Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az baj, ha irigy vagyok a saját páromra?

Figyelt kérdés

Sajnos, különböző okokból kifolyólag gyerekként és fiatal felnőttként nem volt olyan életem, amilyet szerettem volna. Ezekből az időszakokból negyede annyi élmény sem ért, mint ami a páromnak jutott. Gyakran elfog az irigység, amikor a múltjáról beszél és zavar, hogy nekem nincsenek hasonló sztorijaim.

Bár én vagyok az idősebb, ráadásul a férfi, mégis szinte "felnézek" rá, sok területen sokkal jobbnak és tapasztaltabbnak látom magamnál. Én, ha tényszerűen nézzük, csak karrierben tudok nála többet felmutatni, de azt is csak azért, mert van pár év előnyöm. Kevésnek érzem magam ehhez a nőhöz, a kis buta mégis engem választott.

Férfiként ez bántja az egómat, irigykedek rá szépen csendben, de próbálom nem kimutatni.


Mit tudok tenni? Beszélni nem fogok vele erről, még magam előtt is szégyellem az érzéseimet, különben is mit mondana? Hatással lehet ez a kapcsolatunkra, vagy fel tudom majd szépen csendben dolgozni magamban, csak idő kérdése?



2020. okt. 5. 07:29
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Csak egészséges szintig jó a versengés egy kapcsolatban. Ha házasok vagytok vagy családot terveztek akkor másodlagos, hogy ti egyenként mit tudtok felmutatni az számít együtt mit tudtok.
2020. okt. 5. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
Attól függ. Ha egyre gyengül benned az irigység érzése, akkor működni fog a kapcsolat. De ha X év együttlét után is ugyanolyan élesen irigykedsz arra, hogy ő Párizsban a szüleivel az Eiffel-toronyba mászott fel, amikor te a Havanna utcai panelban tévézgettél egész nyáron, akkor erre rá fog menni a kapcsolat.
2020. okt. 5. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%
Nem túl egészséges ez. Felőrölheti a lelkedet. Hosszú közös út van előttetek, lesz majd több közös együtt töltött emléketek. Ne irigykedj a múltjáért, inkább táplálkozz és töltődj te is azokból az élményekből.
2020. okt. 5. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%
Ha bent akarsz marasni a kapcsolatban, akkor kezd el pszichológushoz járni.
2020. okt. 5. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem.
2020. okt. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Jó volt olvasni soraidat, bár tudom neked nem jó ez az érzés. De az, hogy idáig eljutottál, felismerted, és tudod, hogy gond lehet kettőtök kapcsolatában az első nagy lépés, amit megtettél. Nagyfokú érzelmi fejlettségre utal. Ezzel a lépéssel a megoldás is a kezedben van. Mert, rájossz, h nem tehetsz róla, h ezt érzed, ez természetes érzés. Továbbiakban arra us rájossz, h nem tehetsz róla, h neked milyen gyermekkor, családi háttér jutott, mint ahogy a párod sem tehet róla. Ő téged választott, lehet pont azért, h általa a jelenben és majd a jövőben átelhess te is olyan dolgokat, amit a múltban nem kaphattál meg. Ő egy ajándék neked, kárpótlás a multert. Ne irigykedj rá, mert általa leszel teljes.
2020. okt. 5. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Annyit még hozzáfűznék, hogy ez csak részben a családom hibája. 18-20 éves kor felett, de igazából már előtte is az ember maga alakítja az életét, én mégsem tettem a változásért éveken keresztül. Tehát az is benne van a dologban, hogy mindez az irigységen túl a saját múltbeli hiányosságaimra és hibáimra is emlékeztet és önmarcangolásra késztet. Járok egyébként pszichológushoz, dolgozom az ügyön, kifelé igyekszek minél kevesebbet mutatni, de nem értem hogy lehetek irigy valakire, akit szeretek.
2020. okt. 5. 09:33
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Illetve még azt is hozzátenném, h te sem véletlen választottad őt. A vonzalom tudatos ill. tudatalatti erzesekbol tevődik össze. Most az irigység érzése, amire rajottel, ami megmutatta magát a felszínen, tulajdonképpen a tudattalan vonzalmad. Ami megvan benne ill. amit atelhetett tetszik neked, és tudod (szintén nem tudatosan), h általa megismerheted, megkaphatod, amit idáig nem.
2020. okt. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Egyébként csak rá vagy irigy, vagy van olyan másik személy a környezetedben, aki kiváltotta belőled ugyanezt?
2020. okt. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Előfordul másnál is, ha olyan a helyzet, de nyilván ott könnyebben túlteszem magam rajta.
2020. okt. 5. 12:27

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!