Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom Budapestre akar költözni. Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Sopronban lakunk és nemsokára mindketten végzünk az egyetemmel (22 évesek vagyunk, 2,5 éve együtt). Ő elhatározta, hogy fel akar költözni, mert már nem tartja elég izgalmasnak az itteni életet+hiányolja a jó munkahetőségeket (amit természetesen megértek).

Ugyanakkor nekem már fix, a utánanézve a pesti átlagnál is jobban fizető állásom, illetve lakásom lesz itt, amikor végzek, tehát minden adott az itteni élethez. Néztem neki itt állásokat és akadna bőven, de nyilván nem annyi fizuért, mint Pesten.

Emiatt ő felmenne és hitelt szeretne felvenni ottani lakásra.

Hiába mondom neki, hogy nem éri meg és itt kb. csak az én fizetésemből is jól megélnénk, nem kéne neki sokat keresni, erre a fejemhez vágja, hogy itt unalmas és hogy miért nem támogatom az álmait.

Abban bízok, hogy talán, majd meggondolja magát. De már hónapok óta egyre jobban emészt ez a dolog:(



2020. máj. 1. 09:40
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
63%

Hát nem tudom, azért te is gondolkodhatnál az ő fejével.


Te meggondolnád magad és feladnád az álmaid akkor is, ha nem lennének helyben lehetőségeid, viszont a párodnak igen? Mindketten egyetemet végeztetek, nyílván neki is vannak ambíciói, személyes tervei. Szerintem ez abszolút érthető.

A kérdés nem is az kéne legyen a részedről hogy hogyan adja fel ezt a tervét, hanem hogyh hogyan tudod támogatni benne, úgy hogy mindkettőtöknek jó legyen...

2020. máj. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
47%

Hozzáteszem egy kapcsolatban kompromisszumokat kell hozni. Az nagyon nem jó ha csak az egyik hoz áldozatokat. Egy ilyen helyzetben neked is kell. Ha bele is megy, gondolj bele, nem tartanál attól hogy rosszul érezné magát, úgy érezné kihagyja a lehetőségeket. Tulajdonképpen te arra kéred őt hogy törődjön bele hogy nem lesz jó melója, amit lehet nem is szeret, unja, míg te vígan elvagy. Hogy lehetnél el vígan el, ha ő boldogtalan melletted így?

Szóval kompromisszum. :)

2020. máj. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
96%
Ha nem együtt terveztek (már pedig nem) akkor teljesen fölölseges együtt maradnotok. Most még fiatalok vagytok, később egyedül maradni nagyobb szívás. Ahhoz viszont már elég idősek vagytok, hogy elkezdjetek együtt tervezni és erre most van lehetőségetek. Ha egyértelműen nem együtt akarjátok meg megoldani a helyzetet, akkor nincs értelme folytatni.
2020. máj. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Itt nincs kompromisszum, mert nem lehet Sopronban is meg Pesten is lakni egyszerre.

Nem azonos a jövőképetek, nem ugyanazok a hosszú távú terveitek. Ha valaki feladja a terveit a másikért, az egy életen át ezt fogja bánni. Főleg, ha egyszer szétmentek.

Ezt a kapcsolatot ideje elengedni. Így egyikőtök se lesz boldog.

2020. máj. 1. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Tudom, hogy támogatnom kéne és akarom is.

De azt érzem hogy ebben az esetben egyikőnknek teljesen fel kellene adni az álmait :(

2020. máj. 1. 09:59
 6/21 anonim ***** válasza:
94%
Engedd el....
2020. máj. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
33%

Nem könnyű a helyzetetek. A fővárosban hamarább talál valaki jó állást még akkor is, ha a mostani munkaköre nem tetszik, vagy megszűnik. Sejtem, hogy milyen irányú lesz a végzettségetek. Ezzel pedig a Dunántúlom hamarább juttok álláshoz. Neked már kinéz egy jó állás. Kérdés, mennyire lesz megfelelő Neked, ill. Te a munkaadódnak. Be kell még vágódnod (vagy már dolgoztál nekik?). A fiúnak még bizonytalan a fővárosi állása. Ráadásul elég messzire kerültök a szülőktől. Ha gyereketek lesz, jól jönne a közelségük...

Nyugodt hangulatba beszéljétek meg a pro és kontra lehetőségeket. Ha egyikőtök megemeli a hangját, azonnal hallgassatok el! Kezdjétek máskor.

Ffi.

2020. máj. 1. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat nektek is!

Azt elfelejtettem mondani, hogy én vagyok a fiú. Valamint dolgoztam már az adott cégnek és nagyon tetszett.

Arra gondoltam még esetleg, hogy azt mondom jó, költözzön fel és támogatom itthonról; én dolgozok itt egy kicsit, ő megpróbálja ott; és ha nagyon bejön neki akkor újra visszatérünk a dologra.

Addig meg távkapcsolat.

2020. máj. 1. 10:26
 9/21 anonim ***** válasza:
91%

Ez egy elég nehéz dolog. Ha benne van a mehetnék és sikerül is most visszatartanod, nem lesz benne köszönet, mert nem hagytad, hogy a saját álmai után menjen. Téged fog hibáztatni érte. Fiatalok vagytok, mikor tegye, ha nem most?! Szűk neki a város, szeretné kipróbálni magát, ebben valószínűleg más típus, mint te. Engedni kell, hogy menjen, ha pedig te nem akarsz, ami a részedről is érthető, akkor külön kell menni és megnézni, hogy hová vezet.

Mi egy nagyvárosban élünk és bár a lányomat olyan egyetemre vették fel, ami itt is van, mindenáron Budapestre akart menni. Engedtük. Ennek 10 éve, már régen elvégezte az egyetemet, Budapesten dolgozik, oda köti minden. Soha nem jönne haza, ő ott tud kiteljesedni, sokkal több a lehetőség mindenben, ezt szereti. Kényszeríteni senkit nem lehet, hogy akarata ellen tegyen.

2020. máj. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Ennyire ne ragaszkodj már ahhoz, amit sajnos nem lehet megmenteni. Ezek a dolgok hidd el hogy tényleg vízválasztóak egy kapcsolatban, mint hogy ki hol akar élni, vagy ki hány gyereket akar. Ha a felek ezekben nem ugyanazt akarják mindketten, akkor annyi a dolognak.


A távkapcsolat egy szar. A valóságban 100-ból 98-szor nem működik. Kérlek ne áltasd magad. Nálatok még lehet megcsalás is lenne a vége. Őt ott várná a nagy, pezsgő, csillogó pesti élet, te meg még közben támogatnád is itthonról?

2020. máj. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!