Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nekem túl nagyok az elvárásaim...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nekem túl nagyok az elvárásaim a barátommal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Próbálom rövidre fogni, 22L vagyok, ő 24F.

1 évet együtt voltunk, majd 2 hónapot külön, okait nem részletezném. Most újra összejöttünk lassan egy hónapja, mert a különlét alatt mindketten ráébredtünk, hogy sokat hibáztunk, viszont szeretjük nagyon a másikat.

Nekem sajnos van egy olyan hibám, hogy ragaszkodok az elképzeléseimhez, kinek hogy kéne viselkednie, mit kéne tennie, hogyan kéne viselkednie velem stb. Sokszor hasonlítgatom a kapcsolatunkat másokéhoz (fejben!!), persze mások kapcsolatának a hibáiba én már nem látok bele...

Néha azt érzem kicsit nagyok az elvárásaim a barátommal szemben és erről kérném a véleményeteket. Ne kíméljetek, észhez akarok térni, ha tényleg így van.


Mint mondtam kb 1 hónapja jöttünk újra össze, azóta 1 szál virágot sem kaptam tőle, heti 3 napot töltünk kb együtt, a szerda estét illetve péntektől vasárnapig nála vagyok. Mindketten home officeban reggeltől estig, mindig azt mondja, hogy mire szerdán végzünk már nincs nyitva semmi, hétvégén meg nála vagyok, nem tud "meglepni". Szerintem meg simán lemehetne hétközben délután a boltba, vehetne egy csokit vagy bármit, amivel meglepne...

Nem szoktunk telefonálni a külön napokon, mindig csak chatelünk, ami elég személytelen. Van, hogy órákig semlegesen ír, mintha haverok lennénk, semmi becézgetés, vagy kedvesség.

Nem mindig kezdeményezi a találkozót. Én olyan vagyok, hogy mikor vasárnap eljövök tőle, szeretem előre tudni melyik nap látom újra, ő mindig azt mondja, hogy hétközben megbeszéljük. Tehát nem túl előretervező.

Mióta újra összejöttünk, facebookra még nem tettünk ki semmit, fel se hozta, hogy rakjuk ki. Magyarul a kollégái, saját barátai valószínűleg még nem is tudnak rólam, mert nem egy nagy chatelős mesélős típus...

Sokszor beszél lányokkal messengeren. Mindegyik a kollégája. Mikor vele vagyok nem szokott telefonozni, elő se veszi kb, de néha mikor megnyitja mellettem látom, hogy vannak nő kollégák is az üzenetek között. Mindegyiket lecsekkotlam már, kapcsolatban vannak, vagy már konkrétan családosok.


Szerintetek? Tényleg olyan nagy dolog azt kérni, hogy picit lehetne romantikusabb?


2020. ápr. 3. 08:44
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Még annyit, hogy viszont élőben nagyon bújós, puszilgatós. Nem a szexről szól, sokszor csak nála alszom és egész éjjel ölel.

Sok barátunk tud már rólunk, mert mikor még nem volt ez a karantén helyzet március elején eljárkáltunk már együtt kocsmázni, találkozni velük és mindenki örül, hogy visszatértünk egymáshoz.

Én csak nem akarom elrontani ezt az egészet...

2020. ápr. 3. 08:47
 2/12 A kérdező kommentje:
+ mikor a facebook dolgot felhoztam neki, azt mondta bármikor rakhatunk ki képet, vagy hogy együtt vagyunk, amikor szeretném. Ő nem az a nagy facebookos, félévente ha megoszt bármit, képek sincsenek túlzottan róla.
2020. ápr. 3. 08:48
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Túlagyalod a dolgot. Ez csak hiszti. (Nőként is így látom.) Kicsit állj le, mielőtt beleun a követelőzésbe.
2020. ápr. 3. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Sürgősen menj orvoshoz!
2020. ápr. 3. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
9%

"Mint mondtam kb 1 hónapja jöttünk újra össze, azóta 1 szál virágot sem kaptam tőle, heti 3 napot töltünk kb együtt, a szerda estét illetve péntektől vasárnapig nála vagyok. Mindketten home officeban reggeltől estig, mindig azt mondja, hogy mire szerdán végzünk már nincs nyitva semmi, hétvégén meg nála vagyok, nem tud "meglepni". Szerintem meg simán lemehetne hétközben délután a boltba, vehetne egy csokit vagy bármit, amivel meglepne..."


Ezt meg lehet vele beszélni.. Persze ő nem ilyen tipus hogy termékeket vásárol neked, de ha megbeszéled vele megérti szerintem és vesz dolgokat.. Persze őszinte nem lesz, de legalább kapsz cuccokat :)



"Nem szoktunk telefonálni a külön napokon, mindig csak chatelünk, ami elég személytelen. Van, hogy órákig semlegesen ír, mintha haverok lennénk, semmi becézgetés, vagy kedvesség."

nagy dolog, örökké együtt vagytok, nem szeret írva nyáladzani.


