Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért nem bírom ki mondani...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem bírom ki mondani hogy "szeretlek"?

Figyelt kérdés

Olyan családban nőttem fel ahol soha senki nem mondta ezt nekem vagy testveremnek, soha nem puszilgattak, ölelgettek,meg így egyáltalán nem mutatták ki a szeretetüket, szóval tesómmal is alig beszélek

de ezen kívül mindent kaptam amit megtudtak adni pl anyagilag. tehát nekem is fura amikor a párom mondja nekem hogy szeretlek, én nagyon ritkán szoktam mondani, csak akkor amikor érzem hogy már kéne mert a végén azt hiszi majd hogy nem szeretem, általában amikor ő mondja annyit mondok rá hogy én is, pedig tiszta szívből szeretem de nem tudom egyszerűen kimutatni, nem tudom becézgetni mert olyan fura az egész, és attól félek hogy ha lesz gyerekünk ő is ugyanúgy fog felnőni mint én, mert nem tudok majd átlépni ezeken a gátakon, lehet valamit tenni ez ellen? 20/l



2020. márc. 22. 11:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert ez volt a családi minta és ebből nagyon nehéz kitörni. Én legelőször édesanyám halálos ágyánál tudtam neki kimondani és milyen jó, hogy megtettem. Óriási kő szakadt fel belülről, azóta direkt figyelek arra, hogy akiket valóban szeretek, azoknak időnként mondjam is, mert tudom, mennyire fontos a léleknek.
2020. márc. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mama szokott megölelni, megpuszilni és néha mondja hogy szeret ezért kis koromban is sokkal jobban kötődtem hozzá, nagyon sokat voltam nála
2020. márc. 22. 11:25
 3/8 anonim ***** válasza:

Az már jó jel, ha felismerted magadban a gátat, és hogy van valami baj. A gát feloldásának ez az első lépése.

A családod viselkedésének hatására egy tudattalan ellenállást hoztál létre magadban. Ez az ellenállás félelemként nyilvánul meg benned, amivel nem mersz szembenézni. Ha elkezdesz szembenézni a félelmeddel, akkor egyszerűen fölé emelkedsz és megszűnik. Hogy emelkedj fölé?

Egyszerűen csak tökéletesen át kell adnod magad a negatív, nem kívánatos érzésnek. Érezd az ereidben, járjon át. Azért tér vissza mindig, mert nem adod meg magad neki, ellenállsz neki, és megragad benned. Most is ugyanúgy ott van benned, csak nem jön elő, mert csak bizonyos szituációk hatására bukkan fel benned, pl amikor a párod azt mondja, hogy szeret.

Igazából jelenlétet kéne elkezdened létrehozni, mert a jelenlét által vagy képes a nem kívánatos érzést megfigyelni és fölé emelkedni.

2020. márc. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
68%
Cselekedettel is ki lehet ezt mutatni, tedd inkább ezt.
2020. márc. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

#4

Ha így tenne, akkor nem nézne szembe a félelmeivel, és még nagyobbra duzzasztaná.

2020. márc. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A cím elolvasása után az első gondolatom az volt, hogy azért nem tudod kimondani, mert nem szereted. Tovább olvasva rájöttem, hogy ez nincs így. Győzd le magadban az akadályt és igenis, mondd ki neki, hogy szereted. Legyen erős az akaratod.

Ha gyereketek lesz, járj el a picivel Mama-klubba, tanulj a többi anyukától. Az ölelésre, puszira a babának nagyon nagy szüksége van.

2020. márc. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

A szeretet kimutatása témában hasznos az alábbi megközelítés is, amely egy pszichológus (G. Chapman) konkrét tapasztalataiból indult ki, megfigyelte, hogy sok pár jön hozzá, akik tényleg szeretik egymást, de egyikük vagy mindkettő ezt nem érzi a másik részéről (mert a másik nem úgy mutatja ki szeretét, ahogy az egyik értené...)

Bővebben például itt: www.szeretetnyelvek.hu

2020. márc. 24. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nálad otthon ez volt a minta és ebből nehéz ki törni. De nem csak szavakkal (de az is fontos) tettekkel is éreztetheted vele, hogy szereted.
2020. márc. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!