Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit gondoltok arról a pasiról,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok arról a pasiról, aki olyat mond a barátnőjének, hogy neki sokkal több dolga van? 🙁

Figyelt kérdés

Úgy jött ez a megszólás, hogy sérelmeztem, hogy nem beszélünk egész nap semmit, és emellett még 5 percre se tud felhívni, pedig nem kérnék olyan sokat. Elnézést kéne kérnem, hogy nekem ő hiányzik, ha nem vagyunk együtt, és szeretnék legalább pár szót váltani vele? Egy héten a hétvégét töltjük együtt, ezen kívül ha nincs velem, szinte 0 kommunikáció van, mert hogy ő dolgozik (én egyetemista vagyok). Próbálom én is elfoglalni magamat, de azért 0-24ben nem tudom, és vannak nekem is (érzelmileg) nehéz napjaim.


Most azt mondja nekem, hogy "el sem tudom képzelni, mennyi dolga van, és ő egy délután alatt annyi mindent csinál, mint én egy hét alatt sem" majd hozzáteszi, hogy ezt nem azért mondja, hogy megbántson. De akkor miért? Rohadt magas lóról beszél, teljesen ledegradál (szerinte nem, ő csak azért mondja, hogy értsem, nem mindig ér rá). Na most ehhez hozzátartozik, hogy nekem csak azért nincs több dolgom, mint amennyi (suliba járok, éjfélig tanulok és beadandót írok), mert a jelenlegi helyzetben csak péntek - szombat - vasárnapra hirdetnek munkát, én pedig nem jelentkezem, mert akkor azt a 2 napot is elveszem tőlünk. De lassan arra jutok, hogy sz*rok bele, és a hétvége meg miattam nem lesz jó, akkor én leszek az elfoglalt. Egyébként egyáltalán nem vagyok lusta, rengeteg ambícióm van, csak a koronavirus elvette minden addigi lehetőségemet, míg ő vállalkozó, tehát neki továbbra is van munkája dögivel.


Nem érzem fairnek (sőt egyenesen bunkónak tartom), hogy ezzel reagál. Mit gondoltok erről? Félreismertem, és ez már csak rosszabb lesz? Volt már dolgotok ilyen pasival?

23/N



2020. szept. 23. 18:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
65%

Azért mondja ezt, mert sokkal több dolga van, és nem ér rá mindig pont akkor cseverészni, amikor te unatkozol.

Nem tudom, hogy a korkülönbség mekkora, de teljesen más életszakaszban vagytok. Ezért nem értitek egymás gondjait.

2020. szept. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
#1 te is teljesen félreértettél. Azért mondja ezt, mert 24 órából nem ér rá 5 percet cseverészni velem? A barátnőjével? A párjával? Szerinted ilyen egy párkapcsolat? Szerinted erre vágynak a nők? A figyelem teljes hiányára, csak mert neki "olyan sok dolga van"? Egyébként mindketten ugyanannyi idősek vagyunk. És bocsánat, azt elfelejtettem, hogy ezen a héten például arra ráért, hogy egy egész délutánt és estét a haverjaival töltsön, amivel nem lenne gond, csak így egy kicsit képmutatónak is gondolom a kijelentést.
2020. szept. 23. 19:03
 3/14 anonim ***** válasza:
84%
Nem szeret téged. Mindenkinek arra van ideje, amire akarja, neki rád nincs.
2020. szept. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
62%

Nálunk is ez volt a helyzet.

A barátom 25 éves és egy cégnél dolgozik,mellette vállalkozik.

Mindig ugyanezeket mondta.

Én egészen júliusig csak az egyetemmel voltam elfoglalva,a tanulás és suli mellett azért volt bőven szabadidőm.

Ugyanezek a “hisztik” mentek nálunk is. Csak hétvégi tali,azon kívül még visszaírni sem tudott mindig. Hisztiztem összevissza.

Aztán most július óta egyetem mellett gyakornok vagyok egy cégben ahol elég komoly dolgokat bíztak rám. Konkrétan levegőt venni nincs időm,és ezt komolyan mondom.

Most már teljesen megértem,nem hisztizek. Napi 1x beszélünk telón,hétvégi tali, és teljesen elég nekem is,nem is lenne időm többre.

