Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mindenem otthagytam, az ország másik felére költöztem. Lehet, hogy hibát követtem volna el, vagy pont bennem volna ekkora? Lentebb bővebben írok a problémákról

Figyelt kérdés

Hello. 21 éves vagyok, hölgy.


Van olyan, ami nehézség és velem jár, erről figyelmeztettem.

Az én oldalam: Ő nem szeretné, hogy folyamat csak hisztizzek, csak a gondjaimból álljak ki. Szerintem Ő türelmetlen. Plusz hogy ne menjek a nekem megfelelő segítségnyújtást jelentő dolgomra (pszichológiai beszélgetés, viselkedéstanulás pl.). Meg folyamat mondja, hogy vegyek erőt magamon, kiabál, vitázik, hogy miért vagyok olyan, amilyen, kapjam össze magam, én is tudok változtatni, társaik.

Az Ő szemszöge, hogy ne legyek folyamatosan negatív, ne éljek a múltban, mindenből van kiút, és mindent akarni kell, feleslegesen rágom magam. És mert Neki minden elszántság kérdése, s én nem akarom eléggé csak a változást, mivel makacsan szorítom a gyeplőt olyan rossz dolgokban, melyeket nem engedek el és szrok le, hanem hagyom magam mérgezni. Ezzel tönkretéve a kedvünk, napunk, idegrendszerünk.


Kommentmegelőzésnek:

- párommal beszéltem mindenről (nem nagyon akarja tudomásul venni... Igen, ennek ellenére is felteszem a kérdést), de érdekel külsős emberek véleménye.

- Próbálom párom szemszögét is visszaadni.


8 hónapja vagyunk együtt, 3 hónapja élek nála, ő 22 éves, dolgozik, szakmája és érettségije van, én magam még tanulok, mellette dolgozni próbálok, szintén van érettségim, szakmám, és jogilag megjár nekem jelenleg 70 000 Forint a kiemelt helyzetem miatt (származásom német-orosz,mielőtt ez kérdés lenne..).


Fontos rólam tudni a háttértörténetem, mert számíthat sokat. Párom is tudja.

Szörnyű családi és párkapcsolati múlttal rendelkezem. Volt már kapcsolatom, egy 4 és egy 1 éves, mindkettő csúnyán zajlott (bántalmazás, megcsalás, az elsőhöz család elől menekültem kényszerből, másodikhoz már a család és az akkorra már volt párom elől). Gyerekkori traumáim sorra voltak szintén bántalmazás okán (lelki, testi, szexuális) 16 éves koromig, amíg el nem kerültem otthonról és álltam a saját lábamra, menni dolgozni, illetve kaptam segítséget. Múltamról még annyit, hogy a gondkezelést 16 éves koromig alkohollal és tudatmódosítókkal oldottam meg, amiktől szabad vagyok négy éve!!!! Barátaim nem nagyon lettek a rengeteg költözés (édesanyám) miatt.

A párom családi háttere rendes, szülei nem váltak el, boldogok; az enyémek igen, csúnya volt, édesanyám/édesapám sem nevelt rendesen,otthagytak, édesanyám vitt pillangóként a kuncsaftjaihoz lakni, magamra voltam utalva mindig, nagyszüleim lemondtak rólam anyai ágon, apai ágon támogattak csak

16 éves koromtól, mikor el tudtam hozzájuk jutni.


Azalatt a négy év alatt rájöttem, milyen akkori normáim voltak, melyek számomra voltak a normálisak, tehát a talán Ti (=standard érték) szerint abnormál. Ami másnak normális volt, az nekem idegen, ami másnak abnormális, nekem az tette ki a mindennapjaim.

Sokáig élt bennem a kialakult kép a családról, meg mindenről úgy általában. Mamáék ezt segítették belőlem kiirtani valamelyest és átformálni, kaptam orvosi segítséget is, a normális életvitelt, a szeretetet, az értékrendeket, miknek hogy kellett volna zajlódnia csak ott tapasztaltam meg .


