből lelkiismereti kérdést csinálnod. Ha ő változtazni akar tegye, de neked jogod van eldönteni nyugodt szívvel hogyan is tovább. Itt shockot szerintem te kaptál.
2019. júl. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Hogy nem vettem észre? Úgy, hogy szerelmes vagyok, nem kételkedem talán a másikba, mert talán megbízom benn! Honnan kellett volna tudjam, hogy pont ez a dolog fog felbukkanni, nézzek utána a neten? Az Isten se gondolta volna, nem volt transznemű ismerősöm, honnan tudnám a jeleket? Egy fura felbukkanó jel se volt, vagy lehet, nekem nem volt szemem hozzá. Az ágyba jó volt vele, az aggódása megvolt mindig is felém, a törődése, illetve mindig dicsért. Semmi problémám nem akadt, egy vészcsengő se szólalt meg bennem. Próbálta mindenki elől rejteni, maga előtt is, aztán nem bírta tovább a napokba, kifakadt, mert a viselkedése fura lett, észrevettem, hogy volt valami baja. Akkor tört ez elő belőle
2019. júl. 28. 20:15
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Engedd el és éld az életed.
2019. júl. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy szemét, ha otthagyod.

Szerintem senkinek sem jó, ha csak kényszeríted magad, hogy vele legyél. Neki sem, és persze neked sem. Ha meg azt mondja, hogy önző vagy, mert élsz a jogoddal, hogy eldontod, hogy kit akarsz az életedben tartani, akkor talán ő sem szeret téged igazán, csak kell valaki, akit támaszként használhat amíg át nem esik ezen a procedúrán.

2019. júl. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom nem akart átverni, hanem tagadta maga előtt is a dolgot, próbált "normális", vagyis a társadalom által elfogadott életet élni. Neked az a dolgod ebben a szituációban, hogy megbocsáss neki, neki meg az, hogy megértse, te egy hetero nő vagy és egy férfival szeretnél élni, nem egy leszbikus nővel. Nincs oka téged hibáztatni, vagy számonkérni, hogy miért hagyod el.

Kissé más szitu, de két olyan meleg férfit ismerek, akik családot alapítottak. Mindkét pasi férfias, senki nem gyanakodott, hogy "más" lenne valamelyikük. Mindketten belefáradtak a tagadásba és elváltak. A feleségeket természetesen sokkolta a dolog, de idővel mindketten megbocsátottak. Az egyikőjüknél csak a gyerekek miatt van a volt feleséggel kommunikáció, a másik pasinak viszont a volt neje lett a legjobb barátja. Időbe telt, de van ilyen is.

Rendezzétek felnőttek módjára, harag nélkül a szakítást.

2019. júl. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
87%

Csak akkor maradj vele, ha nem egy férfit akarsz magad mellett, hanem egy meleg transznemű barátnőt..

És ha nem zavar, hogy egy felcsatolható vibrátorral kell majd dugnod a kapcsolatotok hátralévő részében, aztán öklözni stb..

Ja és persze a ruháidat is felfogja majd venni és a sminkeidet használni..

Ha ez neked belefér és ér neked annyit, hogy nem lesz melletted egy férfi, akkor maradj vele.

Persze majd gondolj a barátaid és a családodra is, hogy ők mit szólnak majd (persze ez csak másodlagos)

Ha vele maradsz rámegy a lelked és elpazarolt időként fogsz majd rágondolni utólag.. Neked is egy életed van!! Ne pazarolj belőle hónapokat éveket, hogy másnak jó legyen..

2019. júl. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
22%

Így jár az, akire rátüsszentenek a Pride-on... :D


Viccet félretéve, ha neked nem jönnek be a feminim jegyek, akkor nem is kérdés, hogy otthagyod.

2019. júl. 29. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem hazugság, inkább ő sem tudta, hogy mi van, mit tegyen.

Ha ő tényleg leszbikus nőnek érzi magát, te meg nem vagy leszbikus, de vele maradsz, akkor innentől már hazugság lesz.

Ne hibáztasd magad és ne engedd, hogy ő hibáztasson! Szeretheted anélkül is, hogy párkapcsolatban lennétek. Mostantól olyan, mintha a barátnőd lenne. Gondolom van barátnőd és szereted, mint barát, de vele sem élsz együtt.

2019. júl. 29. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
84%
Ha valóban szereted támogatod mint barát - de nem vagy köteles vele párkapcsolatban lenni. Hiszen te nem erre vágytál, ő nem ezt ígérte. Nyugodtan mondd el neki, hogy barátilag mellette állsz és támogatod, de ezennel a párkapcsolatotoknak vége, mert egy hazugságra épült az egész. Ne legyen bűntudatod miatta.
2019. júl. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!