Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért gondolja sok nő, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért gondolja sok nő, hogy az utalással jó úton jár?

Figyelt kérdés

Az oldalon is és a valóságban is gyakran tapasztalom, hogy nem beszélnek egyenesen, hanem csak utalnak valamire.


Őszintén mondom, komolytalannak vélem az olyan nőket, akik nem mernek beszélni a vágyaikról vagy éppen arról, hogy mit szeretnének.


Bizalom!

Ha már együtt vagyunk, akkor az a legkevesebb, hogy merje elmondani mit szeretne. Nem fogom lenézni vagy kinevetni érte, maximum nem egyeznek a vágyaink.


Komolyan, sosem értettem ezt az óvodás hozzáállást. Miért csinálják ezt? Valami magyarázat?



2020. okt. 10. 10:39
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
77%
Én pl. mindig mondom pasimnak, amikor egy jóféle szopatásra vágyom. Nem utalok. Mondom, vagy csinálom.
2020. okt. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
87%
Egy pillanatra azt hittem pénzt utalnak. :(
2020. okt. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
84%

Ezt én is megfigyeltem már. Pl ha a nő akar valamit, akkor nem kimondja, hanem utal rá. Pl nem azt mondja, hogy "Pisilnem kell, álljunk meg itt." hanem azt mondja "Neked nem kell pisilni?" - És ebből találja ki a férfi, hogy a nőnek pisilni kell.


Ugyanez a kajálásnál is. "Te nem vagy éhes?" -kérdezi a nő miközben sétálunk a városban. Na ez egy kód arra, hogy "Éhes vagyok, együnk valamit." De valamiért az Istennek nem mondaná egyértelműen. Szinte minden nő ezt csinálja. Kicsit vicces, kicsit bosszantó, kicsit munkaigényes, hogy mindig fejtegetni kell a kódokat, hogy mi mit jelent, mert nem annyira beszélnek egyenesen.

2020. okt. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
91%
3 Mondjuk ezek a példák elég egyértelműek, csak megfelelő pragmatikai készség kell az értelmezésükhöz.
2020. okt. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

4 hagyjuk már.

Csak néven kellene nevezni a gyereket és kész. Mondom, ne legyen már 20 évesen óvoda..

2020. okt. 10. 11:00
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Most hirtelen ezek jutottak eszembe, de vannak ennél durvábbak is. Egyetemen volt ilyen kurzusom is a kommunikációról, ahol tanultuk hogy a férfiak frontálisan kommunikálnak, a nők pedig sokkal inkább használják a másodlagos kommunikációs csatornákat is. Vagy erről elég sokat lehet olvasni a neten is cikkeket, hogy a férfiak és a nők máshogy kommunikálnak. Nem minden férfinak van meg a pragmatikai készsége ehhez, vagy a különböző bonyolultságú női üzenetek mindegyikének dekódolásához.
2020. okt. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
41%
A "nem nagy a seggem?" Mit jelent? Pont azt? 😃
2020. okt. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
68%

5 Ez pont mind olyan példa, ahol néven van nevezve.

Ha megkérdezem tőled, hogy tudsz-adni egy zsepit, akkor te azt válaszolod, hogy, igen képes vagyok rá és nem adsz zsebkendőt?

Vagy ha van, akkor ideadod egyből, ha nincs, akkor meg jelzed, hogy nincs?


Nem akarok általánosítani, de ez az egyenes beszéd is csak akkor tetszik a legtöbb férfinak, ha olyan kérés hangzik el, ami nekik tetszik.Ha arról van szó, hogy vegye ki a részét a házimunkából, vagy hasogasson fát, ássa fel a kertet, akkor az egyenes kérés egyből "utasítás" lesz a szemükben. Ilyenkor jönnek azzal, hogy miért nem "női praktikákkal" veszi rá őket a nő arra, amit szeretnének. Számtalan férfitől hallottam már ilyet, a gyakori is tele van ilyen kérdéssel. Megkéri szépen a feleség a férjet, hogy csináljon meg xy dolgot, egyből megy a nyavajgás, hogy neki "parancsolgatnak".

2020. okt. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Szóval azt mondod, akarsz általánosítani. Ez most azt jelenti, hogy általánosítani szeretnél?


A probléma nem a kérés, hanem a figyelmetlenség. Az emberek képesek beosztani a saját idejüket, nem. kell helyettük megtervezni a feladatokat.


Másik, hogy ezek végletek, most azt mondtad, hogy két opció van:

vagy utal

vagy utasít


kérdem én, miért nem lehet azt mondani,

Szeretnélek megkerni, hogy ásd fel a kertet.


Kész pont. Nem kell ide utalás, sem parancs, csak kérni kell, ja esetleg az a baj, hogy nehezére esik kérni valamit? Úgy már mindjárt más..

2020. okt. 10. 11:56
 10/23 anonim ***** válasza:
94%

9 Nem, azt írtam NEM általánosítok. Tehát elismerem, hogy létezik kivétel, de az gyakori jelenség amit írok.


Egy szóval nem írtam, hogy két véglet létezik, ezt szándékosan kiforgattad. Azt írtam, hogy ha SZÉPEN MEGKÉRNEK valamire egy férfit AMIHEZ NINCS KEDVE, akkor Ő azt UTASÍTÁSNAK ÉRTELMEZI. Holott SZÉPEN MEGKÉRTÉK, nem utaltak, nem utasították.


Remélem így már nem forgatsz ki semmit.:)

2020. okt. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!