Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek is igaz, hogy az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek is igaz, hogy az emberek az "énközpontúság" miatt futnak vakvágányra? (Alább kifejtem)

Figyelt kérdés

Pl. vegyünk mindkét nemből 1-1 példát: A lányok sokszor mondják hogy szeretik a rosszfiúkat. Aztán, lehet hogy amikor vele van ez a rosszfiú, akkor jó, csak elfelejtik ezek a lányok, hogy nem ő az egyetlen lány a világon. Az még rosszabb, ha azt hiszi hogy majd az ő kedvéért megváltozik a pasi. Hajlamosak vagyunk elhinni, hogy mi kiemelt szerepet kapunk az életben. De ha egy rosszfiú rádmosolyog sármosan, löki a rizsát, elfelejtitek, hogy nem ti vagytok az elsők, és valószínűleg az utolsók sem, akit fűzöget. Nem vagy annyira különleges, hogy csak te váltottad ezt ki a pasiból.


PAsik: szeretnétek olyan lányokat, akik pl. vagányak, az ágyban tüzesek, imádnak sz*pni. Na de azt elfelejtitek, hogy valószínűleg ha iléyen, akkor más férfivel is szívesen csinálná, nem te vagy Brad Pitt, hogy csak te váltod ki belőle, valószínűleg nem csak a te péniszed váltja ki belőled a nagy sz*pásingert.


Vagyunk, akik vagyunk és nem változunk. Attól még hogy teszik nektek a szépet, bárki kihozhatja belőlük a "régi ösztöneiket". Sokan azt hiszik/azt hisszük hogy mi különlegesek vagyunk, meg körülöttünk forog a világ, mert mi éljük meg a dolgainkat, csak más emberek is vannak ugyanezekkel az érzésekkel. Ha te le tudtad venni a lábáról XY-t, akkor más is le tudja.



2019. nov. 26. 11:37
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
39%
Attól vagyunk állatok, mert szarunk? Valahogy le kell adni a salakanyagot.
2019. nov. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
77%

Ez egy általánosítás halmaz, minden érvet nélkülözve a kérdést illetően!

Az "énközpontúság" nem vakvágány. Mindenkinek fel kell mérnie, hogy mik az igényei, és mi az, amiben meg tud alkudni, ahhoz, hogy egészséges párkapcsolatban éljen.

2019. nov. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
72%

Ha annyira állatok vagyunk, akkor elfogadod azt, hogy szívesen kiharapnám az artériádat a nyakadból és nézném, ahogy elvérzel? Egymást legyilkolni is tök természetes az állatvilágban. Akkor miért ne vágyhatnék erre?


Nem, édes öcsém, ez nem így működik. Van, amit a törvény is írásba foglal, van, ami csak az erkölcs számára létezik és van, ami csak az ember saját kis fejében szent. Egy állat esetében egyik sincs. Én nem akarlak megölni, mert van lelkiismeretem. Azon a szinten túlhaladtam, hogy csak a törvény tartson vissza. Egyszerűen nem akarom. Mert belül érzem. Ahogy a párom sem akarom megcsalni, mert belül érzem és nem azért, mert "letagadom az ösztöneim", hanem mert nem esne jól. Ösztönösen őt választom, őt követem, érte teszek dolgokat. Nekem ezek az ösztöneim. Ezek a természetes, alap dolgok. Szerepidegen lenne mást tennem. Éljen az evolúció.

2019. nov. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:

Utolsó: csúsztatsz. Az állatok okkal ölnek, területszerzés, hatalomszerzés, élelemszerzés céljából. És az emberek mai napig ezt teszik, csak nyilván konszolidáltabban (már amikor)

Amiket mondasz: lelkiismeret, stb. azok nevelet dolgok, de belül ott az ösztön. Tanulmány is van arról, hogy miért viselkednek az emberek a munkahelyen is úgy, ahogy. Evolúció, igen. Ha nincs szükség a konkrét öésre (plusz igen, ott a törvény is), akkor nem tesszük meg, de csak azért mert belénk van nevelve, meg félünk a következményektől. De így is sok a gyilkosság.

2019. nov. 26. 14:35
 15/28 anonim ***** válasza:
Igen.
2019. nov. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
Tessék, itt az okom: támadsz. Verbálisan, de támadsz. Tehát kinyírhatlak, egy dominanciaharc keretein belül is akár, de védekezés gyanánt is akár.
2019. nov. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:
EZ miben támadás? Érvelek
2019. nov. 26. 16:30
 18/28 anonim ***** válasza:
39%
A kérdésed provokatív. És ha egy állatot provokálnak, támad. Akkor is, ha érvelsz.
2019. nov. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon fontos, hogy odafigyeljünk saját magunkra, mit tudunk és nem tudunk tolerálni párkapcsolatban. Ha nem érezzük jól magunkat, nem lesz jó a kapcsolat, nem tudunk boldogok lenni benne, és így a párunk sem, ha gyerekek születnek ilyen kapcsolatba, akkor rossz mintát látnak, esetleg nekik is rossz lesz boldogtalan szülők mellett, állandó stressz, veszekedés, vagy még rosszabb.
2019. nov. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:
18#-as: téged miért provokál a kérdés? Csak nem magadban vagy bizonytalan? Hogy a párod másban is megláthatja azt, amit benned?
2019. nov. 26. 16:40
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!