A gond: Bárki kialakít ezek után olvasva véleményt, pláne, hogy zűrös a múltam és gonddal járhatok csak... igen.. főleg, hogy nem vagyok úgymond “egész”, hanem törött. de én ezt nem kértem, hogy azok történjenek velem, amik, és ezen szeretnék változtatni, hogy képes legyek magam is Ti közétek beilleszkedni, normális életet lehessek képes kialakítani, akárcsak Ti.

Ezeket a célokat párom is tudja, de vannak olyan alapvető normák, amik benne megvannak, nálam meg nem, és hosszú utam van vissza, de igyekszem rettentően, és bocsánat de krvára nehéz... a gondok pl:

-betegesen félelmet tud kihozni egy vita is nálam, menekülni akarok, hagyni az egész kapcsolatot, mert nem tudom elviselni akkor aktuálisan az ingerhatást/nem tudom kezelni rendesen még a vitahelyzetet, mert tanulnom kell

-sokszor vagyok dühös a múlt miatt, érzem, nem tudok lezárni néhány dolgokat még, és ez frusztrál, de sajnos nem tudom hogyan kezelni, lehet erre ki kéne alakítsak valamit, de nem megy, és baromira tanácstalan vagyok és ez gondot szül.

-képes vagyok kis dolgon is oltárian bepánikolni és parázni, pl a sajtot ha rossz helyre teszem a hűtőbe (tegnapi), képes vagyok sírni, hogy csak nehogy le legyek bszva vagy legyen balhé belőle és sírok emiatt... de ösztönösen.

-nem mondok el szinte semmit sem, gondolkozom, hogy ne mondjak olyan dolgot, ami rossz lehet, parázom, hátha le leszek érte cseszerintve, mindent 60x átrágok

-nem tudok bízni és ez észevehető akkor, amikor félek Tőle ok nélkül és rosszat feltételezek Róla gondolatban, de nem akarok és ez felemészti őt is, ha csak lát sírni is a gondolatok miatt

-rengeteg aggodalmam merül fel, hogy bántani fog. Vagy vagyok dühös Vele, ha csak valamit kritikaként mond, én meg egyből harci ösztönre váltok és védekezni akarok, letorkolom, elmegyek előle, kerülöm, mert azt érzem, bántani akar és nekem védekeznem kell, akármi is van

-még annyi, hogy vannak helyzetek, amikor rettentően előjön a sírásom, amikor csak rengeteg ölelésre lenne szükségem és szeretetre, mert amikor ezt megtapasztaltam életemben először nem olyan rég pár éve, furcsa volt, és ez annyira hihetetlen jó érzés és fájó kvára, hogy ebbe nem lehetett részem és egyszerűen csak kell az a szeretetpótlás, amit régen nem kaptam meg



#párkapcsolat #költözés #múlt #Múltbéli problémák
2020. aug. 5. 23:53
A kérdező szavazást indított:
Hiba volt a költözés, nem megfelelő a partner
Nem volt hiba a költözés, a másik csak jót akar
Nem kellene párkapcsolat ilyen lelki állapotban
Hibás a kérdező, nem tesz meg eleget, kifogásol (..)
Nem hibás a kérdező, több türelem kell és kitartás felé (..)
Nincs türelmem elolvasni. Nem alkotok véleményt.
21 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
Ejha. Ez igy éjszaka sok(k) nekem. De qhrvára gyanús. Ezt az irományt állítása szerint zilált lelkiállapotú, és múltú fiatal nő írta... A szavazás korrekt, osszeszedett kérdései nem erre utalnak. Ha van is gond, türelem, idő, neked és a párodnak. Minden rendben lesz, összecsiszolódtok. Nem lesz gond.
2020. aug. 6. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Reflektálni szeretnék


Igen, a kérdés az enyém, maximálisan, a szavazás jó páromé. Azaz a szavazás nem az én munkám, az Övé és a rizsámból is szerintem levehető, melyikőnk az összeszedettebb. Beszéltem vele időközben a kérdésről és persze kíváncsi, hogy melyikőnknek lesz igaza, ha már mindenből büszkeségi kérdést kell csinálni így a nap végére...

