Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Most én vagyok a hülye vagy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most én vagyok a hülye vagy a párom nem akarja érteni?

Figyelt kérdés

Van egy 2 éves gyerekünk és a napokban megemlítettem a páromnak azt, hogy mivel nem vagyunk házasok , ha ne adj Isten velem valami történnte ( akár baleset vagy még annál is rosszabb, de NE történjen), írassunk egy papírt arról, hogy engem a kicsivel innen ne tegyen ki az apja a házból, akinek rajta van a haszonélvezeti joga.

Semmilyen részesedést nem kértem a házból ( független attól, hogy rengeteg mindent megteszek itthon- főzök, mosok stb ) . Csak ennyit kértem.

Teljesen fel volt háborodva, hogy mit képzelek magamról, meg hogy nekem az a dolgom, hogy takarítsak és főzzek.

Egyébként is, gyűjtsek pénzt sakát lakásra.

Tulajdonképpen ha felvesznek ide dolgozni, első gondolattól fogva doktori ösztöndíjat félreteszem é gyűjtök önerőre.

A legrosszabb az egészben az, hogy nincsenek szüleim, akikre egy kicsit is tudnék számítani, tőlük menekültem el. Nem utazok a párom vagyonára, mert amikor feljött a házasságról a szó, akkor is mondtam neki, hogy írhatunk házassági szerződést. A háza amúgy sem lehetne soha az enyém, mert az a házasság előtt szerzett vagyon. Mivel nem vagyunk házasok, mert ő nem fog engem elvenni-mivel pár hetes gyerek mellett ő nem kapott reggelit :D, így ez a dolog nem áll fenn.

Szóval ebbe bele kellett nyugodnom ezelőtt 4 éve, hogy neki az csak egy papír.

30 évesen viszont nem nyugszom bele ebbe a langyos fosba. Nyilván nem tudok venni 30 milliós lakást, de ha meglesz az önerő akkor már elkezdek nézelődni.

Én soksor már nem találom a szavakat, de komolyan.

Egyébként most látom át, hogy ő mindig is ilyen volt:

áldozathibáztató ( szerinte, ha egy nőt bántja a párja, úgy kell neki ). SZóval a lényeg a nő a hibás, ha verik, azért is hibás, mert nincs saját ingatlana.

Most lenne annyi bevételem, amiből az önerőt 1,5 éven belül össze tudnám szedni.

Én azt vettem észre rajta, hogy a gyerek születésével ő akart magához láncolni, mert pontosan tudta, hogy nem lenne hova mennem, ha ilyen helyzetbe lennék.

Aztán elkezdte pedzegetni a másik gyerek témát. Nah ezt szépen elmondtam neki, hogy házasság nélkül eleve nem is kellett volna szülnöm, másrészt meg kész tények elő állítottam, hogy többet nem fogok szülni. Én még egyszer nem fogom átélni ezt a fajta kiszolgáltatottságot.

Pl olyanokat csinált velem, hogy rá akart beszélni, hogy hagyjam ott a munkám, amikor még máshol dolgoztam. Persze, én emg hülye vagyok mi? Végül nem oda megyek vissza dolgozni.

De most komolyan, bennem kelti a lelkiismeret furdalást, ha a gyerek nem fog családban felnőni.

Én meg semminek sem érzem magam mellette, mert fél éve hozzám sem nyúl.

Nem érdekelne, ha lenne valakije, csak akkor mondja el.

Úgyhogy én döntöttem, spórolok és lépek, nem leszek senki házi cselédje.


2020. febr. 8. 14:16
 1/10 A kérdező kommentje:
* meg
2020. febr. 8. 14:17
 2/10 anonim ***** válasza:
71%

Ő nem csak hulye ,hanem bunkó is !

Jol döntöttel, kell a sajat lakas, haz

Sok sikert hozzá, mibel előbb kivánom sikerüljön.

2020. febr. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen :) Ez a munka a legjobb időben jött :)
2020. febr. 8. 14:28
 4/10 anonim ***** válasza:
90%

Nah ezt szépen elmondtam neki, hogy házasság nélkül eleve nem is kellett volna szülnöm, másrészt meg kész tények elő állítottam, hogy többet nem fogok szülni. Én még egyszer nem fogom átélni ezt a fajta kiszolgáltatottságot.


