Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Titeket zavarna, ha a fiú...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Titeket zavarna, ha a fiú akivel randiztok mostanában ilyet mondana? (rövid lényeg: a férfi legyen az okosabb és a gazdagabb)

Figyelt kérdés
Sziasztok, 2 hete ismerkedünk egy fiúval és eddig nagyon jól alakul minden. A kezdettől fogva volt összhang, ugyanolyan a humorunk és az életszemléletünk. Már kb hatszor találkoztunk és úgy tűnik, hogy lehet összejövünk. (A fiú már mesélt rólam a családjának és a barátainak, be is mutatott pár barátjának, mindig ír nekem, mondja, hogy hiányzok neki, tervez közös programokat.) Én 20 éves lány vagyok, ő 24. Én egy elég fiús szakon tanulok (katonának) ő meg egy nagyon lányoson (gyógyszerész) és gyakran ugratjuk egymást vele, hogy én nem leszek doktor, meg sok szakszót nem értek stb. Ez nem is zavar, de tegnap beszéltünk telefonon és szóba került hogy neki az elmúlt években általában "doktor" barátnői voltak (gyógyszerész szakos, orvos szakos) és viccelődve mondtam, hogy örüljön hogy én nem vagyok az, mert nem lesz konkurencia. És erre azt mondta, hogy ennek tényleg örül, mert szerinte úgy jó, ha a kapcsolatban a fiú az okosabb, illetve ha a férfi keres többet. Mondta, hogy van egy kis hímsovinizmus benne. Én mondtam, hogy nem értek ezzel egyet, de nem szeretek vitatkozni ezért ejtettük is ezt a témát, viszont azóta ott motoszkál a fejemben. Ti hogyan állnátok ehhez a szituációhoz, illetve témához?

2019. nov. 22. 14:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
Nem zavarna, de tudnám, hogy nem illűnk össze. Nekem olyan pár kell, aki bátorít és elismeri a tudásom, nem pedig vissza akarja szorítani. Ha ketten vagyunk, mindkettőnknek jobb, ha a másik sokat keres, több dolgot meg tudunk engedni magunkat, több helyre menni, mert számomra a közös kassza megfelelő keretek között a hétköznapi életben egy jól működő dolog. Ha valaki annyira csökevényes, hogy a saját hiúsága miatt rosszabb anyagi helyzetbe is bele akarna kényszeríteni, mint amiket a lehetőségek engednek, akkor úgy gondolom, nem illik hozzám. Például mikor keres 200-at, én meg 400 fölött, akkor maradjunk meg a 300-400 ezres életszínvonalon ketten, ahelyett, hogy 600-ból gazdálkodnánk? Hát ebben például hol a logika?
2019. nov. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
12%
Szerintem ezt inkább úgy kell érteni, hogy mindent el fog követni, hogy előre jussatok és ezt a saját feladatának tekinti.
2019. nov. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
67%
Sajnos érzékeny búcsút vennék tőle, hiszen nem ő az okosabb :)
2019. nov. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ha együtt maradtok, legalább tudod, hogy mit gondol rólad.


Egyébként az ilyet nem árt feszegetni, és megbeszélni, még akkor is, ha kellemetlen.

2019. nov. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

Én is úgy látom, ahogy a 2#, pedig le lett pontozva.

Nem értem miért.

2019. nov. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
32%
Ezt többféleképpen is lehet értelmezni. Egyrészt én is szeretem, ha a férfi okosabb és fel tudok rá nézni. Másrészt az exem is pl. így gondolkodott, de ő azért, mert amúgy egy lúzer volt és ha a barátnője butább nála, akkor okosabbak tűnhet mellette és akkor van kit alázni.
2019. nov. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
84%

#5: Mert nem értékeli a nő képességeit, a nő karrierje legyen másodlagos, vagy inkább egyáltalán ne legyen neki, és igen valószínű, hogy elvárja, hogy mindenben ő döntsön, legalább is, ami lényeges, mert szerinte ő az okosabb, többet kereső.

Valszeg önbizalomhiánya is van, ha nem bírja elviselni, hogy a párja okosabb nála vagy magasabb végzettségű, és / vagy többet keres.

Ráadásul saját bevallása szerint is van benne némi himsovinizmus. Igen nehezen tudom elképzelni, hogy ő, mint okosabb, többet kereső, enyhén símsovi pasi ne várnáű el az otthoni kiszolgálást és a párja karrierjének hátérbe szorítását.

2019. nov. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Jó néhány ilyen pasit ismerek, menekülj!

Ebből lesz az, hogy a te karriered egy nulla, a te céljaid nem fontosak, az ő dolgához nem értesz és hogy gondolod, hogy beleszólsz stb stb. SOHA nem szabad olyan férfival összejönni aki nem kezel teljes mértékben egyenlő partnerként. Akinek igénye van arra, hogy rosszabbnak meg butábbnak érezzen. Ilyenkor két irányba mehet a dolog, vagy úgy éltek kapcsolatban, hogy folyamatosan oktat és lenéz, vagy pedig rájön, hogy hoppá mégsem ő az okosabb és akkor azonnal elkezd lehúzni és rombolni az önbecsülésed (vagy szakít).

Majdnem minden embertípussal lehet együtt élni ha valakihez ez illik, na ez az egy amivel nem lehet. Olyannal aki nem tekint rád egyenrangúként, aki nem néz fel rád soha de soha nem szabad összejönni.

2019. nov. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
30%

Akkor te vagy a butább, - ezt jelenti.

De ő se lehet annyira okos, ha az orvos exei mind ejtették.

Milyen hülyeség már az exekkel hencegni.

Mondjuk, hogy te nem szeretsz vitatkozni, az tényleg elég buta dolog. Hogy lehet akkor kompromisszumra jutni, bármiben, bárkivel?

2019. nov. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddig válaszolóknak, várom a továbbiakat is :) Kedves utolsó válaszoló! Azt nem tudom ő szakított-e vagy vele szakítottak, de nem is ez a lényeg szerintem. A nem szeretek vitázni témát úgy értettem, hogy amikor legközelebb találkozunk, leülünk és megbeszélem ezt vele, de így telefonban nem akartam kifakadni rá. Szóval vitázás alatt azt értem, hogy érzelmi elfogultsággal nyilatkozni valamiről.
2019. nov. 22. 16:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!