2020. aug. 6. 00:24
 3/13 anonim ***** válasza:
54%

Rossz családi környezetből elköltözni jó döntés. Tanulj, szerezz jó végzettséget, legyen jól fizető szakmád, aztán lesz sok lehetőség.

Az irományból lejön, hogy tipikus tini problémáid vannak. Azt hiszed, hogy a világ ellened, téged senki nem ért meg, bolhából elefántot csinálsz, stb. Ezek majd idővel megváltoznak, most elég, ha visszaveszel és minden vita előtt elszámolsz 10-ig, hogy átgondold van-e értelme az ingerületeknek.

2020. aug. 6. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Érte lehet rossz döntés volt, de alapjáraton egy nagy kihívás, amiből rengeteget tudsz tanulni és fejlődni, és ami sokat segíthet a későbbiekben.


A párod reakciójaiból és amiket neked mond, úgy tűnik hogy nem érti milyen súlyos problémákkal küzdesz. Kell akarat is nyilván, de nem érti vagy tudja felfogni hogy ezeknek milyen pszichológiai mélységei vannak és a traumáidnak milyen következményei.


Valóban vannak hisztijeid, de ezek a mentális gondjaiddal vannak összefüggésben, amit "aláírt" amikor összejött veled. Az meg hogy a kezelésekről leakar beszélni és ordibál veled, hogy milyen vagy, még komolyabban jelzi hogy nagyon nincs rendben a helyzet.


Talán azt tudnám tanácsolni először, hogy próbáld edukálni, mentális problémákkal/személyiségzavarokkal kapcsolatos írásokat, könyveket, filmeket, sorozatokat nézettetni, olvastattatni vele. Nem tudom pontosan mi a te diagnózisod, de arról is külön anyagokat adni neki.


A jobb verzió tehát ha nincsen meg hozzá a tájékozottsága és műveltsége, nincs otthon a témában, mert azt lehet fejleszteni. A rosszabb verzió ha az intelligenciája ezen a szinten rekedt és nem is fogadja el amilyen vagy, ebben az esetben nem sok értelme van az egésznek. Egy traumákkal küzdő személyhez végtelenül türelmes ember "kell", és számolnia azzal hogy minden támogatása ellenére nagy eséllyel pokol lesz az élete. Van aki belemegy ebbe, a legtöbben érthetően nem, de ha már egyszer igent mondott, akkor viselkedjen is annak megfelelően, vagy ha nem tetszik amiben van, akkor ne te legyél a hülye, hanem lépjen ki belőle.

2020. aug. 6. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

#3 no offense. A tinédzser kategória az nem ez. Akkor oda tettem volna ki és nem ide

. Ergo mindenkinek meglehet a maga véleménye, én nem szítok vitát, de szerintem ez picivel a tini gondon túl megy néhol, habár lehet, hogy elnövök majd ezt-azt, ami felől nincs kétségem


#4 Privátban a diagnózisomról írok majd; ha szeretnél, a többire meg tömör, de annál is nagyobb súlyú nekem; köszönöm szépen

2020. aug. 6. 00:41
 6/13 A kérdező kommentje:
Én csak Őt sajnálom, hogy ennek dedikálta magát.. nem akarom pokollá tenni az életét, mert mindennél jobban szeretem és rettentően igyekszem mindezek ellenére tenni azért, hogy meg tudjam ütni a normális szintet, mert én ez ellen baromira küzdök magamon belül, mert szörnyen pokoli és én nem akarom ezt
2020. aug. 6. 00:44
 7/13 anonim ***** válasza:
80%

Ami hirtelen eszembejut így éjjel...


A párodnak sokkal de sokkal türelmesebbnek kellene lennie veled.

Neked pedig a lehetőségeidhez képest annyit menni szakemberhez amennyit csak tudsz! Egy biztos hogy egymagad nem fogod tudni összerakni a dolgokat.

