Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nem merem áthívni a barátom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem merem áthívni a barátom magunkhoz, mert csúnya a lakásunk! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

2 hónapja vagyok együtt a sráccal, ő az első barátom, többször is alakult már egy-egy sráccal a helyzet, de mindig visszatáncoltam, mert tudtam, hogy egyszer úgy is eljönne az az idő, hogy fel kéne ide hívnom és azt meg ugye nem lehet!

Egy 80 négyzetméteres panellakásban lakom. Alapvetően elég tehetősnek mondanám magunkat, jól kereső állásuk van a szüleimnek. Csakhogy, azon az elven működnek, hogy a látszatért mindent és amit pedig nem lát a "közönség", így például a lakásra nem költenek semmit. Sokkal nagyobb, szebb helyen is élhetnénk, de pont nem érdekli őket a lakás, a magánszféra, csak az, amit a kirakatba kiteszünk. 3 évente mindkét kocsit muszáj lecserélni, a legújabb telefonjaink vannak, márkás ruhákba járunk. Amíg nem volt ez a karantén, minden egyes szombat este mentünk vacsorázni az egyik helyi legelegánsabb étterembe. Igen, ennyit látnak kívülről belőlünk az emberek. A valóság pedig, a kis panelba belépve a fürdőben megeszi a penész a falat, sok helyen omladozik a vakolat, szakadtak a függönyök, nagyszülők által kiselejtezett bútoraink vannak.


Én már sokszor voltam a barátoméknál, ők kifejezetten gazdagok. Nem véletlenül, a helyi Rózsadombon laknak. Már többször kérdezte, hogy hol lakunk, esetleg majd egyszer ő is eljöhetne-e hozzám? Szörnyű érzés így "titkolózni" előtte, de ő valamiért abban a hiszemben él, hogy mi valami 4 emeletes, kacsalábon forgó villában élünk és rosszul lenne, ha meglátná a valóságot.


Most, a saját pénzemből elkezdtem felújítani a saját szobám, új bútorokra nem fogja futni, de pl. azt meg fogom tudni oldani, hogy ki legyen festve és át fogom teljes egészében rendezni. Meg hát kissebb újítások, mint pl. új csillár, függöny, takaró, díszpárnák és egy kis dekoráció.


A problémám ott van, hogy eleve a saját szobám sem biztos, hogy elfogadható kinézetűre tudom megcsinálni a saját finanszírozásomból, de ha még sikerülne is, akkor sem fogok tudni mit kezdeni a lakás többi részével.


Konkrétan a sírógörcs kerülget, ha belegondolok, hogy én bárkit is fel akarok ide hozni.


Valakinek esetleg valami tipp, ötlet? ):


2020. ápr. 5. 16:36
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A saját szobád tedd rendbe, emiatt meg ne táncolj vissza szerintem.
2020. ápr. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%
#maradjotthon
2020. ápr. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
50%

Hívd át nyugodtan. Elmondhatod azt is, hogy nem annyira szép a lakásotok ha ez megnyugtat kicsit.

Úgy sem azért megy, hogy a lakást vizsgálja.

Ne aggódj.

2020. ápr. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
2020. ápr. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
79%

Ha nem felszínes nem ezen fog múlni.


Nekem eddig csak egy "barátnőm" volt, és ugyanúgy voltam mint te, "jajj mi lesz, ha átjön?". Aztán úgy alakult, hogy én mentem át hozzájuk, és egy pont ugyanolyan, átlagosan lepukkant családi kertes parasztház fogadott, mint a miénk. Na akkor jöttem rá, hogy ezen fölösleges aggódni, mert másnak sem feltétlenül jobb.

2020. ápr. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Szerintem is nagyon humoros más problémájából viccet csinálni.


Egyébként pedig már próbáltam többször elmondani neki, hogy mi nem vagyunk olyan tehetősek, mint amelyiennek ő hisz minket, de úgy vettem észre, hogy Ő szándékosan engedi el a füle mellett/érti félre amiket mondok, csak hogy ne kelljen szembesülnie az igazsággal. Másfelől, teljesen életidegen lenne számomra a helyzet, emiatt kissé óckodok is a dologtól, hogy valakit beengedjek a személyes terembe, hisz itt a szüleimen kívül senki nem járt még.

2020. ápr. 5. 16:52
 7/10 anonim ***** válasza:

Teljesen átérzem a helyzetedet, mi nagyon hosszan építkeztünk és a házunk sokáig nem volt bevakolva...Mindig féltem áthozni akárkit is, de érdekes módon soha egyikük sem tette szóvá és nem is volt semmi arra utaló dolog részüksről, hogy ezzel probléma lenne.


Egyrészt tegyél meg mindent a magad részéről, amit tudsz, újítgasd akkor a szobádat, ahogy teszed is, másrészt pedig nem sokmindent tudsz tenni, be kell vállalnod, hogy emiatt ki fognak ábrándulni belőled...de gondolod, hogy ki fognak emiatt? És ha igen, akkor ha ennyi elég volt ehhez, akkor akartak Téged igazán?

2020. ápr. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát ahogy írtad márkás cuccokban jártok, a legújabb telefontok van, és 3 évente új autó csere. Mivel ez a látszat kifelé, mindenki azt vágja le, hogy van lóvétok.

Semmi bántót nem akarok írni, de ultra gáz hogy a szüleidnek ez a fontos, hogy kifelé mit mutatnak, meg mit látnak mások.Nincsenek a szüleidnek barátaik akikkel össze járnának? Gondolom nincs.

Hány éves vagy? Miért nem beszélsz velük,hogy tegyétek rendbe a lakást, pont itt a tavasz, otthon is kell maradni, lenne rá idő.

Amúgy a saját lakásotok? Miért kell hagyni tönkre menni? Ez nekem fura..

A fiú meg azért engedi el a füle mellett amiket mondasz, mert kifelé mást mutatsz...

2020. ápr. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nem írsz ezzel bántót, pontosan tudom magam is, hogy mennyire okádék ez a viselkedés.

Még több, mint fél év múlva leszek 18, messze van még az, hogy saját lakásba költözhessek. Ezerszer próbáltam már velük beszélni, mindig rámhagyták; "Jól van kislányom, persze, úgy lesz..." és nyilván soha, semmi nem lett a dologból.

Igen, a saját lakásunk. Hogy miért hagyják ennyire lerobbani, én sem tudom. Pl. az erkély ajtón be van repedve az üveg már vagy 3 éve és a mai nem csináltatták, mert hát minek is, őket nem zavarja az úgy.


Az viszont szomorú ha néhány márkajel jobban hisz, mint az én szavaimnak. ):

2020. ápr. 5. 23:38
 10/10 A kérdező kommentje:

mai napig *

márkajelnek *

2020. ápr. 5. 23:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!