Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek, ha egyre jobban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, ha egyre jobban zavar, hogy nem vállal fel a párom a családja előtt?

Figyelt kérdés

Itt az elején tisztáznám, hogy mindketten férfiak vagyunk, így nyilván ebben gyökerezik a probléma. De már 5 éve együtt vagyunk, együtt is élünk. Az én szüleim a páromként ismerik szinte a kapcsolatunk eleje óta. Az a duma, hogy az ő szülei nem elfogadóak. Nekem ez csak kifogás, egyszerűen nem akar semmiféle konfliktust felvállalni a szüleivel. Pedig nem ilyen gyűlölködő, habzószájú prolik a szülei, egyáltalán nem, hanem normális, értelmiségi, diplomás emberek. Annyit szokott erre mondani, hogy az apja elég konzervatív, meg hallotta már párszor, hogy enyhén szólva negatívan nyilatkozik a "bu_zikról".

Én ezt persze megértem, egy pontig. Nem napi szintű probléma ez, mert elég messze lakunk a szüleitől, de pl ünnepeknél elég rossz. Pl karácsonykor még sose voltunk együtt, ő természetesen megy haza a szüleihez, így ha nem akarok egyedül lenni, akkor én is megyek haza az enyémekhez, aztán legközelebb új évkor találkozunk. Vagy pl húsvétkor náluk szokás családostul wellnessezni, mennek szülők, nagyszülők, párom húga, ráadásul a húgának a pasiját is viszik. Én meg addig üljek otthon és foglaljam el magam.

Az a baj, hogy egyre jobban kezdenek zavarni ezek a dolgok. Szakítani semmiképp nem akarok, mert más gond igazából nincs köztünk. Ilyen hülye játszmázásokba meg ultimátumokba sem akarok belemenni, de úgy érzem ha csak simán beszélni akarok vele erről akkor valahogy mindig lekoptat.


2020. okt. 16. 18:07
 1/5 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem ne eroszakold ra az elobujast, mert ha rosszul sul el, akkor egyfolytaban azt fogod hallgatni, hogy miattad nincs mar joban a szuleivel!

A szexualitas egy olyan dolog, ami maganugy! Ha o ugy erzi, hogy nem kell elmondania, akkor hagyd!

2020. okt. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%
Hány évesek vagytok? 5 év után ez az érthetetlen kategória, folytogató lesz ez élete végéig..
2020. okt. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
79%
Én lány vagyok, de, a családban hasonló a szitu. Én azt mondom, ha szeretiket egymást, akkor nem oly mindegy?! Csak mert az én családom sem elfogadó, egy cseppet sem. Miért akarsz ezzel rosszat a párodnak? Minek legyen veszekedés emiatt? Jobb a békesség. Örüljetek neki, hogy a te családod nyitott. Sajnos sokan nem azok, de őket sem lehet emiatt hibáztatni.
2020. okt. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
68%
Te a barátja vagy, akivel csúnyán mondva, de bármikor meg lehet szakítani a kapcsolatot és élhetitek tovább az életeteket, mintha mi sem történt volna. A szülő-gyerek kapcsolat teljesen más minőségű, és nem mindenki számíthat a szülei megértésére. Ezzel együtt a véleményük mégis számít.
2020. okt. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal nehezebb a teher az ő vállán, mint a tiéden. Te "szabadon" élsz, ő nem meri megengedni magának. Nem tudod felmérni, hogy ez mennyire kifogás, mivel teljesen más háttérrel indulsz.
2020. okt. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!