Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ebben a kategóriában majd...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ebben a kategóriában majd minden problémára amit kérdésként feltesznek az emberek az a válaszok többsége, hogy akkor keress mást. Miért?

Figyelt kérdés

Miért gondoljátok, hogy ha abban a specifikus dologban ami problémaként megfogalmazódott talál is jobban hozzáillőt a kérdés feltévő nem lesz más majd ami gondot okoz? Akkor is az lesz a válasz, hogy akkor őt is hagyd ott? Igazából mindenkit, aki nem tökéletes.

Miért gondoljátok, hogy létezik olyan ember aki tökéletesen (az igazi) hozzád illik és nincs szükség kompromisszumokra?

Addig "tökéletes" akit választottál amíg szerelmes vagy és idealizálod.

Szerinted egy tévút minden komoly gondnál mást keresni. Azért van ennyi válás mert pontosan így gondolkozik mindenki. Ott a Tinder, van még pont tízezer ember akivel lehetek és szarok nagy ívben a konfliktuskezelésre. Ott az ajtó.


2020. júl. 23. 11:10
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
96%

"Miért gondoljátok, hogy létezik olyan ember aki tökéletesen (az igazi) hozzád illik és nincs szükség kompromisszumokra?" Én például azért, mert ilyen emberrel élek. És nem, 10 év után nincs rózsaszín köd.

Egyébként én itt se láttam azt, hogy apró különbségeknél ezt tanácsolta volna bárki. Olyan kérdéseknél látom, ahol alapvető összeegyeztethetetlenségről és örökös, nem szűnő konfliktusforrásról, túl nagy személyiségbeli vagy jövőképbeli különbségekről van szó. Minek kínlódjon valaki egy ilyen jellegű szarban, amikor ennél egyedül lenni is sokkal, de sokkal jobb?

2020. júl. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
96%
Nem majd minden problémára, hanem a komoly problémákra. És az sem mindegy, hogy 15 éves házasságról van szó, vagy két hónapos "kapcsiról".
2020. júl. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
1#. - es elmondta a véleményem 😁
2020. júl. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
2 Majdnem mindegy. Válást is sokan javasolják. A válaszadók legtöbbször nem mérlegelnek ilyesmit. Probléma van, akkor egyik jobbra másik balra.
2020. júl. 23. 11:21
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

https://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__parka..

Ugye kérdező nekik is azt javasolod, hogy maradjanak együtt, mert megéri egy ilyen kapcsolatért küzdeni?

2020. júl. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
1 Miért gondolod hogy nagyobb dolgokat nem lehet megoldani? Azért mert neked tökéletes a kapcsolatod enélkül is? :)
2020. júl. 23. 11:23
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Mert a legtöbb esetben a felek nem hajlandóak megváltozni vagy kompromisszumot kötni. Ezek amúgy az esetek 1-2%-a, a többi normális pár megoldja a vitákat és nem posztolgat ide hülyeségeket.
2020. júl. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
5 Nem tudom mit gondoljak erről, mert nem írja le miért veszekednek. Mi az alapvető konfliktus csak annyit, hogy minden apróságon összevesznek. Ilyen velem csak akkor volt, ha valami mély megoldatlan gond volt. Ilyen magától nem történik.
2020. júl. 23. 11:26
 9/19 anonim ***** válasza:
91%

Nem a párom az első kapcsolatom. Korábban csak olyan kapcsolatokban voltam, ahol nagyon sok mindenről le kellett mondanom, fel kellett áldoznom a szerelem nevében, mert olyan szinten nem illettünk össze hosszútávon, hogy nem volt az a beszélgetés ami segíthetne. A kommunikáció nem fogja gyökeresen megváltoztatni a másik ember habitusát, jellemét, vágyait, de azért próbálkoztam vele. Tudod mit? Nem érte meg. Nem ér semmit egy olyan szerelem, ami több szenvedést okoz, mint boldogságot, nem ér semmit a kapcsolat, ha folyamatos konfliktus van, ha valamelyik félnek fel kell adnia a személyiségét és az álmait a kapcsolatáért. Utána 5 évig éltem egyedül és megváltás volt. Most viszont már tudom milyen az, amikor csak apró dolgokban kell kompromisszum, amiket kb. szó nélkül elenged az ember, amikor egyfelé tartunk és kompatibilisek egymással a terveink, vágyaink, amikor lehet nyíltan, őszintén kommunikálni, amikor megvan a bizalom. Miért adnám ennél lejjebb? Miért adná ennél bárki lejjebb?

Első voltam.

2020. júl. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

A válaszadók többsége csak olyan esetben javasolja ezt, ahol a probléma nem megoldható, tehát a kérdező vagy elfogadja a helyzetet, vagy lelép. És ez legfőképpen a következő helyzetekben szokott lenni:

-megcsalás

-testi bántalmazás

-lelki bántalmazás

-eltérő célok (egyik akar gyereket a másik nem)

-nagyon eltérő életvitel és az ebből eredő állandó feszültség, féltékenység

-szexuális élet hiánya


Ezeket az eseteket nehéz kommunikációval megoldani. Ráadásul a kérdező sokszor úgy kezdi, hogy próbált beszélni erről többször is, te a társa egyszerűen nem hajlandó vele kommunikálni, párterápiáról hallani sem akar és szerinte nincs baj, a társa hisztizik. Na, hát ezekben az esetekben sokkal inkább érdemes megfontolni, akar-e együtt maradni ilyen emberrel.

2020. júl. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!