Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Melyik a jobb? Ha valaki ráébreszt arra, hogy a kapcsolatod rossz, vagy ha te jössz rá magadtól?

Figyelt kérdés

Elmeséltem egy barátomnak, hogy mikkel bántott meg a (most már volt) barátom. Eléggé túlreagálós típus vagyok, ha valami bánt akkor gyakran hangoztatom hogy meg akarok halni (de ez nem teljesen komoly gondolat, csak ha nem tudom hogy biírkózzak meg valamivel akkor erre gondolok). Nos utána a barát le se szállt rólam, folyamatosan mondogatta napi többször, hogy szakítsak, mikor szakítok már, ez annyira kiakasztott, de közben hittem is neki hogy muszáj szakítanom...


Tényleg úgy láttam, nem fog az exem többszöri szólásra sem változtatni, de lehet, ha nem beszélik belém, türelmesebb vagyok. De lehet csak hazudok magamnak és tényleg javíthatatlan volt a kapcsolatunk,nem tudom.


Mit gondoltok, jó valakivel megbeszélni, vagy jobb az ilyet magunkban tartani és lerendezni?


2019. dec. 4. 20:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Jó kérdés! Nagyon jót tud tenni a külső szemlélő, de ha nem látja át a kapcsolatot, és a te személyiséged, akkor árthat is. Lehet, hogy te nagyítod fel a problémákat, de akár kicsinyítheted is. Én másra nem hallgatok, de az ő érvei mentén elgondolkozok!
2019. dec. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
55%

Jobb megbeszélni. Ha nem beszélném meg minden apróságom a párommal, nem lennénk már rég együtt. Utólag szólni nem korrekt és tapló dolog. Akkor nyávogjon az ember, mikor már megszokta a rossz viselkedést a párja? Ez marhaság. Én minden apróságért azonnal szólok, akár csak azon a szinten, hogy engem ez aggaszt és szerintem erre figyelni kellene, ebből ne csináljunk rendszert, mert nem lesz jó, engem ez zavar, látok benne a kapcsolatunkra nézve veszélyforrást. Ez ezen a szinten még nem cseszegetésnek tűnik, csak elmondom, amit érzek és a párom megérti.


Jókat mosolygok, mikor itt akkor hisztiznek egyesek, mikor már hetek óta nincs szex vagy van már a másikon 20 kiló. Vagy mikor már megvan a gyerek és a másik még mindig egy tré ember... Mindig mondom magamban ilyenkor, hogy "és te hol voltál, mikor a gondok kezdődtek? A vihar első szellőjénél mit hittél, miért hazudtál?" Na, hát ezek a kapcsolatok ennyit is érnek. Ezek között az emberek között nincs valós kapcsolat, összeköttetés.


Én elhiszem, hogy innen szép nyerni, de semmiképpen sem tesz jót a kapcsolatnak, már ha az ember életre tervez...


Ez a meghalós mártirduma egy szánalom. Gyakorlatilag a saját hattyúhaláloddal és rinyáddal írod le a párod mások szemében anélkül, ismernék őt. Már az előtt jóformán elásod a szemükben. Na, ezért fordulok én először hozzá, úgyis csak ő tudja megoldani, nem azok az emberek, akik benne sincsenek a páros életünkben. Nincs olyan dolog, amit a párommal kapcsolatban egy harmadik személlyel jobban meg tudnék beszélni, mint vele.

2019. dec. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%

Én nem hagyom, hogy befolyásoljanak. Nekem kell éreznem, ha valami nem jó és nekem kell meghoznom azt a döntést, hogy folytassuk külön. Ne döntsön más az ÉN életemről. Ha kérdezem, mondja el a véleményét, de kérdés nélkül arra sem vagyok kíváncsi.


Egy barátnak hitt emberrel pontosan azért nem vagyok hajlandó beszélni, mert szünet nélkül próbálja belém beszélni a marhaságait, amik abból adódnak, hogy már kényszeresen paranoiás és szerinte minden férfi egy mocskos disznó.



Megbeszélni jó dolog, kaphatsz értékes tanácsot, egy külső szemlélő jobban rá tud világítani bizonyos dolgokra, de nem szabad, hogy rád erőltesse bárki a saját akaratát!


30N

2019. dec. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha a kapcsolatod jó akkor az ég világon senki nem fogja tudni rád erőltetni, hogy szakíts.

Ahol már panaszkodni kell, hogy a párod megbántott többször is ott nem kell együtt maradni, ennyire egyszerű. Nem kell ülni a szarban, ha folyamatos problémák meg sérelmek vannak akkor szakítani kell, ennyi. Azt is felesleges mondani, hogy beszéljétek meg mert akinek ez nem alap dolog a panaszkodás helyett vagy nem működött kicsit sem amikor ezzel próbálkozott akkor megint csak nincs miről beszélni.

2019. dec. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
51%
Nem hagytam soha, hogy befolyásoljanak. 1 barátnőm volt, aki minden nap rágta a fülem, hogy szakítsak azzal a férfivel aki mára a férjem lett, azért mert ő külső szemmel azt látta, hogy mi nem passzolunk. Nem fér bele. Elmondhatja akárki a véleményét, de az gáz ha valaki olyan szinten bele akar ebbe folyni, hogy napi szinten kérdőre vonja. Ebbe a kapcsolatban te és a párod vagytok, nem más. Amúgy is a párod gondolom máshogy éli meg ha ő mondja egy havernak, gondolom a haver nem téged támogat. Szóval a problémáidat neked kellene megoldani, de minimum nem külső befolyás miatt dobálozni a kapcsolatokkal, mert ebből nagy pofáraesések lesznek.
2019. dec. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Sokan mástól támadásnak veszik, rosszakarónak gondolják.

Ha maguk is betökélik jobb

2019. dec. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Néha hasznos ha egy külső objektív szereplő elmondja hogy gondolja, de a döntést attól még mindig neked kell meghoznod, mivel senki nincs a helyedben és mindenki csak a saját szemüvegén át látja (kivéve ha egy képzett terappal beszélsz).

Ettől függetlenül ha probléma van egy kapcsolatban, akkor azt ELŐSZÖR a kapcsolaton belül kell a pároddal megbeszélni. Rég megette a fene ha ez nem megy, nincs meg a felek között az ehhez szükséges bizalom. Akkor már felesleges másokkal megbeszélni, jelzi hogy amúgy sem megy.

2019. dec. 4. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is végül szakítással ért véget. Már szinte hónapok óta érezni lehetett a feszültséget, hogy nincs itt rendben valami. Ő is folyamatosan megsértett és megalázó helyzetekbe hozott. 😕 Elmondani elmondhatod egy jó barátnak a véleményed, de ne ez legyen a mérvadó a döntésnél. Még az sem biztos hogy a jó szándék vezérli. Nehéz eldönteni ma már, hogy kiben lehet megbízni. Neked kell tudnod hol van a tűrőképességed határa... Meg attól is függ, hogy miyen jellegű problémák adódtak. Nálunk pl. komolyabb indokok álltak a háttérben, ezért váltunk szét...
2019. dec. 5. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha ráébreszt. Azért, mert addig egy álomvilágban élet az egyén, ami mögé nem látott be, így egy kívülálló felvilágosította.
2019. dec. 5. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!