Hiába mondja a párod hogy ne legyél negatív , meg ne élj a múltban... Ezek akkora sebek amit ő még csak elképzelni sem tud, és mi válaszolók sem!

Maga a költözés szerintem nem rossz dolog, önállóbb leszel , megtapasztalsz több dolgot, és ez jó.


"ne menjek a nekem megfelelő segítségnyújtást jelentő dolgomra (pszichológiai beszélgetés, viselkedéstanulás pl.)"


Ezt olvasva hirtelen indulatból kevernék le egy olyan nyakast a párodnak, hogy a fal adná a másikat neki!

Ez a legfontosabb jelenleg NEKED, hogy a megfelelő segítséget kapd! Minden más ennél hátrébb való, beleértve a párodat is.

Nem az ő élete van elcsesződve , hanem a tiéd. Ezen neked dolgoznod kell hogy rendben legyen később minden veled. És ez nem 1-2 hónap lesz...

Ha a párod hátráltat ebben , állj ki magadért, vagy hagyd ott!

Legfontosabb most hogy magaddal foglalkozz!

2020. aug. 6. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy nincsenek meg a normális párkapcsolati, konfliktus kezelési, szülői mintáid.

Ezek helyett inkább egy rakás traumát kaptál gyerekkorodra. Ezen változtatni neked egymagadnak sem lehetetlen feladat.

A környezetünk is meghatároz minket amiben felnövünk. Nem lehet a levegőben várat építeni, alá kell azt támasztani és ez a támasztéka a személyiségünknek a családi környezet. Erre az alapra rakjuk rá gyerekkorunktól kezdve a kis építő kockáinkat és rakjuk össze belőle magunkat.

Neked viszont nem csak a váradat kell újjá építened, de új alapot is kell ehhez találnod.

Ennek van előnye és hátránya is. A hátránya, hogy előről kell kezdened a munkát és meg kell dolgoznod olyasmiért amit más készen kap meg otthon.

Az előnye viszont, hogy nem kell semmilyen megkötést tenned. Olyanná válsz amilyenné csak szeretnél, nem fognak korlátozni ebben rossz minták.

Én azt javaslom hogy kezdj el olvasni önfejlesztő könyveket.

Csernus Imre - A nő

Vekerdy Tamás - Érzelmi biztonság

Popper Péter - Belső utakon

Müller Péter - Szeretetkönyv

Ez csak pár ajánlás. Kezdj el építkezni nemes anyagból és az aminek immár te magad találsz alapot és te magad építesz fel százszor erősebb lesz mint amit kaptál.

2020. aug. 6. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Semmiféleképpen se hagyd abba a pszichológushoz járást senki miatt, csak akkor, ha úgy érzed, innentől kezdve önerőből is boldogulsz.


Szerintem a pasidnak fogalma sincs arról, min mentél eddig keresztül és bagatellizál ezerrel. Megsúgom: apámat 30-31 koráig kísérte a nagyanyám fogorvoshoz, mert fosott. Na, szerinted hogy foshat a pszichológustól a legtöbb pasi-tisztelet a kivételnek-?


Ha valaki azt mondja, hagyjam a pszichológust, én ott elgondolkoznék, nem kicsit... Nekem is volt ilyen exem, aki így nekem vágta, hogy a faxért járok oda, fölösleges-nem is lett holtomiglan-holtodiglan a dolog,most mondom...-

2020. aug. 6. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Elsore tedd rendbe magad akar orvosi segedlettel

Majd utana parkapcsolat


Egy parkapcsolat nem fog rendbe tenni hiaba turelmes a partner az elejen. Egy egeszseges ember nem akar lelki serultet. Nem lesz turelme hozza megha az elejen van is.


Szoval szakits es jar orvoshoz terapiara egyebre ha rendbe jottel akkor keress part magadnak.


Igy most azenvedes neked es neki is, ujabb rossz kapcsolat

2020. aug. 6. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!