Próbáld meg lefoglalni megad,munkát keresni.

22L

2020. szept. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
19%
Egyetemista létedre összejössz egy vállalkozóval, akkor mit csodálkozol? A pénzéhes, eltartatott létnek ára van, te liba.
2020. szept. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
#4 köszönöm, hogy leírtad a saját tapasztalatodat! Folyamatosan keresek munkát egyébként, vagy 10 helyre jelentkeztem, ami nem hétvégi. De nagyon nehéz. Nem jeleznek vissza. Hétvégi munkám lehetne. Akkor szerinted inkább vállaljam el, csak azért, hogy én is elfoglalt legyek, de így kettőnkre meg kb semmi idő ne maradjon?
2020. szept. 23. 19:11
 7/14 anonim ***** válasza:
69%

Nem voltunk ott, nem tudjuk pontosan hogyan történt, te pedig a saját szemüvegeden látod a dolgokat.


Én tudom, hogy a páromnak több dolga van, én 6 órában dolgozom és mellette levelezőn tanulok, ő átlag 12-ben és mellette tanít is.

Mi ezt megbeszéltük. Heti 1x találkozunk, mert vagy ő vagy én nem érünk rá, viszont azt maximálisan egymásra fordítjuk. Kb 2 naponta 5-10 percet telefonálunk, messenger kb semmi, egyszerűen nem érünk úgy rá pötyögni. Leginkább praktikus dolgokat írunk, vagy leírjuk, hogy milyen volt a napunk és a másik x óra múlva válaszol, nem csinálunk belőle ügyet.


Nekem pl ma szabad a délutánom, neki meg hnap lesz az, de akkor meg nekem nem. Ez nem azt jelenti, hogy nem szeretjük egymást. Egyszerűen ilyen élethelyzetben vagyunk (és még a kapcsolat legelején). De tudom, ha felhívnám, hogy valami baj van, akkor tuti megpróbálná megoldani, számíthatok rá, megvan a kapocs köztünk.


Az, hogy az egyikünknek kevesebb a dolga, szerintem egyáltalán nem degradáló. Ez egy objektív állapot. Lehet, hogy majd ez változni fog. Egy kapcsolat bármennyire is szeretnénk, nem pont 50-50 minden téren. Van, amiből az egyik rak bele 80-t, a másik 20-t, és vannak olyan területek, ami pedig fordítva van. Ha ezt el tudjátok fogadni, és tisztelni nemcsak egymásban, hanem a kapcsolatotokban, akkor van mire építkezni.


Kitartást és lásd meg a szépet. Beszéljétek meg és jussatok közös nevezőre. Ha a megbeszélés közben arra jöttök rá, hogy nincs megoldás, akkor pedig el kell engedni egymást. Ez sem ördögtől való dolog. De mielőtt a szakításon gondolkodsz, először magadban gondold át, mit hogyan éltél meg, próbáld a másik helyzetébe érezni picit magad. Majd adj esélyt a megbeszélésre. Hajrá

2020. szept. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
#5 😂 ne itt éld meg a nők felé érzett frusztrációidat. Miért érnék kevesebbet egy fiatal vállalkozónál? Ráadásul egyáltalán nincs tele pénzzel, nekem jelenleg több spórolt pénzem van, csak ő most dolgozik rengeteget (én évekkel ezelőtt tettem), hogy egyről a kettőre jusson. Ja és slusszpoén: fogalmam sem volt az anyagi vagy vállalkozói helyzetéről, amikor beleszerettem. De nem is értem, hogy miért magyarázkodom.
2020. szept. 23. 19:16
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Oké. Akkor írd azt, hogy te vagy az utolsó a sorban, csak akkor keres, ha akar valamit.

Ebben az esetben az a kérdés, hogy miért vagy olyannal, akinek te nem vagy fontos?

2020. szept. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne görcsölj rá a témára. Majd lesz munkád, ha úgy alakul, ez a covid most mindenki számára nehéz, sokakból kihoz ezt-azt. Van akinek jóval több a munkája most, van aki meg ha megszakad se talál.
2020. szept. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!