Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek? Úgy érzem, a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek? Úgy érzem, a párom hatalmas terhet helyez rám és kezd túl sok lenni az egész!

Figyelt kérdés
25 éves vagyok, a barátom 27. Egy éve vagyunk együtt. A probléma, hogy se a családjával (eléggé elhanyagolt gyerek volt), se a haverjaival, munkatársaival nincs szoros kapcsolata. Az ideje nagy részét velem akarja tölteni, azt érzem, hogy csak én vagyok fix pont az életében (sajnos munkahelyi gondok is vannak és diagnosztizáltak nála egy szerencsére "csak" jóindulatú daganatot. mivel én vagyok az egyetlen támasza, így ezeket csak velem tudja megbeszélni, ami néha már nagyon kimerítő lelkileg) Mindezek mellett él a fejében az emberekről egy kép, hogy vannak a primitív, tengődő emberek és az értelmesek, rendesek, jólelkűek, visszafogottak. Engem mindig felmagasztal a második kategóriába (emiatt állandóan szorongok, mert senki sem tökéletes), így ha minimálisan is megsértem a kritériumokat, már húzza a száját, hogy lealacsonyítom magam. Mondok egy példát: szerinte elég 1-2 órát estefelé beülni valahova. (Iszonyúan félt is ráadásul) Nemrég volt ebből vitánk, mert én szerettem volna többet maradni, beszélgetni, jól érezni magam, ő teljesen kiakadt, hogy ez nem az én színvonalam, ilyenkor már csak lerészegednek az emberek (hozzáteszem, sosem fordult elő ilyen, csak barátnőkkel dumálok pár órát maximum 2-3 pohár mellett). Vagy nemrég kifestettem a körmöm élénkebb színre, szerinte az se illik hozzám, az is csak a buta lányokhoz illik. Ez, hogy kb. csak én vagyok neki az életében (csak velem tud programokat szervezni és minden bánatát velem tudja megbeszélni, szerintem ez se okés dolog, hogy korabeli srácokkal nincs jóban) és ez a szigorú gondolkodásmód teljesen megmérgezi a kapcsolatunkat. Hogyan tudnék beszélni vele, hogy enyhítsen ezeken vagy nyisson mások felé (amíg én barátnőkkel vagyok ő is mehetne haverokkal valamerre), mi a megoldás szerintetek?

2020. okt. 21. 18:31
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt így ahogy leírtad, odaadnám neki, hogy kezdjen magával valamit. Tényleg nem normális, hogy rajtad kívül mindenkit leépített, mert valóban túl nagy a teher így rajtad és megfulladsz.
2020. okt. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Azzal védekezik, hogy a régi haverok is túl buták vagy már nem találja meg velük a közös hangot, mert neki nem elég komolyak (buliznak vagy sokat hülyülnek, azt se szereti). De igazából nem tudom, lehet csak eltúlozza és neki vannak túl magas igényei. Néha az én barátnőimet is leszólogatja, hogy szerinte nem elég okosak hozzám vagy túl sokat járnak el esténként és isznak, cigiznek, túl sokat sminkelnek, túl ízléstelenül öltözködnek stb. Megmondtam neki, hogy ne bántsa őket, de kitart a véleménye mellett (azt akarja sugallni, hogy nincsenek rám jó hatással). Szerintem attól nem lesz valaki rossz ember, mert éppen kettőig bulizik valahol vagy egy kivágottabb felső van rajta vagy rúzsozza magát. Ez mindenkinek a saját döntése én meg nem vagyok 16 éves naiv kislány hogy belerángassanak bármibe, amit nem akarok.


Ez az arrogancia jöhet abból, hogy nem érezte magát fontosnak a családjában és emiatt magasztalja magát? Ezen pszichológus nem tud segíteni?

2020. okt. 21. 19:31
 13/19 anonim ***** válasza:
95%
Én menekülnék a helyedben. Ez is a birtoklás egy bizonyos formája. Téged is el akar szigetelni a barátaidtól, családodtól hogy csak neki maradj.
2020. okt. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Az egészben az az érdekes, hogy rengetegszer ő kérdezi, hogy nem találkozok-e valamelyik barátnőmmel vagy nem szervezünk valami közöset? Aztán ha 3-4 órát is elmegyek valamerre már teszi a megjegyzéseket, hogy ez jól elhúzódott vagy hogy mit tudtunk eddig beszélgetni... Vagy ha együtt megyünk, sürget, hogy induljunk haza vagy mondja, hogy minek akarok 3. pohárral inni valamit? Családommal ugyanez, mindig mondja, hogy legyek a tesómmal meg a szüleimmel, azt mondogatja, hogy sokáig tartott. Mindig azt mondja, hogy dönthetek bármiről, de ha olyat döntök, ami neki nem tetszik, akkor azzal jön, hogy nem is törődöm vele meg a véleményével...
2020. okt. 21. 19:40
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Egy manipulatív,beteg ember hálójába kerültél,aki korlátoz és birtokolni akár.Gondold át, keress mást aki egészséges kapcsolatot akar veled,mert ez nem az.
2020. okt. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Rossz volt olvasnom, mert régen ismerkedtem egy hasonló pasival. Ugyanezeket csinálta, mint a barátod. Pár hónapig bírtam. Nem akarlak megbántani de ez csak rosszabb lesz... Lehet egy bizalmon alapuló, nyugodt, normális kapcsolatod is, nem egy ilyen egyre fullasztóbb és nyomasztóbb.

Csúnyán hangzik, de ne pazarold az időd! Én bánom, hogy nem hallgattam az első ilyen "megérzésemnek" és nem hagytam ott azonnal.

2020. okt. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
96%
Menekülj!!!!!
2020. okt. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

A pasid sajnos intézményi eset... Ő nem fog megváltozni, amíg nem látja be, hogy a probléma az ő fejében van. Sajnos nem is kicsi... Téged viszont pár éven belüle lelkileg olyan szinten fog hazavágni, hogy a végére arra se emlékszel majd, hogy milyen volt az életed nélküle, hogy nem csak mellette begubózva lehetsz boldog.


Az sajnos őt minősíti, hogy egyetlen olyan barátja sincs, aki az ő "szintjén" van... mert ez a szint annyira alacsony, hogy oda kevesen süllyednek le. Az érzelmi intelligencájának hiányát logikaival próbálja helyettesíteni, de ez nem fog menni...


Ha jót akarsz magadnak, otthagyod.

2020. okt. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem káros személyisége van és lényeges változás lenne szükséges ahhoz, hogy egy semleges, élhető (de nem fejlődő) kapcsolatod legyen vele.

Apám ugyanilyen, de anyám nem szakadt el tőle, mert "ő ilyen, így kell elfogadni" hozzáállása van, közben naponta veszekednek és üvöltöznek.


A tapasztalatom alapján és érzéseim szerint én biztos, hogy nem maradnék mellette. Ahogy leírtad, ez kibírhatatlan. Gondolom, nálad is az van, hogy önelnyomó vagy, túl elfogadó, megengedő, ezért a negatív tulajdonságait is hagyod burjánzani.


Tudnék írni sokat, hogy kell ezt kezelni, de ahhoz sok idő kellene.

2020. okt. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!