Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hiba a barátoknak kibeszélni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hiba a barátoknak kibeszélni a párkapcsolati problémákat?

Figyelt kérdés
Azt veszem észre, hogy ilyen esetekben a barátok megutálják a barátjuk párját. Míg ők megbeszélik, kibékülnek, túllendülnek, addig a barátnak megmarad a harag és a legkisebb panaszra is azt mondja, szakítsanak.
2019. szept. 14. 21:17
 1/6 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem nem feltétlen, de bizonyos esetekben hiba.
2019. szept. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%
Én nem szoktam megbeszélni a barátaimmal az ilyesmit. Legfeljebb megemlítem, hogy kicsit összekaptunk, ha épp azért nincs túl jó kedvem, de igazából ennyi, ami rájuk tartozik. A konfliktusaimat és problémáimat a párommal beszélem, jóformán abban a pillanatban, hogy tudatosulnak bennem, hogy vannak. Nem volt még olyan, hogy annyira összevesztünk volna, hogy mikor haragszom épp rá, akkor ne akarjak tekintettel lenni a "jó hírére" a barátaim szemében és ilyesmivel lejárassam vagy bármit kitálaljak, ami csak kettőnkre tartozik.
2019. szept. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nonstop panaszkodni alapvetően elég visszás. Ellenben ha van egy téma, amiről érdekel más véleménye, nem bűn megkérdezni. Az utóbbi időben én is meséltem 1-2 dolgot egyik barátnőmnek, egyáltalán nem volt rossz véleménnyel páromról. 4 éve együtt vagyunk már, barátnőm nem egyszer látott már minket együtt, és idáig soha egy rossz szót se szóltam. Elmondta a véleményét, álláspontját, és alapvetően arra törekedett ő is, hogy megoldás legyen kettőnk között.

Szóval: ha nem egyoldalúan van előadva a történet, illetve ha nem csak panaszkodás megy a kapcsolat elején óta, akkor nincs ilyen gond. Még ha az ember párja valóban nyakik ül abban a bizonyosban, akkor sem lesz uszítás, mert nincs rá ok. Nyilván ha a barát úgy érzi, a másik szenved a kapcsolatában, akkor annak nem kedvező megoldást javasol. De ha csak mélypontnak érzi, akkor segít túllendülni

2019. szept. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nálunk baráti társaságba ez nincs így.

Megbeszéljük egymás párkapcsolati dolgait, normálisan úgy hogy az adott fel párja ne legyen az utálat célpontja.

Mindenki elmondja ami jó, ami rossz normálisan. Azt is ha összevesztek. De ettől mi többiek nem fogjuk automatikusan megutálni a párját mert 1. ez elég óvodás viselkedésre vall, 2. inkább tanácsot adunk, meghallgatjuk hogy kiszebélje ha jólesik (kvázi mintha valaki pszichológushoz járna, külső szemlélő sok esetben tud jótanácsot adni).

De ez nem egyenlő azzal hogy onnantól utáljuk a másikat. 2 ember konfliktusa, nem az összes többi konfliktusa.

Legalábbis egy bizonyos értelmiségi szinten.

(Nyilvan ha pl megcsalás történik akkor ott nem szívleljük az illetőt aki csalt, de ez azt gondolom érthető hisz a megcsalás az egyik legundorítóbb dolog amit a párunk ellen elkövethetünk).

2019. szept. 14. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
45%

Hiba. A párkapcsolat maradjon KÉT ember ügye.

Én szakítottam ilyen miatt, ő nem a barátainak, a családjának beszélt -szerintem - túl intim dolgainkról.

2019. szept. 15. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Akkor hiba ha túl intim szinten beszéli ki. Vagy ha a párjával nem is beszél róla, ellenben másoknak igen. Az hiba. Amúgy meg normális keretek között lehet róla beszélni, megkérdezni mások tapasztalatait, véleményét. Ez még jó is lehet, segíthet túllendülni ezeken, hogy pl a Mariséknál is volt hasonló szitu és meg tudták oldani.


Amúgy az én párom is csinálja néha, és nem érzem, hogy utálnának a barátai, csak olyan mintha fals képük lenne rólam ezáltal. Ez zavar és ezért hibának érzem.


Egyébként az sem mindegy, hogy egy ilyen "kibeszélésnél" a pár mindkét tagja jelen van vagy csak az egyik panaszkodik a másikra.

2019. szept. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!