Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez* a forgatókönyv csak amolyan férfifélelem, vagy ténylegesen bekövetkezik a párkapcsolatok egy részénél?

Figyelt kérdés

*Adott egy pár, évek óta együtt vannak, működik a kapcsolat, összeköltözés és minden ami ilyenkor szokott lenni.


Aztán jön a gyerek.


A gyerek után pedig tönkremegy a kapcsolat. A gyerek rengeteg időt és energiát (és pénzt) igényel. Egymásra nem jut sem minőségi idő sem motiváció. A nő veszít a vonzerejéből, már nem akar tetszetős lenni. Jönnek a kilók, az általános testi amortizáció. A szexuális élet meghal.

Aztán a felek elhidegülnek egymástól, a kapcsolatuk megromlik. A férfi előbb-utóbb nem bírja tovább (esetleg szeretője lesz), vagy a nő fogja azt mondani, hogy mostmár elég.

Jön a szakítás/válás, különköltözés. A férfi fizetheti a 20%-ot. A nő ellenséges lesz vele, és csak azért is a gyereken keresztül zsarolja, ártani akar neki. A gyereket ellene hangolja, a pénzt elfogadja, de szándékosan nem mutat együttműködést.


A férfi ott áll leégve, megsemmisülve, anyagilag a padlón. A gyerekével rossz lesz a kapcsolatuk, és a gyerek sem igazán olyan irányba fejlődik, amilyenbe a férfi akarta volna. Ha lánygyerek, akkor tini korára esetleg egy ócska kis rbanc lesz, aki lenézi az apját, de a pénzt azért szereti tőle.


Ahogy összeraktam egy ilyen forgatókönyv sok férfinak tartalmazza a félelmeit részben vagy egészben.


Mennyire valóságos ez a történet jellemzően?



#Férfisors
2020. okt. 28. 07:47
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
88%
Ha így alakul: a nő nem elfogadja a pénzt hanem a bíróság megítéli és kötelezi, hogy fizessen
2020. okt. 28. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
83%

"a pénzt elfogadja"

Mintha valami zsebpénz lenne, amit a nő majd műkörömre meg szempillára költ.

2020. okt. 28. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
86%
Amúgy a kérdés provokatív, bocs, de én jelentettem.
2020. okt. 28. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:

Ebben mégis mi a provokatív? Egy férfifélelem valóságalapjáról szól a kérdés a párkapcsolatok világában. Semmi rosszat nem írtam senkiről.


Ne lássatok már bele mindenbe konfliktust.

2020. okt. 28. 08:09
 5/32 anonim ***** válasza:
86%
Azért mert ez baromi összetett téma, minden ilyen eset, egyedi. Te is tudod jól, hogy sok ilyen van, azt is tudod, hogy rendszeresen megy itt a nők ekézése, hogy szülés után mit csinálnak meg mit nem. Ez a kérdés is erre megy ki, hogy szidjuk a nőket, mert gyereket szülnek, szidjuk a gyerekeket, mert megszületnek, szidjuk a férfiakat, mert gyereket csinálnak a nőknek. Ezer éves lerágott csont.
2020. okt. 28. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
93%

Ez akkir van igy amikor a dfi nem nö fel apànak es a nöre hàrul minden..csak azok a nök lesznek leamortizaltak akik egyedül visznek mindent es akik mellett a pasi nem veszi ki a rèszét pl olyanokbol hogy igen munka utan hulla faradtan is el kell latni egy gyereket


Könnyebb a nöre fröcsögni mint felnöni apàvà vagy csaladfövé.



Szoval ez olyan ördögi kör hogy a ffiak altalaban ugyanugy hepàzni akarnak gyerek mellett is mint elötte, aztan ugye a nö meg vallalja a nehéz reszeket is persze hogy "lepusztul", aztan az apànak ez is baja lesz. Es siman otthagy csapot papot csak ugy, mert megteheti.

Aztàn meg les ha a gyereke nem is ismeri es egy jot sem tudnak beszelgetni mert bajban ott se volt soha de vidamparkba vittr meg megvett neki mindent. Hàt nem erröl szol egy csalad.

2020. okt. 28. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
82%

Nyuszika, nagyobb az elhízott férfiak aránya, mint a nőke. Ugzly hogy te fogsz előbb veszíteni a vonzerodbol.


A gyerek akkor is pénzbe kerül, ha nem váltok el. Az anyjanak is pénzbe kerül. Atartasdij nem sokra elég. Ráadásul neked legalább a szabadidőd megmarad.


Kitalálom! Egy nő sem akar veled szóba állni, és most magadat próbálod meggyőzni, hogy jobb is így.

2020. okt. 28. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%

Az elfogadja kifejezésen én is fennakadtam, de fogjuk rá, hogy szerencsétlen szóválasztás volt.

Nyilván van ilyen is, olyan is. Azért ez egy kicsit összetettebb dolog. Tény, hogy egy gyerek rengeteg idő, pénz, energia. Ugyanakkor, ha mindkét fél kiveszi a részét a nevelésből, közösen keresik a megoldásokat, programokat, akkor kialakul a kedves, harmónikus, boldog család. Ha mát nagyobbacska a gyerek, apuka is otthon maradhat, hogy anyuka elmehessen edzeni, kikapcsolódni, legyen ideje magára is. Ha vannak nagyszülők, vagy pénz bébiszitterre, akkor a közös, kettesben töltött minőségi időt is vissza lehet hozni elég korán.

Ha esetleg időközben kibukik, hogy mégsem illenek össze, külön boldogabb, akkor értelmes emberek ezt meg tudják beszélni, mindenki számára élhető kompromisszumot találnak. Ilyenkor nem arról szól a dolog, hogy kisemmizzék a másikat, hanem hogy a gyereknek jó legyen, és ők is megtalálhassák a boldogságot külön.

Szóval mindenre van megoldás. Amikor olyan rosszra fordul a helyzet, amit felvázoltál, akkor alapból sem kellett volna a párnak gyereket vállalnia. Jellemzően rosszul kommunikáló, és nem túl értelmes emberek között szokott ilyen előfordulni (a diploma pedig nem jelent semmit ebben az esetben, azzal is lehet valaki életképtelen, kommunikálhat rosszul, lehet rosszindulatú... Stb).

2020. okt. 28. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
8%

Igen. Férfiként nekem abszolút ez az egyik legnagyobb félelmem az életben és teljesen reális. Ilyen a házasságok többsége manapság.

Egyébként pontosan ezért nem vagyok még házas és nincs gyerekem. Volt nő aki azt akarta hogy elvegyem, de egyszerűen nem néztem ki belőle hogy ne lenne erre képes. 20szor nézek meg egy nőt mielőtt elveszem és pontosan ezért.

Ezért amikor sírnak a nők, hogy a férfi "nem meri magát elkötelezni", akkor gondoljnak erre.

2020. okt. 28. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
84%

Azok a nök vannak kivirulva üdék és szépek gyerek mellett is akik mögött egy tàmogato fèrj àll aki szintén ellatja a feladatait mint apa es ferfi.


A nö régen is pl statusszimbolum volt minel gazdagabb a ferfi annal több bunda ékszer volt a nön.

Ez ma is igy van cska maskepp.

Minel többminden részt vàllal a ffi a csaladban annal több energiaja ideje marad a nönek is magàra.


Lepusztult nök a ffi miatt lettek azok akik ràjuk "soztàk" a gyereküket es ennyit tudtak csak.

2020. okt. 28. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!