Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » 14,5 éves kapcsolat. Házasság....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Cica25 kérdése:

14,5 éves kapcsolat. Házasság. Gyerek van. Elfáradtam. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Lassan egy éve érzem,hogy már nem olyan a kapcsolatunk,mint régen. Kb 1 hónapja közöltem a problémáimat.Már nem szeretem,ha hozzámér... Én a mosok,főzök,takarítok mellette dolgozom dolgot nyomtam itt évekig.Egyedül.A gyerekhez soha nem kelt fel éjjel,míg kicsi volt,soha nem vigyázott rá,hogy könnyítsen az életemen. Én ezt megszoktam.Megszoktam,hogy egyedül boldogulok.Szex: havi 1 alkalom. És az nem kielégítő nekem... Nem szeretném megbántani,de nem érti mi a problémám. Elfáradtam.. Belefáradtam..

Soha nem beszélgetünk,nincsenek meglepetések vagy csak nagyon ritkán.Sokat dolgozunk és kirándulunk. sokat csavargunk. A gyereknek nem szeretnék rosszat. Meddig lehet ezt csinálni? Nem veszekszünk,nincs szóváltás vagy ilyesmi...


2019. szept. 3. 23:42
 1/8 anonim ***** válasza:
31%
Mindketten tudjuk. Válás. Viszont h ehhez legyen támogatásod, ideje ismerkedni és megtalálni azt aki képes felhúzni egy sokkal magasabb érzelmi szintre, jövőképet ad, nyújtja a kezét.
2019. szept. 3. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
35%
Vagy élsz életed végéig a langyos fosban a család csicskájaként, vagy elválsz. Esetleg tarthatsz szeretőt.
2019. szept. 4. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%

Próbáld meg helyrehozni a kapcsolatot

Beszéltél vele erről? Kérted, hogy segítsen többet? Megnézted, hogy te mit teszel azért, hogy jobb legyen?

2019. szept. 4. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%

Én párkapcsolati tanácsadót javaslok először.


Ő a szemetekbe fogja mondani őszintén ha van remény a kapcsolatotok megmentésére, és tanácsot ad arra is hogy hogyan.


Azt is a szemetekbe fogja mondani, ha nincs. Akkor pedig teljes lelki nyugalommal válhatsz el.

2019. szept. 4. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
48%
Menjetek el minimum egy párterapeutához, ha nem szeretnéd elcseszni a gyereked első 5-10-15 évét.
2019. szept. 4. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
77%

Tudom, hogy ilyenkor már baromság ilyen "ezt kellett volna..." dolgokkal jönni, de tényleg már a kezdetektől bele kellett volna vonni mindenbe a férjedet és nem hagyni neki, hogy segítség nélkül hagyjon. Ott rontottad el, hogy szó nélkül a cselédje voltál. Meg ott, hogy abszolút nincs megfelelő kommunikáció közöttetek. Néma gyereknek az anyja sem... ugye.

Még egy próbát tehetsz a dologért de nehéz lesz rászoktatni olyan dolgokra amiket 15 éve nem kellett megcsinálnia. És ez nem csak a házimunka vagy gyereknevelési rész hanem az is, hogy mit kell tenni egy kapcsolatért érzelmi és munka szinten is.

Az első nyilván az, hogy beszélsz vele erről, elmondod hogy mi hiányzik és együtt szépen kialakítotok egy új rendszert ami megfelel mindenkinek. Megpróbáljátok visszahozni a párkapcsolati dolgokat mint beszélgetés, romantikázás, egyáltalán egy párként és nem csak lakótársakként viselkedni. De ha erről nem beszélsz vele és nem állítod úgymond válaszút elé akkor soha nem fog működni. A helyzet azért lett ilyen mert nem kommunikálsz vele, mert nem mondod neki, hogy mit akarsz, hogyan érzel, mire lenne szükséged. Ha pedig a párod olyan ember akivel nem lehet az ilyesmit megbeszélni, vagy semmin nem akar változtatni akkor nem a megfelelő emberrel vagy. Tálalj ki neki, tegyetek egy próbát a kapcsolat megmentésére. De ha nem jön össze akkor ne ülj a langyos szarban, a gyerekeknek sem jó ha nem látnak jó kapcsolatot meg szerelmes gesztusokat. Ők sem fognak tudni megfelelően dolgozni egy kapcsolaton ha nincs előttük példa.

2019. szept. 4. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
50%
Terápia.
2019. szept. 4. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
53%

Irod,hogy nagyon sokat csavarogtok, kirándultok. Aközben sem oldottabb a helyzet, nincsenek intim pillanatok amik egy kicsit oldják ezt a feszültséget?

Nem tudom miért nem érti a problémádat, bár szerintem érti, csak Ő nem problémaként kezeli.


Az a borzasztó,hogy amit írsz azon simán lehetne változtatni egy kis pozitív hozzáállással.

Régen elmúlt a kezdeti fellángolás,és talán hosszú idő telt el ebben a stagnálós állapotban, ahonnan már nehezebben visszafordítható az ellaposodás.


Lehet,hogy jobb lenne ha veszekednétek, szóváltás lenen, mert akkor talán felszínre kerülne és jobban tudatosulna a párodban az, amit érzel.

2019. szept. 4. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!