"Nem mindig kezdeményezi a találkozót. Én olyan vagyok, hogy mikor vasárnap eljövök tőle, szeretem előre tudni melyik nap látom újra, ő mindig azt mondja, hogy hétközben megbeszéljük. Tehát nem túl előretervező."


te rendszerszerető ember vagy, szereted ha előre megmondják mi a feladatod.. NIncs ezzel semmi gond, nekem is volt ilyen párom, örökké mondani kellett neki valamit, ettől ő nyugodt volt.. Nekem kell kell az éves terv előre, neki kellett.



"Mióta újra összejöttünk, facebookra még nem tettünk ki semmit, fel se hozta, hogy rakjuk ki. Magyarul a kollégái, saját barátai valószínűleg még nem is tudnak rólam, mert nem egy nagy chatelős mesélős típus..."


Ez biztos fontos.. Nekem facebook accountom sincs, de van autóm veszek egy tölcséres hangszórót azt a városban nem azt ordítom hogy dinnnnyéééét hanem azt hogy van csajom :D

ha neked fontos, kérd meg hogy kürtölje világgá hogy veled van.


"Sokszor beszél lányokkal messengeren. Mindegyik a kollégája. Mikor vele vagyok nem szokott telefonozni, elő se veszi kb, de néha mikor megnyitja mellettem látom, hogy vannak nő kollégák is az üzenetek között. Mindegyiket lecsekkotlam már, kapcsolatban vannak, vagy már konkrétan családosok."


Nekem meg titkárnőm van. Már lecseréltem egy rondára mert a feleségem nem viseli a szépet.. Neki lehet hogy nehezebb kirugatni őket, mert neked nem tetszik, de mi lenne ha megbeszélnéd vele hogyan lehetne a kolléganőit megsemmisíteni ??

2020. ápr. 3. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nőként mondom, hogy hisztis vagy. Ezek nem nagy elvárások, hanem idióták. Nem abból kell látni, hogy egy férfi szeret-e, hogy vesz-e virágot, kirakja-e facebookra, ír-e szivecskeket a messengeren. Elég butus vagy, ha azt gondolod, hogy ezek mutatják azt, hogy mennyire szeret.
2020. ápr. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
88%
A párod is megér egy misét, ennél azért lényegesen több energiát rak a kapcsolatba aki szereti a párját. De egyáltalán nem ilyen bugyuta dolgokkal mint amiket te elvársz. Nekem ez a "kapjak virágot" meg a "semmi nincs kint facebookon" is annyira gyerekes hiszti. Szomorú ha neked ezek jelentik a kapcsolatba fektetett munkát. Ilyeneket elvárni egyszerűen csak baromság, egy kapcsolat nem ettől lesz jó, nem ezzel fogjátok a tüzet fenntartani. Nem azt mondom, hogy a párod egy álomférfi, hosszú távú kapcsolatot ilyen minimális energiabefektetéssel nem lehet fenntartani. De te is baromságokat vársz el tőle.
2020. ápr. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
86%

Neked az a romantika, ha kétnaponta lemegy a boltba és hozzád vág egy 250 forintos Milka csokit vagy valami kórót, ami úgyis elszárad 3 nap múlva?


Szerintem beteges amit csinálsz, én is kénytelen vagyok beszélni a kollégáimmal és én sem szeretek Viberen hosszasan beszélgetni. Ha nem laktok együtt, akkor nyugodtan hagyhatsz neki 1 nap szünetet, felesleges mindig rácsimpaszkodni, megfojtani. Én 15 éve vagyok házas, de még így is van olyan, amikor szeretek magamban ellenni, netezni vagy zenét hallgatni.


A feleségem is szeret elvonulni egy könyvvel vagy egyedül bogarászni a kertben, nem kell a másiknak rátelepedni az életére és minden szabadidejét kisajátítani.


Én sem beszélek meg a kollégáimmal magánjellegű dolgokat. Akikkel jobb viszonyban vagyok azok tudják hogy házas vagyok, a többieknek nem jelentem be, mi közük hozzá? Nem, nem hordok jegygyűrűt mert zavar a munkámban.


És nem, nem úgy mutatom ki a szeretetemet, hogy minden nap viszek egy filléres csokit vagy egy vágott virágot.

2020. ápr. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Pont az a baj hogy mások kapcsolatait nézed és mutogatni akarod milyen virágot kaptál a barátodtól vagy mekkora a szerelem a facebookon. Én nem vagyok benne biztos hogy te a személyt látod a párodban, szerintem csak a státuszt vagyis hogy a te párod és a te párodnak ilyennek meg ilyennek kell lennie mert az ezt meg azt mondja rólad. Én onnan látom hogy szeret a párom hogy meghallgat, odafigyel arra amit mondok, bújik, kimondja hogy szeret, figyelembe vesz döntéseknél,ha rossz kedvem van próbál felvidítani. Én volt hogy jeleztem hogy néha jól esne hogy ha kapnék egy virágot és innentől fogva tudja de nem az a típus aki spontán virágot vesz három naponta de jövőre is megüljük a Valentin napot és bontunk pezsgőt a nagyobb évfordulókon.
2020. ápr. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon rágörcsölsz ezekre, ez már majdnem hiszti. Kicsit vegyél vissza, biztos nem tökéletes a te párod sem, de amiket írtál fentebb, azokon kár akadékoskodni... Szeret veled lenni, bújós, de nem vett neked csokit a boltban. Nem azon a szelet/tábla csokin múlik a romantika.
2020. ápr. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!