Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Velem van a baj?

Figyelt kérdés
Többször elofordult már, hogy párommal (én vagyok a nő) telefonon beszélünk, mondok neki valamit, és nem reagál rá, elkezd másról beszélni. Majd kiderül hogy nem hallotta, de nem kérdez vissza, hogy bocs mit mondtál? Ez nekem rosszul esik, ebből az jön le, hogy nem érdekli amit mondok. Többször mondtam már ezt neki, és legközelebb mégis megtesz ezt ugyanúgy, és én vagyok a rossz ha megsértődök. Velem van a baj..?
2020. ápr. 29. 18:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
72%

Jó tanács. Próbálj meg lényegre törőbben beszélni.

Nem kell minden részlet a férfiaknak, mert el fogod veszíteni a figyelmét máskor is.

N.

2020. ápr. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem jogos a sértődésed. Minek vagy olyan emberrel, akit nem érdekel amit mondasz?

Én nem tudnék olyan emberrel együtt lenni, akinek a mondandója untat/nem érdekel, és tök mindegy hogy a hobbijáról vagy a munkájáról van szó vagy bármi másról. Ha untat a szövege, akkor hogy beszélgessek vele egy jót? Ha a napjára se vagyok kíváncsi, akkor minek legyek vele?

2020. ápr. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
73%
Egyet értek az első válaszolóval. Férfi vagyok, nem érdekel, hogy a barátnőd anyjának hány gomb van a blúzán, vagy hogy a kiskutyád hány harapásból ette meg a virslit. A nőt attól még szeretem, csak a sok rizsa fárasztó.
2020. ápr. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
65%
Én nő vagyok, de én is utálom az üres telefonos csacsogást a legapróbb jelentéktelen részletekről. Nekem a párom bele szokott olyan részletekbe menni, amikor a munkanapjáról mesél amiből szinte egy kukkot se értek és őszintén nem érdekelnek ilyen mélységig a részletek, hamar elkalandozik a figyelmem, élőben is, hiába próbálok odafigyelni. Mondjuk ő ezt tudja és nem zavarja, csak kibeszéli magából, nem vár reakciót :D Ettől még szeretem őt, csak tényleg olyan témákat tud érinteni amikhez egy kukkot se értek és ami egyszerűen túl sok. Lehet, hogy te is túl sok vagy.
2020. ápr. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Teljesen félre értettetek. Semmi rizsa nem volt. Egy mondatot mondtam, kb 3 szóból állt. Komolyan. És nem hallotta az utolsó szót, a lényeget.
2020. ápr. 29. 18:57
 6/13 anonim ***** válasza:
Az megint más, de 3 szóból még nehezen következik, hogy valami fontos.. Főleg, ha amúgy meg gyakran hívod csak úgy konkrét megbeszélnivaló nélkül, szvsz a telefonálás nem erre való. Lehet nem kéne erőltetni a telefonálósdit hanem más kommunikációs csatornákon beszélni, pl. videón ahol látjátok is egymást. Annak legalább van értelme.
2020. ápr. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
De nem ez a lényeg, van hogy ott van mellettem, mondok neki valamit, nem hall belőle egy szót, ami fontos, és nem kérdez vissza.. Nem üres női csacsogás, azon nem szoktam megsértődni, csak ha valami fontosat mondok, és én nem tudom, hogy nem hallotta, de nem kérdez vissza..
2020. ápr. 29. 19:06
 8/13 A kérdező kommentje:
Csupán annyit nem értek, hogy mért engem hibáztat amiatt, hogy ez nekem szarul esik.. Ki van rám akadva, ha megsértődök.
2020. ápr. 29. 19:10
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan tudom, mirol beszelsz. Tobb ilyen embert is ismertem, de lanykent volt egyszer egy ugynevezett legjobb baratnom mint amit leirsz. Eloszor megsertodtem, haragudtam, aztan radobbentem, hogy nem tehet rola. Viszont emiatt veget vetettem a baratsagnak, mivel elviselhetetlen volt. Haromszor tert meg vissza az eletembe es ugyanugy mondtam haromszor, hogy hazamegyek es nem akarok tobbe talalkozni.

Mikor finoman probaltam elmondani, mi a gondom, termeszetesen vegig se tudtam mondani. Irasban kellett. Vagdalkozas es cafolas volt a reakcio.

Az ilyen ember mintha egy bura alatt lenne, es nem fogja fel a kornyezetet. Feluletesen nem tunik fel sokaknak. Mintha teljesen suket lenne. Erzelmileg is.

Fogalmam sincs, mi a neve ennek, autista spektrumba tartozik-e, vagy teljesen mas. Egyet tudok. Semmit, de semmit nem lehet kezdeni az ilyen emberrel. Csak ha feladod a sajat szemelyed es hatter tarsasagot biztositasz neki. Szomoru.

2020. ápr. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Pont ezt mondom neki én is mindig, hogy nem fogja fel a külvilágot.. De nem mindig ilyen, ezért sokáig fel se tűnt. Évek óta vagyok vele. De mostanában már biztos vagyok benne, hogy valami baja van. Csak mért nem érti ezt meg ő is, mért engem hibáztat, ha kiakadok?
2020. ápr. 29. 20:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!