Ennél többet nem tudok hozzászólni.


Kitartást, és erőt, hogy gyorsan össze tudj gyűjteni saját lakásra, és ki tudj szállni ebből az érzelmi, anyagi bántalmazó kapcsolatból. Fiatal vagy még, találhatsz később párt, ami szeret téged is, és a gyermeketeket is elfogadja.


Arra figyelj majd, hogy az ilyen köcsögök, mint a párod, tudnak gondot okozni a gyermekelhelyezési per körül, legyen egy jó ügyvéded!


Máskor pedig sokkal óvatosabb légy, hogy ne legyél kiszolgáltatott!

2020. febr. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
11%

napi provokatív, kitalált sztori.

Boldogabb lettél?

2020. febr. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Apuka ügyvédjelölt :D Viszont a szakvizsgát még mindig nem tudta letenni 45 évesen.

Szégyen egyébként.

30 éves vagyok, lehet kicsit féltékeny?

2020. febr. 8. 14:37
 7/10 anonim ***** válasza:
65%

Nagyon jól teszed, hogy önálló életre vágysz és elkezdtél félretenni a saját és a gyereked érdekében. Szégyellném magamat a párod helyében, ha ilyen tróger lennék. Az egy dolog, hogy vannak, akik úgy gondolják, hogy a nő feladata a házimunka és a gyereknevelés, de ahhoz, hogy neked ez lehessen a fő feladatod, biztos anyagi és érzelmi alapot kell a párodnak biztosítania ehhez. Elég gerinctelen "férfi", ha elvárja tőled, hogy kiszolgáld, neveld a gyerekét és mellé még dolgozz is, mert ő bizony nem fog téged támogatni, ha történik valamelyikőtökkel valaki. Tipikusan az a férfi, aki csak magával foglalkozik, hogy minden meglegyen neki, amire vágyik, minél kevesebb energiabefektetéssel. Aztán ha te lelépsz tőle, ki tudja, talán sosem fog még egy olyan nőt találni, aki hajlandó elviselni.

Jól döntöttél, hogy elkezdesz saját lakásra gyűjteni, mert ez lehet, hogy neked is hasznos lesz, meg akár a gyermekednek is, ha nagyobb lesz. Nem szabad ilyen jellemtelen alakokra bízni az életedet, mint a párod. Ha elfogadsz egy tanácsot tőlem, minél diszkrétebben kezeld ezt az anyagi önállósodás dolgot, nehogy keresztbe tegyen, ha megtudja, hogy már nem az ő kiszolgálását tartod az életcélodnak...

2020. febr. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
66%
Jesszus, és még egy ügyvédről van szó... Tényleg nem lehet intelligenciát venni pénzen sajnos. :D Én jogász vagyok, férjem ügyvéd, így volt alkalmam belelátni a szakma rejtelmeibe, úgyhogy ha ügyvédkeresésre kerülne sor, akkor mindenképp ügyelj arra, hogy a párod ne tudjon róla kezdetben, nehogy kihasználja a kapcsolatait. Egyébként értelmes nőnek tűnsz, van munkád, remélhetőleg nemsokára lakásod is, érzelmileg megbízható vagy, így szinte gondolkodás nélkül hozzád fog kerülni a gyerek, ettől ne félj, hogy elveszi majd tőled. Az ilyen férfiak sajnos sokszor nem is akarnak foglalkozni a gyerkükkel napi egy-két óránál többet, szóval állandóra nem venné magához...
2020. febr. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Igen, ez így van.


Én szerintem már 1,5 éve felkészültem erre a dologra. Az anyagiak nagyon húzósak tudnak lenni, de egy kórházba mennék dolgozni és nekem fél állásban ( heti 30 óra) meglenne kb annyi pénzem, mintha egész állásban lennék máshol . ( sőt , több is a bértábla miatt). Nettó 200-at tudok így félretenni.

2020. febr. 8. 14:48
 10/10 anonim ***** válasza:
50%
A párod hülye, de te még nagyobb hülye vagy, mert összeálltál vele. A szülésről már nem is beszélve.
2020. febr. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!